W najbliższą sobotę 19 marca oczy fanów MMA w Polsce będą zwrócone przede wszystkim na świetnie zapowiadającą się galę KSW 15, a także na nocną, równie ekscytującą UFC 128. Jednak na rynku europejskim, a konkretnie w belgijskim Charleroi uwagę fanów powinna przykuć, choć słabiej obsadzona, jednak również dość interesująca, druga runda turniejów Glory. W półfinałowych straciach turnieju do 77 kg zmierzą się Amerykanin John Alessio (MMA 31-13) z reprezentantem Golden Glory Siyarem Bahadurzadą (MMA 18-4-1), oraz inny reprezentant najlepszego holenderskiego teamu, Belg Tommy Depret (MMA 8-3) z Brazylijczykiem Roanem „Jucao” Carneiro (MMA 14-8).

Alessio w pierwszej walce turniejowej w październiku ubiegłego roku poddał kimurą Rosjanina Sergeya Golyaeva. Choć w starciu z Afganem faworytem raczej nie będzie to jednak jest to solidny fighter, którego doświadczenie może pomóc w przechyleniu szali na swoją korzyść. Natomiast wiecznie czekający na swój debiut w organizacji Strikeforce, urodzony w Afganistanie Bahadurzada na dzień dobry szybko odprawił doświadczonego Derricka Noble’a.

Jeśli chodzi o drugą walkę półfinałową to Belg Depret w 36 sekund poddał gilotyną byłego zawodnika UFC Szweda Davida Bielkhedena, a trenujący w American Top Team Brazylijczyk dopiero po decyzji zwyciężył innego reprezentanta Kraju Kawy Luisa „Beicao” Ramosa. Kto z tej pary znajdzie się w finale przekonamy się już za kilka dni.

Oprócz turniejowych walk MMA zostaną rozegrane półfinały turnieju K-1, gdzie faworyt Gokhan Saki podejmie Wendela Roche, a Brice Guidon stanie naprzeciw Mourada Bouzidi.

W sobotni wieczór odbędzie się również kilka walk nieturniejowych, w których zobaczymy m.in. czołowego piórkowego w Belgii Krissa Larcina (MMA 4-2), niepokonanego kolejnego Belga Mike’a Wiatko (MMA 4-0), solidnego piórkowego Oliviera Pastora (MMA 10-6), oraz znanego z walk z Polakami, Holendra Diona Staringa (MMA 22-7).

Rozpiska:

Data: 19 marca 2011
Miejsce: Spiroudome, Charleroi, Belgia
Transmisja:

Główna karta:

Półfinały turnieju Glory w wadze półśredniej
77 kg.: John Alessio (31-13) vs. Siyar Bahadurzada (18-4-1)
77 kg.: Tommy Depret (8-3) vs. Roan „Jucao” Carneiro (14-8)

Półfinały turnieju Glory w wadze ciężkiej
Open.: Gokhan Saki vs. Wendel Roche ^
Open.: Brice Guidon vs. Mourad Bouzidi ^

66 kg.: Kriss Larcin (4-2) vs. Ramon Silva (0-0)
?? kg.: Diallo Lassana vs. Tarek Mahillon ^
84 kg.: Mike Wiatko (4-0) vs. Sebastien Thirion (1-2)
?? kg.: Robin van Roosmalen vs. TBA ^
66 kg.: Ismael Padavia (2-3) vs. Olivier Pastor (10-6)
?? kg.: Frederic Sinistra vs. Filip Verlinden ^
Open.: Dion Staring (22-7) vs. TBA

Pozostałe:

93 kg.: Mustapha Asmaoui (0-0) vs. Pierre Parmentier (1-1)
?? kg.: Rudy Demoulin (0-0) vs. Sebastien Grandin (0-0)
84 kg.: Damien Berteaux (2-2) vs. Christophe Chapuis (2-3)
?? kg.: Allan Gozdzicky vs. Hidouche Lahoucine ^
84 kg.: Salvatore Casilli (5-1) vs. Danny Covin (0-4-2)

^ – pojedynki K-1

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.