FB_ronda_kod_1200X900_110716_01

Jako parton medialny mamy przyjemność poinformowania, że biografia byłej mistrzyni UFC – Rondy Rousey doczekała się polskiego wydania! Pozycja trafi do sprzedaży 3 sierpnia, tymczasem specjalnie dla Was przygotowaliśmy możliwość zamówienia książki w przedsprzedaży po specjalnej, niższej cenie!

Ronda Rousey to mistrzyni UFC w wadze koguciej i olimpijska medalistka w judo. Przyczyniła się do utworzenia w UFC dywizji kobiet i zyskała renomę najbardziej dominującego zawodnika w historii tej dyscypliny. Do Hollywood wtargnęła z typowym dla siebie przytupem, zdobywając role w dużych filmach i emanując na planie tym samym zapałem, oddaniem i zdyscyplinowaniem, które uczyniły ją mistrzynią.

Swoją niesamowitą historię życia i kariery przedstawia w autobiografii „Moja walka/Twoja walka”, która trafi do księgarń pod naszym patronatem już 3 sierpnia! Właśnie rusza przedsprzedaż.

We współpracy z Wydawnictwem SQN przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy na książkę w przedsprzedaży do wykorzystania na http://www.labotiga.pl/ronda:

– z kodem RONDAROCKS rabat 25%
– cena po obniżce: 29,93 zł
– wysyłka od 20 lipca – książka najwcześniej w Twoich rękach!
– rabat nie obowiązuje na pakiety (cena książki w pakiecie jest już obniżona)

Fragment książki o walce z Alex Davis z 2014 roku:

Niektórzy moi krytycy mówią, że stosuję w kółko ten sam chwyt. Nie rozumieją, że wszystkie moje przeciwniczki analizowały moje dźwignie i za każdym razem próbowały wymyślić na nie inną odpowiedź, ale właściwa odpowiedź nie istnieje.

Moje reakcje zależą od tego, co robi moja rywalka. Każda dźwignia na łokieć, którą zastosowałam, jest dla mnie zupełnie inna. Choć pod koniec wygląda tak samo, nie znaczy to, że zawsze dochodzę do niej w ten sam sposób. (…)

Z Alexis Davis zmierzyłam się na gali UFC 175 w Las Vegas w 2014 roku. Przed walką ciągle pytano Davis o moje dźwignie na łokieć.

– Jestem przekonana, że będę w stanie się przed tym obronić – stwierdziła.
– Przygotowuję się do tego codziennie…To dla mnie żaden problem.

Zawodnicy z czarnymi pasami każdego dnia zakładają mi dźwignie na łokieć. Nie boję się tego powiedzieć, ale wiecie co? Bronię się przed dźwigniami częściej, niż sama je zakładam.

Nikt nie zdawał sobie chyba jednak sprawy z tego, że w każdej walce próbuję prezentować inny styl, aby oglądanie nagrań moich poprzednich pojedynków było dla moich rywalek bezużyteczne.

Choć walkę z McMann prowadziłam w stójce, moim zdaniem Davis spodziewała się, że będę próbowała sprowadzić ją do parteru, ponieważ ona sama specjalizowała się w ciosach rękami. Tym razem, zamiast zaatakować od razu, po raz pierwszy w walce zasymulowałam cios, ale ostatecznie go nie wyprowadziłam. Chodziło o to, żeby zbić ją z tropu. Wykonałam zwód, a ona na to zareagowała. Wyprowadziłam dwa lewe proste. Próbowała odpowiedzieć prawym kontrującym, ale kompletnie straciła równowagę. Gdyby rzuciła we mnie poduszką, odczułabym to bardziej niż tamten cios.

