W środku wyniki III ligi Shooto i wzmianka o zawodach w TV. Zapraszam.

Relacja Pawła Ziółkowskiego z Akademii Sarmatia Gdańsk

14 czerwca w Gdynii odbyła się trzecia edycja największej polskiej imprezy amatorskiego MMA – Ligi Shooto. Organizatorem był klub Mighty Bulls Gdynia Grzegorza Jakubowskiego. Na dwóch matach walczyło około 80 zawodników reprezentujących kluby (w porządku alfabetycznym): Akademia Sarmatia Gdańsk, Bastion Tychy, Copacabana, Gracie Barra
Łódź, Grappling Gdynia, Kołobrzeg, Lutadores Opole, Mighty Bulls Gdynia, MMA Grudziądz, MMA Warszawa, Radomski Klub Taekwondo, Shidokan Tczew, Silesian Cage Club Katowice, Sityodtong Gdynia, Sowilo Kielce, Viking Gdynia. To trochę mniej niż w poprzednich edycjach (100 zawodników w I i 150 w II), ale termin wypadł w okresie sesji egzaminacyjnych na wyższych uczelniach.

Zawodnicy walczyli w klasach C (turniej) i B (pojedyńcze walki).
W kategorii -65 kg zwyciężył najlżejszy zawodnik turnieju, ważący 57 kg Leszek Kulik z Radomskiego Klubu Taekwondo. W kategorii -70 po raz drugi wygrał Marcin Held z Bastionu Tychy, który powtórzył sukces z poprzedniej edycji. W kategorii -76 kg do finału zakwalifikowało się dwóch zawodników Akademii Sarmatia Gdańsk: Łukasz Sajewski i Tomasz Unger. Obaj zadeklarowali zrzeczenie się pierwszego miejsca na rzecz kolegi, zaś sedziowie, biorąc pod uwagę ich postawę i przebieg walk eliminacyjnych, zdecydowali się przyznać obydwu dwa równorzędne pierwsze miejsca. Dla Łukasza Sajewskiego również był to drugi złoty
medal w Lidze Shooto, pierwszy zdobył w pierwszej edycji, w drugiej nie startował, gdyż walczył w tym czasie w Chojnickim Boxing Show 2. Warto podkręślić, ze Łukasz ma dopiero siedemnaście i pół roku, a wygrywa regularnie z dorosłymi (jego rekord w MMA to 7-0). Dla jego klubowego kolegi III Liga Shooto była sportowym debiutem.

W kategorii -83 kg wygrał jedyny zawodnik, który wygrał wszystkie edycje ligi, Jan Stępien z Lutadores Opole. Drugie miejsce przypadło jego klubowemu koledze. W Kategorii -91 kg bezkonkurencyjny okazał sie znakomity zawodnik z Kołobrzegu, Tomasz Szczerek. Aktualny Mistrz Polski ADCC wygrał wszystkie walki przed czasem (każdą poniżej minuty!) i został uznany najlepszym zawodnikiem imprezy. Warto jednak zwrócić też uwagę na drugiego finalistę. Kuba Ostojski z Akademii Sarmatia Gdańsk także wygrał wszystkie (trzy) walki eliminacyjne przed czasem. W finale ulegl co prawda szybko Tomkowi, ale Tomek ćwiczy około siedemnastu lat lat. Kuba… osiem i pół miesiąca!

W kategorii +91 kg wygrał kolejny zawodnik Akademii Sarmatia Gdańsk, Adam Nosek. W finale pokonał cięższego o 12 kg rywala przewagą 12 punktów. W klasie B szczególnie dobrze zaprezentowali się Marcin Gułaś, który w pierwszej rundzie znokautował kolanem rywala, oraz Michał Elsner, który złamał nos przeciwnikowi. Zawody odwiedziła ekipa gdańskiej regionalnej TVP 3. Krótka relacja z turnieju znalazła się w poniedziałek, 16 czerwca w programie Panorama Sport

Wzmianka w TV:
http://video2.v2.tvp.pl/2008/06/16/166592/film.asf

klasa C

-65 kg:
1. Leszek Kulik (Radomski Klub Taekwondo)
2. Miłosz Komorowski (MMA Grudziądz)
3. Rafał Markowski (MMA Grudziądz)
3. Patryk Szwaba (Sityodtong Gdynia)

-70 kg:
1. Marcin Held (Bastion Tychy)
2. Kamil Korycki (Radomski Klub Taekwondo)
3. Darek Majewski (Radomski Klub Taekwondo)
3. Marek Markowski (MMA Warszawa)

-76 kg:
1. Łukasz Sajewski (Akademia Sarmatia Gdańsk)
1. Tomasz Unger (Akademia Sarmatia Gdańsk)
3. Michał Jeziorski (MMA Grudziądz)
3. Kamil Tarnowski (Sowilo Kielce)

-83 kg:
1. Jan Stępien (Lutadores Opole)
2. Dawid Drobina (Lutadores Opole)
3. Sylwester Olszewski (Mighty Bulls Gdynia)
3. Paweł Procaj (Akademia Sarmatia Gdańsk)

-91 kg:
1. Tomasz Szczerek (Kołobrzeg)
2. Jakub Ostojski (Akademia Sarmatia Gdańsk)
3. Dawid Kotewicz (MMA Grudziądz)
3. Krzysztof Surowiecki (MMA Grudziądz)

+91 kg:
1. Adam Nosek (Akademia Sarmatia Gdańsk)
2. Krzysztof Adach (Grappling Gdynia)
3. Marcin Juszczak (Gracie Barra)
3. Bartosz Bernat (Grappling Gdynia)

Klasa B

-70 kg:
Artur Sowiński vs Maciej Skarbek (Shidokan Tczew)
-83 kg:
Łukasz Bugara vs Piotr Hallmann
Michał Elsner (Radomski Klub Taekwondo) vs Piotr Labuda (Mighty Bulls)
-91 kg:
Wiktor Sobczyk vs Dawid Głąb
Marcin Gułaś vs Wiktor Sobczyk

Startowało prawie 80 zawodników. Najlepszym zawodnikiem został uznany Tomasz Szczerek.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

6 KOMENTARZE

  1. Marcin Held to ten 16-latek, który zdobywa medale wśród seniorów na zawodach bjj/sw?

  2. Czyli mieliśmy dwóch utalentowanych juniorów. Sławek Szamota wspominał mi, że ma Twóch utalentowanych juniorów, ale kojarzyłem tylko Obrzuta.

  3. W takim razie jestem ciekaw jak Marcin radzi sobie w stójce, czy od razu sprowadza walkę do parteru?

  4. Kurcze, 70 kg było na sąsiedniej macie, więc Ci nie powiem. A sam jestem ciekawy, bo walka Łukasza z Marcinem, to byłby dobry pojedynek.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.