Już 19 lutego w warszawskim hotelu Marriott, odbędzie się uroczystość wręczenia Heraklesów – najważniejszych nagród w polskim MMA. Statuetki zostaną rozdane w siedmiu kategoriach. Pod patronatem stowarzyszenia MMA Polska, zostanie wybrany „Zawodnik Roku Amatorów„.

Kapituła, w której skład wchodzą Sławomir Cypel, Michał Mankiewicz i Bartosz Chyrek, wskazała trzy nazwiska, które w roku 2021 święciły największe sukcesy. Wśród nominowanych są:

Paulina Wiśniewska
Magda Czaban
Marcin Błaziak

  • Paulina Wiśniewska w 2021 została dwukrotną Mistrzynią Polski MMA Polska w kat. 56,7 kg.
  • Magda Czaban w czerwcu sięgnęła po Mistrzostwo Polski MMA Polska a w sierpniu na Otwartych Mistrzostwach Europy IMMAF, zdobyła złoty medal w wadze atomowej (47,6 kg). Do tych sukcesów należy dodać też złoty medal w Mistrzostwach oraz Pucharze Polski ADCC w kat. do 55 kg.
  • Marcin Błaziak w 2021 zdobył Wicemistrzostwo Europy GAMMA w kategorii 77 kg. Zdobył także Puchar Europy organizowany przez ALMMA oraz obronił tytuł Mistrza Europy ALMMA.

Heraklesy zostaną rozdane już po raz jedenasty. Najbardziej prestiżowe nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez dziennikarzy z branży sportów walki. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźć można tak znane postacie jak: Mamed Khalidov, Jan Błachowicz, Joanna Jędrzejczyk czy Tomasz Drwal.

Transmisja gali Heraklesy 2021 przeprowadzona będzie w sobotę 19 lutego o godzinie 17:45 na antenie Polsat Sport News. Patronami medialnymi wydarzenia jest telewizja Polsat Sport, „Przegląd Sportowy” oraz serwisy Sportowy24.pl i Onet.pl.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.