Trzecia walka Daniela Cormiera i Stipe Miocicia nie odbędzie się w tym roku. Jak poinformowało ESPN.com, aktualny mistrz kategorii ciężkiej zmaga się z urazem oka, którego doznał właśnie w walce z „DC”. Menadżer zawodnika potwierdził, że ten nadal dochodzi do siebie po urazie spowodowanym przypadkowymi faulami rywala (wkładanie palców w oczy). Miocić ma uszkodzoną siatkówkę. Sam Stipe krótko wypowiedział się o trzeciej walce z Cormierem:

Będę gotowy na walkę jak tylko będę mógł widzieć. Nie mogę się doczekać, aby obronić swój tytuł mistrzowski.

Mistrz odwiedzi ponownie lekarza w ciągu następnych tygodni, aby przejść badania. Wtedy też specjalista zdecyduje czy uraz wymaga dodatkowych zabiegów, dlatego też prawdopodobnie nie wróci on do oktagonu w tym roku.

Co ciekawe, Miocić już w pierwszej walce z Cormierem miał podobny problem – wtedy też „DC” przypadkowo faulował przeciwnika wkładając mu palce w oczy. Gdy Stipe został zapytany o to przed drugim pojedynkiem, nie chciał on odpowiadać dziennikarzom.

Poza samymi zawodnikami, organizacja także jest zainteresowana trzecim pojedynkiem. Dana White potwierdził, że chcą oni zorganizować trylogię.

15 KOMENTARZE

 1. Kiedyś ktoś straci oko przez te frajerskie faule. To dupy a nie mistrze, skoro muszą pchać paluchy do oczu żeby zyskać przewagę w walce. Życzę Cormierowi srogiego KO za takie akcje.

 2. Cormier powinien z jakimś plackiem teraz zawalczyć

  Miocić jakoś dostał od razu rewanż dzięki żebraniu i to  bez przetarcia z plackami. Na dodatek przegrywał na punkty w drugim pojedynku. Niech więc DC zgasi Strażaka i obaj niech idą na emeryturę.

 3. Miocić jakoś dostał od razu rewanż dzięki żebraniu i to  bez przetarcia z plackami. Na dodatek przegrywał na punkty w drugim pojedynku. Niech więc DC zgasi Strażaka i obaj niech idą na emeryturę.

  Miocic po 3cim pojedynku oślepnie, masz ty chłopie trochę współczucia? Faulujący grubas nie bierze oczu za jeńców.

 4. Jest to niezwykle niepoważne. W obu walkach Cormier wyrządził tymi paluchami poważne obrażenia. Ciekawe na ile miało to wpływ na przebieg pojedynków, ale jeśli Cormier w trzeciej walce zrobi taki numer, to powinno być od razu DQ.

 5. świetnie, 3 ich walki w 3 lata i cała dywizja wstrzymana:facepalm: kogo jeszcze w tym czasie ma zabic Ngannu?:latajacaslomkaptysiowa:

 6. świetnie, 3 ich walki w 3 lata i cała dywizja wstrzymana:facepalm: kogo jeszcze w tym czasie ma zabic Ngannu?:latajacaslomkaptysiowa:

  Jaki Ngannou? Nie znam takiego typa w UFC. Być może chodziło Ci o Bebumboto, ale jak masz na myśli Mambulele to pisz Durundu.

 7. Jaki Ngannou? Nie znam takiego typa w UFC. Być może chodziło Ci o Bebumboto, ale jak masz na myśli Mambulele to pisz Durundu.

  O chuj, już prawie zapomniałem, jaki cyrk wtedy odjebalismy :conorsalute::waldeklaugh:

 8. Powinna być prosta zasada. Nie ma pobłażania widzi sędzia cios okiem w palce od razu -1 pkt. Jest kolejny? Dyskwalifikacja

  A jak zamiast tego Yiar mimo faulu który zakończył walkę nie dostaje czerwonego kwadracika to nie ma o czym gadać 🙁

  Jakoś za łokcie 12-6 potrafili przerywać walki

  Są wątpliwości? Sędzia powinien mieć prawo wstrzymać walkę i zażądać obejrzenia powtórki z spowolnionym tempie (swoją drogą w takiej sytuacji zawodnik też by nie było naciąganych dyskwalifikacji)

  I nie będzie trzeba nowych rękawic produkować 🙁

 9. Jaki Ngannou? Nie znam takiego typa w UFC. Być może chodziło Ci o Bebumboto, ale jak masz na myśli Mambulele to pisz Durundu.

  no tak, przepraszam, Mukebe:lol:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.