rousimar palhares pas

Komisja sportowa stanu Nevada w październiku zeszłego roku jednomyślnie zdecydowała o dwuletnim zawieszeniu byłego mistrza organizacji World Series of Fighting, Rousimara Palharesa (MMA 18-6). Powodem kary jest niesportowe zachowanie jakiego dopuścił się na gali WSOF 22, podczas wygranej walki z Jakiem Shieldsem (MMA 31-8-1, 1NC). W walce o pas mistrza wagi półśredniej, Brazylijczyk poddał Shieldsa w trzeciej rundzie. Wcześniej, podczas walki wielokrotnie faulował swojego przeciwnika wkładając mu palce do oczu. Na koniec jakby tego było mało, w swoim stylu przeciągnął dźwignie nie reagując na klepanie Shieldsa.

Z racji tego zawieszenia, Rousimar ma nadzieję, że ludzie zrozumieją jego decyzję w kwestii związania się z organizacją Venator FC.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę powrócić do ringu. Pracowałem nad moją psychiką, nad moim umysłem i ciałem, by wyeliminować wszystkie możliwe błędy, które mógłbym popełnić. Jestem teraz ojcem. Mój syn urodził się miesiąc temu i mam w związku z tym obowiązki wobec rodziny. Muszę zapewnić jej żywność, a dwuletnie zawieszenie jest za duże. Mam nadzieję, że komisja sportowa mnie rozumie.

Palhares w rozmowie z Bloodyelbow zdradził, że inne organizacje się z nim kontaktowały:

Dostałem mnóstwo propozycji od azjatyckich organizacji, ale wolałbym nie zdradzać od jakich. Zdecydowałem się na organizację Venator, z którą toczyłem rozmowy od ostatnich dwóch, trzech miesięcy (…) Zawsze dążę do tego by być lepszą wersją siebie i pragnę pokazać, że jestem skłonny walczyć gdziekolwiek z kimkolwiek.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

31 KOMENTARZE

 1. Możesz zmniejszyć ilość koksu, na łeb tak nie siądzie i na kaszkę dla dziecka będzie 😉

 2. Mateusz Smoter

  Rizin i One, wielka tajemnica.

  mozliwe ze jeszcze road fc ,skoro bensona chcieli to czemu nie pniaka

 3. Mateusz Smoter

  Rizin i One, wielka tajemnica.

  W sumie Palhares sprawia wrażenie osoby mającej problem z liczeniem do 5, to i dwie oferty w jego przypadku mogą uchodzić za "mnóstwo".

 4. Pniak

  Zawsze dążę do tego by być lepszą wersją siebie

  Czyli bez ciężkiego sprzętu do wyswobodzenia kolejnej stopy się nie obędzie.

 5. takich kolesi  powinni wsadzać do więzienia za niesportowe zachowanie

 6. W tytuł wkradł się błąd. Rousimar ma dużo ofert z azjatych nie organizacji, a restauracji. Jest etat dla wyrywacza kurzych nóżek, tudzież psich.

 7. Born2kill

  W tytuł wkradł się błąd. Rousimar ma dużo ofert z azjatych nie organizacji, a restauracji. Jest etat dla wyrywacza kurzych nóżek, tudzież psich.

  @Suchar, ktoś do Ciebie 😀

 8. Ja Pniaka rozumiem, że nie siedzi na dupie, tylko chce walczyć gdziekolwiek, tym bardziej iż nie potrafi w życiu nic innego. Natomiast drugą kwestią jest, że ma nasrane i nie wymieszane i każda jego walka to jest zagrożenie zdrowia jego przeciwnika. To się do normalnego świata nie nadaje, tylko do Azji

 9. W jednej azjatyckiej organizacji jest koleś, który też łamał kończyny. Może spotkanie w catchwieight?

 10. Achort

  Ale Cohones robi z Pniaka debila i półmózga 😀 😀 😀

  Nie – cohones jedynie obserwuje rzeczywistość i stwierdza oczywiste fakty
  #faktyautetyczne

 11. Achort

  Ale Cohones robi z Pniaka debila i półmózga 😀 😀 😀

  Nie – cohones jedynie obserwuje rzeczywistość i stwierdza oczywiste fakty
  #faktyautetyczne

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.