Teixeira

(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) Trzecia gala UFC on FOX Sports 1, 4 września w brazylijskim Belo Horizonte została wzmocniona o dwa świetnie zestawione pojedynki. Jak informuje Portal do Vale Tudo w walce wieczoru niepokonany w UFC Glover Teixeira (MMA 21-2, UFC 4-0, 7. w rankingu MMARocks) zmierzy się ze zwycięzcą jednego z sezonów TUF-a Ryanem Baderem (MMA 15-3, UFC 8-3, 8. w rankingu MMARocks), a były mistrz Strikeforce w wadze średniej Ronaldo Souza (MMA 18-3, UFC 1-0, 5. w rankingu MMARocks) podejmie byłego pretendenta do tytułu UFC Yushina Okamiego (MMA 29-7, UFC 13-4, 4. w rankingu MMARocks).

Teixeira robi jak na razie furorę w kategorii półciężkiej UFC. Doświadczony Brazylijczyk od maja zeszłego roku wygrał cztery pojedynki, przed czasem odprawiając Kyle’a Kingsbury’ego, Fabio Maldonado i Jamesa Te Hunę oraz wypunktowując byłego mistrza Quintona Jacksona. 33-latek nie przegrał od 2005 roku i ma na koncie serię już 19 wygranych z rzędu. Bader od wpadki w starciu z Tito Ortizem może się pochwalić trzema zwycięstwami w czterech walkach. Amerykanin również pokonał Rampage’a na punkty oraz zaliczył błyskawiczne zwycięstwa z Jasonem Brilzem i Vladimirem Matyushenko. W sierpniu zeszłego roku „Darth” poległ jednak sromotnie w pojedynku z Lyoto Machidą.

Powszechnie uznawany za jednego z najlepszych grapplerów na świecie Souza w maju zaliczył udany debiut w UFC, na gali Jaragua do Sol poddając Chrisa Camozziego. Walcząc jeszcze w Strikeforce „Jacare” wygrywał też m.in. z Edem Hermanem, Timem Kennedym czy Robbiem Lawlerem. Japończyk po porażce z Timem Boetschem zanotował trzy kolejne zwycięstwa, nad Buddym Robertsem, Alanem Belcherem i ostatnio nieznacznie nad Hectorem Lombardem.

Rozpiska UFC on FOX Sports 1 3.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.