ronda_cyborg

Po tym jak w debiucie w UFC zaprezentowała się Cristiane „Cyborg” Justino, większość obserwatorów sportu wróży jej szybką karierę i pas. Co ciekawe, dla bukmacherów w potencjalnym starciu Ronda Rousey vs. Cris Justino, faworytką jest… ta pierwsza! I to całkiem niezłą faworytką. Pojawiły się pierwsze kursy na to potencjalne starcie:

lol_wtf

Kurs powyżej 3.00 dla „Cyborg” to spore zaskoczenie zwłaszcza po tym co obie pokazały w swych ostatnich walkach. W przeciwieństwie do Holly Holm, która zdemolowała Rousey, Cris oprócz bardzo mocnej stójki, posiada również brązowy pas w BJJ pod Andre Galvao i parter nie jest jej obcy.

Rywalizacja Justino z Rousey trwa od wielu lat. Kiedy obie były na topie, eksperci dyskutowali która z nich jest najlepszą zawodniczką na świecie. Rousey jednak zaliczyła porażkę w fatalnym stylu, a Justino nadal pnie się w górę demolując kolejne rywalki na drodze. Jednak by ostudzić zapały, nie jest pewne, że do takiego starcia dojdzie. Powodów jest kilka i wymienimy je poniżej:

  1. Ronda może pozostać aktorką i już nie wrócić do MMA. W wywiadach po porażce sugerowała, że chciałaby urodzić Travisowi Browne’owi dzieci, co świadczy już samo za siebie wokół czego krążą jej myśli.
  2. Pierwszeństwo będą miały rewanże z Mieshą Tate oraz Holly Holm w których Bóg jeden wie co się może wydarzyć.
  3. UFC będzie trzymać swoją maszynę do robienia pieniędzy pod kloszem i nie będzie ryzykować kolejnej kompromitacji.

Czy starcie się odbędzie czy nie, faktem jest, że kurs na „Cyborg” jest bardzo atrakcyjny i warto mieć nadzieję, że się będzie utrzymywał aż do czasu tego oczekiwanego pojedynku.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.