Zaatakowałam kombinacją 1–2 i odskoczyłam. Uderzyłam jeszcze jednym prostym, a potem zeszłam z linii ciosu. Oceniałam dystans między nami. Dokładnie wiedziałam, gdzie mają wylądować moje ciosy. Tym razem zamarkowałam lewy prosty i zaatakowałam prawym krzyżowym. Kiedy trafiasz kogoś nokautującym ciosem, czujesz, jakby twoje knykcie stykały się z ziemią. Po uderzeniu Davis w twarz byłam przekonana, że tak się właśnie stało. Trafiłam ją tak mocno, że złamałam sobie rękę. Bam. To był koniec. A przynajmniej mógł być. Kiedy uderzyłam ją tamtym prawym, wiedziałam, że już po niej. Była uśpiona. Mogłam odsunąć się od niej już wtedy. W uszach wciąż słyszałam jednak buczenie po walce z McMann. Kiedy ją pokonałam, kibice sportów walki krytykowali decyzję o TKO i dyskutowali o tym, że być może sędzia podjął ją zbyt szybko. Tym razem sędzia nie musiał podejmować żadnej decyzji. Walka wciąż trwała. Wpadłyśmy w klincz, po czym zadałam cios kolanem i rzuciłam Davis na matę. Upadłyśmy, a ja zasypałam ją ciosami. Raz, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem, osiem, dziewięć. Sędzia wskoczył pomiędzy nas. Davis nie wiedziała, co się dzieje. Cała walka trwała 16 sekund. Była to druga najkrótsza obrona tytułu w historii UFC. Nigdy się nie dowiem, czy Alexis Davis miała odpowiedź na moją dźwignię na łokieć, ale z całą pewnością nie miała odpowiedzi na pytanie, jak mnie zatrzymać.

O książce:

Surowa siła. Instynkt przetrwania. Kobieca wrażliwość.

Rondzie Rousey nikt nigdy niczego nie podarował. Olimpijska medalistka w judo, mistrzyni UFC i gwiazda Hollywood do wszystkiego doszła ciężką pracą. Urodziła się gotowa do walki. Na dziesięciostopniowej skali Apgar wykorzystywanej do oceny stanu zdrowia noworodków uzyskała zero. Siła przetrwania była jednak silniejsza. Nie złamały jej zaburzenia mowy, ucieczka z domu, śmierć ojca, wielka przegrana na igrzyskach olimpijskich, toksyczny związek i mordercze treningi.

“Moja walka/Twoja walka” to napisana z typowym dla Rousey urokiem i dowcipem opowieść o uporze, przezwyciężaniu własnych słabości, a także kulisach UFC. Ronda Rousey, fighterka w życiu i oktagonie, dzieli się z czytelnikami wiedzą o tym, jak czerpać satysfakcję z poświęceń, wykorzystywać własne ograniczenia i być najlepszym nawet podczas najgorszego dnia. Mądra, poruszająca i niewiarygodna historia jednej z najbardziej niesamowitych kobiet świata.

***

Wzruszająca i inspirująca książka – Ronda Rousey to bez wątpienia jedna z najbardziej interesujących kobiet na świecie. Jej autobiografia jest wciągająca i pełna dramatyzmu. Autorka dzieli się z czytelnikiem swoimi emocjami, przemyśleniami i doświadczeniami. Ta historia daje odbiorcy ogromnego „kopa” pozytywnej energii i przypomina, że tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych.

– Karolina Kowalkiewicz, zawodniczka MMA/UFC

Życie Rondy to opowieść o tym, ile poświęceń, bólu, potu, krwi i nieprzespanych nocy kosztuje sukces w sportach walki. To też opowieść o niezłomności charakteru, pasji i prawdziwej miłości do sportu, która pozwala podnieść się po każdym upadku. Nie ma innej drogi na szczyt.

– Tomasz Drwal, zawodnik i trener MMA; pierwszy Polak walczący w UFC

Autor: Ronda Rousey, Maria Burns Ortiz
Tytuł oryginału: My Fight / Your Fight
Tłumaczenie: Jakub Małecki
Data wydania: 3 sierpnia 2016
Cena okładkowa: 39,90 zł
Format: 150 x 215 mm
Liczba stron: 320 tekst
ISBN: 978-83-7924-630-4

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

47 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobra pozycja. Świetnie napisana.Pamiętam że wstęp który ukazuje wyjście do oktagonu zrobił na mnie piorunujace wrażenie.Do tego dużo osobistych sytuacji które sprawia ze patrzy sie całkiem inaczej na postać byłej mistrzyni.

  Polecam.

 2. Kiedyś panował zwyczaj, że autobiografie spisywało się u schyłku życia, teraz każda gwiazdeczka chce się dzielić swoim życiem z innymi, co z tego, że nawet trzydziestki nie przekroczyła. 😀 Ciekawi mnie, co taka, relatywnie młoda, osoba ma ciekawego do powiedzenia, o ile coś w ogóle ma. W końcu "LEGENDA" panocki…:lol:

 3. Dla mnie świetne są tytuły rozdziałów w tej książce. Dużo ich jest, długie nazwy dość są, ale mają swój smaczek, jakby taki mini wstęp do każdej części. Wiele książek, które przeglądałem miało mało rozdziałów, ale dużo stron w nich, a tytuły były stosunkowo krótkie. Mam nadzieję, że w polskiej wersji też to będzie dobrze, czyli w stylu oryginału zrobione.

