Świetny nokaut w wykonaniu Kevina Hollanda na gali UFC 256. Amerykanin pokonał Ronaldo „Jacare” Souzę przez TKO w pierwszej rundzie po ciosach z dolnej pozycji w parterze.

Kevin Holland zaczął od walkę od prawego sierpowego i niskiego kopnięcia, po którym Souza ruszył po sprowadzenie. Jacare znalazł się w górnej pozycji, Amerykanin aktywnie pracował z dołu, zadając uderzenia i szukając drogi do duszenia trójkątnego. Zawodnicy podnieśli się z maty i akcja przeniosła się do klinczu pod siatką. Chwilę póżniej Holland znów wylądował na plecach. Z tej pozycji naruszył Brazylijczyka celnym ciosem na szczękę. Zamroczony Souza padł do tyłu, co wykorzystał Holland, zadając jeszcze kilka mocnych uderzeń przed interwencją sędziego ringowego.

185 lb: Kevin Holland pok. Ronaldo Souzę przez KO, runda 1, 1:45

Kevin Holland (MMA 21-5) ma za sobą niesamowity okres w swojej karierze. W 2020 roku Amerykanin wychodził do oktagonu aż 5 razy i z każdej potyczki wychodził zwycięsko. Swoim osiągnięciem Holland wyrównywał rekordowy wynik Rogera Huerty oraz Neila Magny’ego, którzy również wygrywali pięciokrotnie w jednym roku kalendarzowym. W poprzednich występach Kevin pokonał m.in. Joaquina Buckleya i Darrena Stewarta.

Souza powrócił do oktagonu po ponad rocznej przerwie od startów. Ostatni raz w oktagonie zaprezentował się w listopadzie 2019 roku, kiedy to musiał uznać wyższość Jana Błachowicza. Brazylijczyk ma na swoim koncie już trzy porażki z rzędu.

Pełne wyniki gali UFC 256

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.