Do skandalicznych scen doszło za kulisami zeszłotygodniowej gali Battle of Champions w Moskwie. Weteran legendarnej organizacji Pride FC, Sergei Kharitonov trafił do szpitala po tym jak został uderzony z zaskoczenia przez zawodnika UFC, Adama Yandieva.

Rosyjski weteran MMA, Siergiej Kharitonov będzie wymagał operacji po tym, gdy zawodnik organizacji UFC, Adam Yandiev zaatakował go znienacka podczas gali Battle of Champions Moskwie. Powodem kłótni, która przerodziła się w pobicie, jest rzekomy dług Yandieva u Kharitonova w wysokości 25 000 dolarów.

Według Sergeia Kharitonova, przypomniał on Yandievowi o pożyczonych pieniądzach jakie ten miał przeznaczyć na organizację obozu treningowego w Tajlandii dzięki czemu miał uniknąć kłopotów jakie czekały go w Rosji. Na nagraniu wideo które pojawiło się po zajściu, widać jak zawodnicy opuszczają razem arenę, wymieniają kilka słów po czym Yandiev uderza kilkukrotnie zaskoczonego Kharitonova.

Kharitonov w rozmowie z rosyjską prasą powiedział, że to Yandiev poprosił go o rozmowę poza areną, a następnie bezpośrednio zapytał: „Czy jestem ci winien pieniądze?”.

Kiedy Kharitonov odpowiedział „tak”,  Yandiev miał obrazić go stekiem wyzwisk po czym uderzył go kombinacją po której rosyjski weteran przewrócił się do tyłu:

– Czułem, że uderzył mnie czymś lewą ręką. Wiem, że zawsze nosił kastety, zawsze je miał przy sobie…Złamał mi nos i kość oczodołową.

Kolejny materiał filmowy pokazuje, że do akcji wkroczyła policja wraz z ochroną obiektu ale mimo tego, zawodnicy kontynuowali bójkę. Obecność funkcjonariuszy i innych osób nie przeszkadzała Yandievowi który zdjął marynarkę aby kontynuować bójkę wykrzykując przekleństwa w kierunku Kharitonova:

Nie było to jedyne pobicie, którego dopuścił się tego dnia Adam Yandiev. Zaatakował również 41-letniego biznesmena i amatorskiego zawodnika MMA, Ruslana Abdo który przyjaźni się z Sergeiem Kharitonovem. Ofiara napaści skończyła ze złamanym nosem a cała sytuacja również została zarejestrowana przez kamery:

Zarówno Abdo jak i Kharitonov w rozmowie z rosyjską prasą twierdzili, że Yandiev w bójce miał użyć kastetu którym poważnie uszkodził nos i oczodół Kharitonova. Zarzuty te nie zostały na ten moment potwierdzone przez rosyjską policję a sam Yandiev kategorycznie zaprzecza żeby do tego doszło. Według prawnika Kharitonova, jego klient pozostanie pod opieką lekarską przez co najmniej 10 dni i wymagać będzie operacji w szpitalu z powodu złamań i wstrząśnięcia mózgu.

Sergei Kharitonov to jeden z najbardziej znanych zawodników MMA w Rosji. Weteran ponad 40 profesjonalnych walk ma na swoim koncie 32 zwycięstwa dla takich organizacji jak Pride FC, Bellator MMA, M-1 oraz Strikeforce.

Zobacz również:


 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.