Toquinho zaraz po walce z Drwalem:

Wierzę że to bóg mi pomógł. Ciężko pracowałem na to zwycięstwo. Nie czułem żeby on klepał. Miałem wrażenie że odpycha moją nogą. I trzymałem dopóki sędzia nie przerwał walki żeby nie było niedomówień. Nie chciałem go skrzywdzić. Byłem bardzo podekscytowany walką. Naprawdę mi przykro jeśli coś mu zrobiłem.

Teraz wypowiedź trochę późniejsza, rzucająca więcej światła na motywy Palharesa

Nie miałem celu zranić Tomasza. Nigdy nie mam, nie jestem taką osobą Niestety zdarzały się w przeszłości sytuacje gdy przeciwnicy odklepywali a później mówili że nie zrobili tego. To stało się w UFC kiedy mój trener Murilo Bustamante walczył z Mattem Lindlandem. Nasze nastawienie w walce jest teraz takie że utrzymujemy pozycję dopóki sędzia nie przerwie, robimy to po to żeby uniknąć takiej sytuacji jak ta z Lindlandem.  Wg mnie zawieszenie nie było ok. Nie chciałem zrobić krzywdy Drwalowi. To wszystko stało się w ogniu walki i chciałem być pewien że utrzymam pozycję. Czekałem tylko na sędziego żeby przerwał walkę.

W środku mała kolekcja kontrowersyjnych zakończeń walk  Palharesa 

Od 2:05

Od 4:45

Od 3:50

I ta najnowsza walka

14 KOMENTARZE

 1. Ale szuja z niego.Wiem, że to mało prawdopodobne,ale mogliby dać rewanż Drwalowi.

 2. To bylo oczywiste i ten kto mial pretensje do Palharesa niech naprawde przerzuci sie na bierki.

 3. markhunto- Daruj sobie porady dotyczące tego czym ma się kto interesować. Zgadzam się z Tobą, że to nie wina Toquinho. Opóźniony sędzia dał dupy. W odwrotnej sytuacji np. przy G’n’P Tomka i spóźnionej reakcji sędziego, pewna część ludzi zachwycałaby się jaki brutalnym KO Tomka.

 4. Te wypowiedzi Palharesa zdawałyby się potwierdzać to przypuszczenie KingDantego z dyskusji pod video z walki, że poszedł na pewniaka, żeby nie dać rywalowi ucieć z dźwigni.

 5. Co za kretyn, ten facet robi to z premedytacją…
  90 dni zawieszenia to za mało, kara symboliczna – i tak w tym czasie by nie walczył. Życzę mu szybkiego KO w następnej walce.

 6. Tutaj sędzia dal dupy i tyle bo to on powinien zauważyć i po odklepaniu odrazu przerwac walke zawdonik w czasie walki nie musi czuc odklepania.

 7. On chyba się nazywa Palhares, a w tekście wszędzie podajecie Palahares. 😮

 8. Palahares przekroczył przepisy, dlatego został ukarany. To, że się tłumaczy jest zrozumiałe. Zresztą w interesie tego głąba jest aby Drwal doszedł do zdrowia. W USA naprawdę wystarczy wynająć dobrego prawnika który by wywalczył dla Tomka spore odszkodowanie. Palahares ma tego świadomość, dostał karę dyscyplinarną przez komisje sportową więc Drwal zyskał twardy dówd ze jego przeciwnik złamał zasady. A ten kto łamie zasady płaci za skutki złamania tych zasad. I tak sprawę rozstrzyga sądownictwo w USA.

 9. @drifter
  Thx 🙂

  Palhares wg komisji sportowej został ukarany za to że sędzia 3 razy próbował uwolnić nogę Drwala a Palhares nie reagował.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.