Sage Northcutt wróci do rywalizacji w klatce MMA w kwietniu tego roku na gali ONE on TNT 4. Rywalem Amerykanina będzie były mistrz organizacji, aboslutny weteran mieszanych sztuk walki, Shinya Aoki. Walka odbędzie się 28 kwietnia tego roku w kategorii lekkiej organizacji ONE, czyli w limicie do 77 kilogramów. Informację na ten temat podał Ariel Helwani z ESPN.

Northcutt (11-3 MMA) przed angażem w ONE, wygrał trzy ostatnie walki w UFC, kolejno z Michelem Quinonesem, Thibaultem Goutim i Zakiem Ottowem. W debiucie w klatce azjatyckiej organizacji musiał uznać on wyższość swojego rywala, Cosmo Alexandre. Ten brutalnie znokautował młodego zawodnika, a efektem nokautu było złamanie czaszki w ośmiu miejscach. Wielu wątpiło czy Sage wróci do rywalizacji w klatce MMA, lecz jak widać zamierza on kontynuować swoją przygodę z walkami.

Aoki (46-9, 1 NC MMA) nie myśli o emeryturze sportowej mimo ponad 50 walk na swoim koncie. Japończyk wygrywał w przeszłości tytuły mistrzowskie ONE Championship i DREAM. 30 zwycięstw zdobywał poddając swoich przeciwników. Mierzył się z m.in. Benem Askrenem, Eduardem Folayangiem, Eddiem Alvarezem czy Gilbertem Melendezem. Po utracie tytułu, 37-latek  zbudował świetną serię 3 zwycięstw z rzędu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.