Była dominatorka wagi koguciej Ronda Rousey, podobnie jak inne wielkie gwiazdy MMA, wystąpiła w produkcji pod tytułem „The Hurt Business”. W dokumencie tym mówi o jej punkcie widzenia na temat popularności sportów walki i oceny tej dyscypliny przez społeczeństwo. Poniżej mały fragment tego co usłyszymy z jej ust:

Ignorancja jest jedyną prawdziwą przeszkodą, którą ten sport musi przeskoczyć. Sądzę, że wiele osób w swej ignorancji mówi, że (MMA) promuje przemoc, podczas gdy jest to jedna z najbardziej odpowiednich form na jej wyzwalanie. Walka leży bowiem w naturze człowieka.

Rousey uważa również, że ludzie zwracają się w stronę walk, by złagodzić nieco skutki presji i stresu, z którymi muszą się mierzyć każdego dnia.

Jeśli będziemy żyć w społeczeństwie pod ochronnym parasolem i tłumić stres oraz presję, to właśnie wtedy ludzie wariują i zaczynają strzelać do innych. Jeśli którykolwiek z tych ludzi, którzy przez lata budowali w sobie agresję, miałby jakąś formę wyżycia się, to sądzę, że nasze społeczeństwo byłoby zdrowsze. Na litość boską to nie jest przemoc, a słowo „sztuki” w sztukach walki nie jest bez znaczenia.

Gdy wchodzę do oktagonu to tak, walczę, ale tak naprawdę to staram się przechytrzyć przeciwnika, co jest pewnego rodzaju układanką, którą staram się rozwiązać. Nie wchodzę do klatki by po prostu machać rękami i nie trenuję by lepiej nimi machać – to coś więcej, to przede wszystkim taktyka i to co mamy w głowie.  Dlatego uważam, że MMA jest najczystszym i najpiękniejszym sportem na świecie.

Oficjalna premiera dokumentu będzie miała miejsce 29 września.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

15 KOMENTARZE

 1. Filozofka się odezwała…Co do tej czystości to miała na myśli doping, twarz Bigfoota po walkach z Cainem, czy może tego gościa który rzekomo się nie mył przed pojedynkami ?  ;D

 2. Cloud

  Nie wchodzę do klatki by po prostu machać rękami i nie trenuję by lepiej nimi machać – to coś więcej, to przede wszystkim taktyka i to co mamy w głowie.

  To chyba fragment o walce z Holly Holm. :weird:

 3. Cloud

  Ronda Rousey: "MMA jest najczystszym i najpiękniejszym sportem na świecie"

  Echa nokautu nie milkną…

 4. Cloud

  Nie wchodzę do klatki by po prostu machać rękami i nie trenuję by lepiej nimi machać – to coś więcej,

  [​IMG]
  Nikt tak nie potrafi siebie zaorać jak Ronda :mamed:

 5. Pamiętam czasy jak były tylko ochy i achy na temat Rowdy kiedy była na szczycie , wtedy nikt nie śmiał się z jej walki z cieniem . Teraz jest odwrotnie każdy ma swoje 5 gr na jej temat tłustej dupy , jak te owce bez własnego zdania idą za trendami gimbochwiejow. Ach szkoda gadać.  Ja tam za nią nie przepadam ale daleko mi do oceniania chociaż z drugiej strony pamiętamy jaka była pewna siebie w stosunku do Holm.

 6. Pamiętam czasy jak były tylko ochy i achy na temat Rowdy kiedy była na szczycie , wtedy nikt nie śmiał się z jej walki z cieniem . Teraz jest odwrotnie każdy ma swoje 5 gr na jej temat tłustej dupy , jak te owce bez własnego zdania idą za trendami gimbochwiejow. Ach szkoda gadać. Ja tam za nią nie przepadam ale daleko mi do oceniania chociaż z drugiej strony pamiętamy jaka była pewna siebie w stosunku do Holm.

 7. Yoshimitsu89

  Pamiętam czasy jak były tylko ochy i achy na temat Rowdy

  a pamietasz czasy jak majkel byl murzynem?
  [​IMG]

 8. YoNigga właśnie maluje podbitke na dachu i mało co nie spadłem Przez te kocie ruchy Mikela:)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.