Były mistrz wagi koguciej KSW wystąpi na lipcowym wydarzeniu z numerem 84. Sebastian Przybysz za pomocą mediów społecznościowych wyszedł z inicjatywą kolejnego starcia z obecnym posiadaczem pasa, Jakubem Wikłaczem.

Województwo pomorskie w lipcu przywita swojego lokalnego bohatera. Były mistrz kategorii koguciej KSW, Sebastian Przybysz (MMA 11-3) wystąpi w jednej z głównych walk nadchodzącego wydarzenia. „Sebić” stracił trofeum w grudniu ubiegłego roku, kiedy to musiał uznać wyższość Jakuba Wikłacza, przegrywając przez niejednogłośny werdykt sędziów. Wcześniej panowie mierzyli się ze sobą dwukrotnie. W 2017 roku na gali ACB 63 lepszy okazał się obecny mistrz, a na KSW 53 zwyciężył Przybysz. Trofeum mistrzowskie weszło w posiadanie reprezentanta Mighty Bulls Gdynia w marcu 2021 roku, po wygranym starciu z ówczesnym dominatorem kategorii koguciej, Antunem Raciciem. Ostatni występ Przybysza to zwycięstwo nad Filipem Mackiem podczas wydarzenia KSW 82. Na jego koncie znajduje się 8 walk wygranych przed czasem (5 KO, 3 Sub).

„Sebić” zaproponował kolejny pojedynek pomiędzy nim, a Jakubem Wikłaczem. Czy będziemy świadkami polskiego odpowiednika batalii Brandona Moreno z Deivesonem Figueiredo?

 

 

Wikłacz (MMA 14-3-1) miał być uczestnikiem gali KSW Colosseum II, lecz pojedynek z jego udziałem wypadł z karty walk na dzień przed rozpoczęciem wydarzenia. Powodem odwołania zestawienia z Werllesonem Martinsem, było znaczne przekroczenie limitu wagowego przez reprezentanta Brazylii. Rwal Polaka „przestrzelił” wagę o ponad 5 kilogramów. Martins nie był w stanie kontynuować zbijania do limitu kategorii koguciej z przyczyn zdrowotnych. Organizacja zaproponowała „Masie” zastępstwo, lecz w dużo wyższym limicie umownym. Reprezentant Czerwonego Smoka Poznań nie przystał na tą propozycję, rezygnując z występu na PGE Narodowym. Wikłacz wszedł w posiadanie tytułu mistrzowskiego podczas walki zwieńczającej trylogię z Przybyszem. Od tamtej pory nie stoczył jak dotąd żadnego pojedynku. Na jego koncie widnieje 5 walk w największej polskiej organizacji, z których 4 padły jego łupem. „Masa” 9-krotnie zwyciężał swoje walki przed czasem, za każdym razem przez poddanie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of zbychumma
zbychumma

M-1 Global
Featherweight

3,634 komentarzy 2,830 polubień

chuj tam napisze, moze wyzebram :siara:

Odpowiedz polub

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,801 komentarzy 27,123 polubień

tetralogii!::really::​

Odpowiedz polub

Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Middleweight

11,003 komentarzy 44,023 polubień
Avatar of KML
KML

Legacy FC
Flyweight

1,849 komentarzy 3,133 polubień

Już widzę jak Artnox wysyła Wikłacza do Gdyni na obronę pasa :siara:

Odpowiedz polub