IGF.3.Weigh

(Fot. Inoki Genome Federation) Poniżej krótka relacja i wyniki japońskiej gali Inoki Genome Fight 3 w Tokio.

Doskonale kojarzony z organizacji KSW i lubiany w Polsce Anglik Oli Thompson (MMA 13-8, UFC 0-2) pewnie wypunktował wypunktował weterana z Kraju Kwitnącej Wiśni – Ikuhisę Minowę (MMA 59-38-8) podczas wczorajszej gali Inoki Genome Fight 3 w Tokio. „The Spartan” przez dwie rundy rozbijał Japończyka kombinacjami ciosów prostych i haków, gdy walka przenosiła się na matę „Minowaman” sprytnie blokował ręce rywala, uniemożliwiając mu zadawanie ciosów i zmuszając sędziego do przeniesienia walki do stójki.

W drugim ćwierćfinale GP IGF w wadze ciężkiej Amerykanin Chris Barnett (MMA 13-1) po mało aktywnej walce w drugiej rundzie rozbił kopnięciami na korpus Bułgara Emila Zaharieva (MMA 22-6-1). Ciosów i kopnięć wyprowadzonych przez ciężko oddychających zawodników było dosłownie, jak na lekarstwo. Brazylijczyk Fernando Rodriguez (MMA 8-1) serią prawy – lewy – prawy sierpowy z łatwością posłał na deski Francuza Antony’ego Reę (MMA 29-15) po dwóch minutach starcia. Z kolei mistrz Superior FC w wadze ciężkiej atletycznie zbudowany Szwed Joseph Ali Mohammed (MMA 5-1) w 48 sekund zdemolował uderzeniami w parterze doświadczonego Holendra Diona Staringa (MMA 31-11).

Ulubieniec miejscowej publiczności, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – Satoshi Ishii (MMA 13-4-1) odklepał kimurą z pozycji bocznej znanego z KSW Amerykanina Nicka Rossborougha (MMA 25-19-1). Japoński judoka natychmiast sklinczował i sprowadził przeciwnika do parteru. Ishii rozmiękczał amerykańskiego ciężkiego uderzeniami z góry i pracował nad techniką kończącą. Po nieudanej próbie trójkąta rękoma przeszedł do pozycji bocznej, z której wypracował sobie zwycięską kimurę. Komplet wyników:

Walka wieczoru:

Ćwierćfinał GP IGF w wadze ciężkiej
265 lbs: Oli Thompson pok. Ikuhisę Minowę przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.

Pozostałe:

Ćwierćfinały GP IGF w wadze ciężkiej
265 lbs: Chris Barnett pok. Emila Zaharieva przez TKO (kopnięcia na korpus), 2:58, runda 2.
265 lbs: Fernando Rodriguez pok. Antony’ego Reę przez TKO (uderzenia w stójce), 1:52, runda 1.
265 lbs: Joseph Ali Mohammed pok. Diona Staringa przez TKO (uderzenia parterze), 0:48, runda 1.

265 lbs: Sinichi Suzukawa pok. Ik Tae Jina przez TKO (uderzenia w parterze), 0:18, runda 1.
265 lbs: Satoshi Ishii pok. Nicka Rossborougha przez poddanie (kimura z pozycji bocznej), 4:22, runda 1.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.