Pierwotnie planowana na końcówkę maja, następnie na 9 czerwca, gala Thunderstrike Fight League w Kraśniku odbędzie się ostatecznie 16 czerwca. W karcie walk znajdą się takie pojedynki, jak Izabela Badurek (7-4) vs Judyta Rymarzak (1-2) czy Cezary Oleksiejczuk (1-0) vs Vadzim Yakshuk (0-0). W walce wieczoru kibice zobaczą Sebastiana Kotwicę (11-2), jednak jak się okazuje, będzie to starcie w boksie.

– Na tej gali miałem walczyć o mój wymarzony, pierwszy pas w MMA. Niestety, jak to w tym sporcie bywa, pojawiła się poważna kontuzja, która uniemożliwia mi trenowanie zapasów i parteru oraz walkę w MMA, a tym bardziej z rywalami na najwyższym poziomie, a teraz tylko tacy w MMA mnie interesją. Nie wyobrażam sobie jednak, by mogło mnie zabraknąć na tej gali. Dlatego mimo wszystko walczę! Nie dam rady w MMA, ale dam radę w boksie! Będzie to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, ae gwarantuję Wam, że dam świetną walkę i pokażę wszystkim, jak może boksować zapaśnik z Kraśnika – napisał na swoim fanpage’u na Facebooku Sebastian Kotwica.

Początkowo przeciwnikiem Kotwicy w boksie miał być Marlon Sandro (28-7-2), o czym informowaliśmy w kwietniu, jednak na ten moment nie wiadomo, kto będzie rywalem Polaka. Na ten moment ogłoszono siedem pojedynków na galę TFL 14:

Pojedynki zawodowe:
Hubert Szymajda (6-2) vs Jocimar Ferreira (3-7)
Izabela Badurek (7-4) vs Judyta Rymarzak (1-2)
Cezary Oleksiejczuk (1-0) vs Vadim Yakshuk (0-0)
Wojciech Żuchnik (0-1) vs Piotr Drozdowski (0-1)
Krystian Blezień (2-1) vs Maciej Kierzkowski (0-0)

Pojedynki półzawodowe:
Patryk Kaczmarczyk vs Daniel Matuszek
Magdalena Czaban vs Weronika Pietruszka

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.