  @Pyrrus89, może dlatego, że te książki nie są typową autobiografią, a bardziej motywatorem dla czytelników, którzy właśnie po to sięgają po te publikacje?

 4. Fresh

  Książka była pisana przed porażką z Holy ?

  Napisana i wydana przed porażką.

  A jeśli już jesteśmy przy temacie książek-autobiografii zawodników MMA to z czystym sumieniem mogę polecić "Born to fight" Hunta (wiem, wiem inny dział jest od tego).

 5. Tak bardzo sram na jej książkę, ze nawet probiotyki Mauricza mnie nie uratują od tej biegunki.

 6. husarz

  Napisana i wydana przed porażką.

  A jeśli już jesteśmy przy temacie książek-autobiografii zawodników MMA to z czystym sumieniem mogę polecić "Born to fight" Hunta (wiem, wiem inny dział jest od tego).

  idzie gdzieś to dostać w normalnej cenie? bo widzę po 120pln

 7. husarz

  Napisana i wydana przed porażką.

  A jeśli już jesteśmy przy temacie książek-autobiografii zawodników MMA to z czystym sumieniem mogę polecić "Born to fight" Hunta (wiem, wiem inny dział jest od tego).

  idzie gdzieś to dostać w normalnej cenie? bo widzę po 120pln

 8. Książka wydana w 2015 roku, kiedy Ronda była niepokonana. Jako fan RR, posiadam książkę w oryginale, angielską wersję. Mam inną okładkę niż ta prezentowana w pierwszym poście. Początek świetny, wejście do klatki. Dotarłem do połowy i przeskoczyłem na GoT, może po sadze do niej powrócę. Oczywiście wieeele wątków judo i olimpiad z wiadomych względów, potem MMA. Jako ciekawostkę dodam, że w jednym z rozdziałów Ronda wspomniała o polskiej olimpijce z imienia i nazwiska, z którą przyszło jej się mierzyć.

 9. Książka wydana w 2015 roku, kiedy Ronda była niepokonana. Jako fan RR, posiadam książkę w oryginale, angielską wersję. Mam inną okładkę niż ta prezentowana w pierwszym poście. Początek świetny, wejście do klatki. Dotarłem do połowy i przeskoczyłem na GoT, może po sadze do niej powrócę. Oczywiście wieeele wątków judo i olimpiad z wiadomych względów, potem MMA. Jako ciekawostkę dodam, że w jednym z rozdziałów Ronda wspomniała o polskiej olimpijce z imienia i nazwiska, z którą przyszło jej się mierzyć.

 10. Tar-Ellendil

  Gdyby nie Ronda to Aśka walczyłaby w Invicta.

  Podejrzewam że dla niektórych byłby to dramat.

 11. Tar-Ellendil

  Gdyby nie Ronda to Aśka walczyłaby w Invicta.

  Podejrzewam że dla niektórych byłby to dramat.

 12. Damson

  idzie gdzieś to dostać w normalnej cenie? bo widzę po 120pln

  Ja mam e-booka, chociaż osobiście wolę wersje papierowe książek, no ale jak sam zauważyłeś ceny są nieco za wysokie. E-book kosztował mnie około 11-12$ jakiś czas temu. Teraz z tego co widzę to mniej więcej dwa razy tyle. Pewnie trzeba po czekać rok, dwa na polskie wydanie (o ile w ogóle ktoś za tłumaczenie się weźmie) albo sprawdzać i polować na okazje. Im taniej tym lepiej :wink:Innej opcji póki co nie widzę.

 13. Damson

  idzie gdzieś to dostać w normalnej cenie? bo widzę po 120pln

  Ja mam e-booka, chociaż osobiście wolę wersje papierowe książek, no ale jak sam zauważyłeś ceny są nieco za wysokie. E-book kosztował mnie około 11-12$ jakiś czas temu. Teraz z tego co widzę to mniej więcej dwa razy tyle. Pewnie trzeba po czekać rok, dwa na polskie wydanie (o ile w ogóle ktoś za tłumaczenie się weźmie) albo sprawdzać i polować na okazje. Im taniej tym lepiej :wink:Innej opcji póki co nie widzę.

