Mistrzyni świata i Europy, dzięki współpracy Stowarzyszenia MMA Polska i IMMAF, jako jedyna reprezentantka Polski poleciała na Otwarte Mistrzostwa Oceanii IMMAF 2020.

Zawody odbywać się będą w Australii i są pierwszym tegorocznym wydarzeniem przygotowanym pod banderą IMMAF. Wraz z Magdaleną Czaban na mistrzostwa uda się również jej trener i opiekun kadry, Kamil Zawarski.

– Bardzo się cieszę, że mimo odległego miejsca udało się wszystko zorganizować i Magda ponownie będzie mogła reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej – mówi Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia MMA Polska.

Magda Czaban pochodzi z Krakowa i toczy swoje boje w wadze atomowej. Sporty walki trenuje od ponad czterech lat. Wcześniej natomiast zajmowała się lekkoatletyką i gimnastyką. Jej amatorski rekord MMA na zasadach IMMAF wynosi 7-0. W roku 2019 wywalczyła tytuł amatorskiej mistrzyni świata juniorek oraz mistrzyni Europy seniorek.

– Moim marzeniem i celem jest bycie najlepszą zawodniczką wagi atomowej na świecie – mówiła Magda Czaban jeszcze przed zdobyciem tytułu mistrzyni świata.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.