Już jutro (tj. 15 kwietnia) rosyjski fighter MMA – Sergei Kharitonov (MMA 18-4) stoczy kolejny pojedynek bokserski. Jego przeciwnikiem będzie znakomity i perspektywiczny Chorwat – Filip Hrgovic. Walka odbędzie się w paryskim Palais Des Sports Marcel Cerdan w ramach turnieju bokserskiego World Series of Boxing (WSB).

Rosjanin występuje w barwach azerskiego teamu – Baku Fires, który właśnie w piątek będzie podejmowany przez francuski Paris United. Rywalizacja półfinałowa rozgrywana jest w formie dwumeczu. Po raz pierwszy drużyny spotkały się 9 kwietnia, wtedy lepsza okazała się ekipa z Azerbejdżanu, wygrywając 4-1. Walka Kharitonov-Hrgovic odbędzie się w kategorii ciężkiej +91 kg. Rywal Sergeia ma zaledwie 18 lat, a na koncie już złoty medal z Mistrzostw Świata Juniorów w Baku (2010) i srebro zdobyte na chorwackich Mistrzostwach Seniorów (2010).

Hrgovic prezentuje solidne warunki fizyczne, mierzy 198 cm. Dotychczas w ramach WSB walczył cztery razy, z czego wygrał trzy walki. Z kolei Kharitonov w pierwszej swojej walce znokautował Avusone Yekeniego z chińskiego Bejing Dragons. Zobaczymy jak rosyjski zawodnik poradzi sobie z bardziej wymagającym przeciwnikiem.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

13 KOMENTARZE

  1. TOney reprezentowal boks walczac w MMA, teraz Sergei zaprezentuje MMA walczac w boksie 😀
    WAR SERGEI!

  2. **SPAM/TROLL** bardziej poprawną formą byłoby azerskiego niż azerbejdżańskiego teamu **SPAM/TROLL**

  3. Koszyk – faktycznie, mój błąd 🙂 Tak jest jak się pisze w pośpiechu 🙂 Dzięki za poprawkę. Zarówno jedna, jak i druga wersja chyba są dobre, ale „azerskiego” brzmi lepiej 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.