Dosłownie na dzień przed wylotem na Mistrzostwa Świata IMMAF 2021 pozytywne wyniki testów na koronawirusa wykluczyły z wyjazdu ponad połowę reprezentacji!

Tuż przed wylotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich reprezentacja Polski amatorskiego MMA przeszła wymagane testy PCR na COVID-19. Wyniki okazały się pozytywne aż dla dziewięciu kadrowiczów, co niestety wykluczyło ostatecznie te osoby z możliwości wzięcia udziału w mistrzostwach. Wśród osób z drużyny, które nie polecą na zawody znaleźli się: Magdalena Czaban, Sara Jóźwiak, Daniel Malinowski, Karol Durszlewicz, Paweł Kryński, Kacper Kaczmarek, Michał Borowski, Maciej Rębacz, Michał Pezda oraz trener Karol Kruczek, Kamil Zawarski i Paweł Kołoczek.

Trudno nawet opisać bezsilność i złość na całą sytuację – mówi Bartosz Mamrot, dyrektor operacyjny Stowarzyszenia MMA Polska. –  Ci młodzi sportowcy poświęcili miesiące przygotowań i mnóstwo środków, aby móc wystartować w najważniejszych zawodach amatorskiego MMA na świecie. Dla niektórych była to ostatnia szansa na występ w tak prestiżowym turnieju, wieńczącym amatorską karierę MMA. Taka sytuacja, dosłownie na ostatniej prostej przed wyjazdem, wzbudza ogrom rozgoryczenia i frustracji. Mamy jednak nadzieję, że osoby z pozytywnymi wynikami testów będą dalej przechodzić zakażenie bezobjawowo, a reszta reprezentacji dotrze już bez kłopotów do Abu Zabi i będzie rywalizować o najwyższe laury.

Ostatecznie na mistrzostwa świata do Abu Zabi poleci Paulina Kontna, Tobiasz Le, Patryk Semeniuk, Michał Musiał, Tomasz Ostrowski, Igor Włodarczyk, Artur Dziki, Paulina Wiśniewska oraz trenerzy: Paweł Tomczyk, Szymon Bońkowski i Michał Mankiewicz.

Już na miejscu cała ekipa będzie przechodzić kolejne test, które ostatecznie zweryfikują możliwość startu w turnieju.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2021 odbędą się w dniach od 24 do 29 stycznia w hali Jiu-Jitsu Arena w Zayed Sports City w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

źródło: informacja prasowa

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Dawca Organu
Dawca Organu

NoLife FC

30,987 komentarzy 105,142 polubień
Avatar of Armes
Armes

Shark Fights
Featherweight

1,115 komentarzy 3,687 polubień

Wrzucić ich na Babilon. Wyjdzie pewnie mocniejsza karta niż to co jest teraz. Amatorzy przynajmniej jakiś hajs zarobią.

Odpowiedz polub

Avatar of MaloHombre
MaloHombre

PRIDE FC
Welterweight

6,507 komentarzy 23,270 polubień

Braklo hajsu i kelner wymyślił taki myk, zeby zmniejszyć liczbę zawodników

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of nicos
nicos

Bellator
Featherweight

4,048 komentarzy 4,127 polubień

"Zawodnicy w treningu, gotowi na ciężkie walki niespodziewanie chorzy na praktycznie śmiertelną chorobę."
Kurwa, powinni na nich testy robić i leczyć z tego kowida ludzkość.

Odpowiedz polub

G
Guest

Zajadą na miejsce, zrobią im następną serie testów i udupią resztę zawodników, ale oni chociaż sobie lecieli samolotem :mamed:

Odpowiedz 3 polubień