 14. Kupon rabatowy:    RONDAROCKS    Rabat 25% – kupon rabatowy:    -9,97 zł    Do zapłaty:    37,92 zł

 15. Fajna promocja, skorzystałbym z niej z chęcią, ale … mam już tę książkę. Brałem angielską wersję z Rewardsów. :crazy:

  Generalnie polecam. Przyjemnie się ją czyta (ja jeszcze dodatkowo szlifuję język). :fly:

 16. Fajna promocja, skorzystałbym z niej z chęcią, ale … mam już tę książkę. Brałem angielską wersję z Rewardsów. :crazy:

  Generalnie polecam. Przyjemnie się ją czyta (ja jeszcze dodatkowo szlifuję język). :fly:

 17. na chuj komu takie książki, nigdy nie zrozumiem wydawania książek przez zawodników z byle jakich dyscyplin którzy nie skończyli jeszcze kariery bo wiadomo że gryzą się w język przy każdej sprawie

 18. na chuj komu takie książki, nigdy nie zrozumiem wydawania książek przez zawodników z byle jakich dyscyplin którzy nie skończyli jeszcze kariery bo wiadomo że gryzą się w język przy każdej sprawie

 19. Nie no, Ronda swoje zrobiła. Dzięki niej kobiety w ogóle zaistniały w MMA, a jej walki to były magnesy dla PPV, ale… w dalszym ciągu jest to żeńskie MMA i żeńska dywizja kogucia, która jest jakieś 10 lat za normalnym MMA 😉

  Idealnie odwzorowuje to South Park w odcinku "Royal Pudding", kiedy to Ike Broflovski został mianowany na rycerza przez kanadyjską księżniczkę. Jego brat Kyle chciał się tym pochwalić i przy znajomych powiedział:
  – Hej, chłopaki, to jest naprawdę świetne, prawda? Mój mały brat jest rycerzem w Kanadzie!
  Na co jego koledzy mu odpowiedzieli:
  – Moja siostra jest przewodniczącą w kółku harcerskim.
  – Mój wujek jest drugi w kolejce na zostanie menadżerem w sklepie sportowym.
  Wtedy Kyle oznajmia:
  – No w sumie…

  I to jest dokładnie taka sama sytuacja. Ronda jest legendą w żeńskiej odmianie MMA, ale jest to takie osiągnięcie jak bycie rycerzem w Kanadzie, czyli porównywalne do tego, że mój tato złapał kiedyś 8 kilowego szczupaka.

 20. Nie no, Ronda swoje zrobiła. Dzięki niej kobiety w ogóle zaistniały w MMA, a jej walki to były magnesy dla PPV, ale… w dalszym ciągu jest to żeńskie MMA i żeńska dywizja kogucia, która jest jakieś 10 lat za normalnym MMA 😉

  Idealnie odwzorowuje to South Park w odcinku "Royal Pudding", kiedy to Ike Broflovski został mianowany na rycerza przez kanadyjską księżniczkę. Jego brat Kyle chciał się tym pochwalić i przy znajomych powiedział:
  – Hej, chłopaki, to jest naprawdę świetne, prawda? Mój mały brat jest rycerzem w Kanadzie!
  Na co jego koledzy mu odpowiedzieli:
  – Moja siostra jest przewodniczącą w kółku harcerskim.
  – Mój wujek jest drugi w kolejce na zostanie menadżerem w sklepie sportowym.
  Wtedy Kyle oznajmia:
  – No w sumie…

  I to jest dokładnie taka sama sytuacja. Ronda jest legendą w żeńskiej odmianie MMA, ale jest to takie osiągnięcie jak bycie rycerzem w Kanadzie, czyli porównywalne do tego, że mój tato złapał kiedyś 8 kilowego szczupaka.

 21. Cloud

  Dzięki niej kobiety w ogóle zaistniały w MMA

  Powiedziałbym bardziej w UFC i na większą skalę, bo już w 2009 Carano i Cyborg miały w tym znaczną rolę. Pierwszy kobiecy ME i rekord w Showtime. To znacznie wcześniej niż w ogóle jej debiut.

  Tak czy inaczej w kobiecym mma można ją uznać za legendę jak najbardziej.

 22. Cloud

  Dzięki niej kobiety w ogóle zaistniały w MMA

  Powiedziałbym bardziej w UFC i na większą skalę, bo już w 2009 Carano i Cyborg miały w tym znaczną rolę. Pierwszy kobiecy ME i rekord w Showtime. To znacznie wcześniej niż w ogóle jej debiut.

  Tak czy inaczej w kobiecym mma można ją uznać za legendę jak najbardziej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.