Od gali KSW 48 w Lublinie minęło zaledwie pięć dni, jednak już teraz niepokonany Salahinde Parnasse (13-0-1) zastanawia się nad kolejnym przeciwnikiem, z którym przyjdzie mu zmierzyć się w największej organizacji mieszanych sztuk walki w Polsce.

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że młody Francuz chciałby skrzyżować rękawice z Mateuszem Gamrotem (15-0). Pojedynek niepokonanych zawodników z pewnością wzbudziłby zainteresowanie kibiców MMA.

Teraz pytanie brzmi: kto jest następny? Osobiście chciałbym walczyć z Mateuszem Gamrotem. Jest mistrzem KSW wagi piórkowej i wagi lekkiej i ma 15-0. Jest także 2x Mistrzem Polski ADCC i 2x Mistrzem Europy ADCC. Myślę, że to będzie świetna walka i wielki show! A ty co o tym myślisz?

Nie wiadomo jednak, kiedy do klatki powróci „Gamer”. Stworzenie tymczasowego mistrzostwa w kategorii piórkowej z pewnością miało swój powód i najbliższy pojedynek Gamrot stoczy prawdopodobnie w wadze lekkiej.

Na ten moment żadna walka 28-latka nie została zapowiedziana, jednak sam Mateusz Gamrot z pewnością myślami skupia się na Mistrzostwach Świata ADCC 2019, które odbędą się w Los Angeles we wrześniu.

Mateusz Gamrot mistrzem Europy ADCC! Polak z kwalifikacją na mistrzostwa świata

21-letni Francuz w organizacji KSW zadebiutował w grudniu 2017 roku. Pokonał wtedy większościową decyzją sędziów Łukasza Rajewskiego. W kolejnych starciach Parnasse pokonał Artura Sowińskiego, Marcina Wrzoska i Romana Szymańskiego. W zawodowej karierze nikt nie pokonał aktualnego, tymczasowego mistrza KSW w wadze piórkowej.

Gamrot po dziesięciu zwycięstwach w kategorii lekkiej zdecydował się na przejście do niższej wagi. Tam w pewny sposób pokonał jednogłośną decyzją sędziów Klebera Koike Erbsta, zdobywając tytuł mistrzowski w wadze do 66 kilogramów.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.