28 listopada na ring powróci legendarny pięściarz – Mike Tyson. Na jego drodze w Staples Center w Los Angeles stanie głośne nazwisko – Roy Jones Jr. Obaj zawodnicy są wielkimi ikonami sportów walki i w końcu ich drogi się spotkają. Początkowo walka miała formę starcia pokazowego, jednak z kolejnymi tygodniami ustalono sędziów oraz zupełnie inne zasady, jednak organizatorzy nadal zarzekają się, że to starcie pokazowe. Sam ”Żelazny Mike” w obszernej rozmowie dla portalu ESPN z Ericem Woodyardem zakpił z osób sankcjonujących bój, że Ci ukrywają zwykłą walkę pod przykrywką pokazu.

Powiedzmy, że walczylibyśmy tylko przez 4 rundy. Teraz z Royem mamy zaplanowane 8 rund i w dodatku szykują jakiś pas, chyba nie sądzicie, że będzie to walka pokazowa, co? Przecież to od samego początku nie wygląda na pokaz, sam o tym dobrze wiem, że Ci goście wcale nie chcieli robić z tego przedstawienia – stwierdził Tyson.

Roy Jones Jr. w swojej karierze był wielokrotnym mistrzem świata organizacji:  IBF, WBC oraz WBA. Największy sukces amatorski to zdobycie srebra na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. Wynik pojedynku finałowego do tej pory budzi wiele kontrowersji, ponieważ Amerykanin w tej walce zadał 86 ciosów, a jego rywal 32, jednak w grę weszła polityka. ”Junior” w historii pięściarstwa jest przedstawiany jako jeden z najlepszych zawodników wszechczasów, zresztą podobnie Tyson. Amerykanin w 2018 roku dorobił się rekordu zawodowego – 66 zwycięstw i 9 porażek.

Kiedy i gdzie

Stacja telewizyjna Polsat Sport przeprowadzi transmisję z tego wydarzenia – 28 listopada, hala zespołu NBA Los Angeles Lakeres – Staples Center. Na wydarzeniu nie będzie publiczność. W Polsce transmisją zajmuje się wspomniana już stacja Polsat Sport, początek wydarzenia od godziny 3:00 w nocy z soboty na niedzielę.

Zasady

  • Starcie potrwa osiem rund, każda po dwie minuty.
  • Zawodnicy wychodzą w dwunastouncjowych rękawicach.
  • Pięściarze nie muszą walczyć w kaskach.
  • Jeżeli pojawi się rozcięcie – walka zostaje przerwana.
  • Sędzią walki jest Ray Corona.
  • Walkę sankcjonuje CSAC (Komisja Sportowa Stanu Kalifornia).
  • Oficjalnie walka nie jest ujmowana w rekordach zawodowych, ale zostanie wypunktowana przed byłych pięściarzy: Christy Martin, Vinny Pazienza oraz Chad Dawson. Wszystko po to, aby specjalnie przygotowany pas przez organizację WBC trafił do rąk jednego z pięściarzy. Mimo to oficjalnego werdyktu nie będzie.
  • WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) sprawdzi obecność zakazanych substancji w organizmie Tysona i Jonesa Jr, jednak przy testach nie zostaje uznana marihuana.

Pas

Rozpiska 

waga ciężka: Mike Tyson – Roy Jones Jr
waga juniorciężka: Jake Paul – Nate Robinson
waga półciężka: Badou Jack – Blake McKernan
waga juniorciężka: Viddal Riley – Rashard Coulter

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.