Złoty medalista olimpijski w Judo z Pekinu Satoshi Ishii jeszcze nie stoczył żadnego pojedynku w MMA, a jego osoba elektryzuje fanów i portale internetowe niewiele mniej niż osoba Brocka Lesnara przed jego debiutem w nowy sporcie. Spory udział w całym zamieszaniu ma sam Ishii, który zdążył już wyzwać na pojedynek Fedora Emelianenko, zapowiedzieć swoje występy w Dream, a teraz dość niespodziewanie wyrazić chęć występów w najlepszej organizacji na świecie. Oto co dzisiaj powiedział prasie:

W końcu się zdecydowałem. Będę walczył w UFC. Jeśli byłbym nieznanym judoką, wtedy z pewnością budowałbym swoje doświadczenie w MMA najpierw w Japonii. Jednak zdecydowałem się wykorzystać moje tytuł mistrza olimpijskiego w judo. Wierzę, że moje nazwisko zainteresuje UFC. Przepraszam, jeżeli moje niezdecydowanie i ekspresyjne zachowanie wprawiło w zakłopotanie ludzi z Dream i fanów.

Co ciekawe Ishii liczy się z tym, że z powodu jego braku doświadczenia UFC nie będzie zainteresowane, ale ma na to sposób:

Jestem białym pasem MMA. Zrozumiem, jeżeli będę musiał zacząć od walk w WEC.

Zawodnik jeszcze nie kontaktował się z UFC

Pojadę najpierw do USA i wtedy będę pracował nad kontraktem w UFC. Planuję pojechać tam w Marcu na treningi w American Top Team.

Szczerze mówiąc trudno mi sobie wyobrazić debiut Japończyka w UFC (o walkach w WEC nie ma mowy, bo nie ma kategorii ciężkiej). Oczywiście to nawet możliwe, że Dana podpisałby z nim kontrakt, ale na początku byłby on pewnie kilkanaście razy niższy niż to co dostałby w Japonii, po za tym nie mógłby liczyć na ulgowe traktowanie. Możliwe jest też, że trafiając pod skrzydła menadżerów z ATT, pokierowaliby oni jego karierą jak robią to z Bobbym Lashleyem, czyli kilka walk na mniejszych galach, z perspektywą wylądowania w UFC. Jednak najbardziej prawdopodobne jest to, że Ishii prowadzi jakąś grę z włodarzami Dream, w której jak zwykle w takich przypadkach chodzi o pieniadze.

źródło: Suki/mmafighting.com

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.