Na razie są tylko plotki krążące w internecie. Podobno ktoś skontaktował się z bratem Jacare a ten powiedział mu, że Ronaldo najprawdopodobniej podpisze kontrakt z K-1 i weźmie udział w turnieju wagi średniej DREAM. Jeśli tak się stanie będzie mega słodko.

Ronaldo 'Jacare’ Souza to obecnie jeden z najlepszych specjalistów od brazylijskiego jiu-jitsu. Aligator, bo takie przezwisko nosi Ronaldo (Jacare to portugalska nazwa jednego gatunku aligatora), czarny pas BJJ, ma na koncie wielkie sukcesy w swojej dyscyplinie. Jedną z jego najlepszych i najbardziej ekscytujących walk był pojedynek z Rogerem Gracie w 2004 roku. Ręka Jacare została złamana w wyniku armbaru założonego mu przez Rogera jednak Aligator odmówił poddania walki gdyż prowadził w niej na punkty. Ostatecznie wyszedł z tego pojedynku zwycięsko i został mistrzem. Rok później Ronaldo znowu spotkał się z Rogerem. Było to w finale Mistrzostw Świata ADCC. Souza zajął w całym turnieju drugie miejsce gdyż przegrał z Graciem przez rear naked choke.

W MMA Jacare dzierży rekord 7 zwycięstw (wszystkie przez submission) i 1 porażki (przez KO w swojej pierwszej walce).

7 KOMENTARZE

  1. Życzył bym mu przejścia do jakiegoś dobrego Teamu (Team Quest lub Extreme Couture).

  2. W Team Quest na pewno przydałby się taki specjalista od BJJ jak Jacare. Extreme Couture niby współpracuje już z Mario Sperrym więc liczę, że Ronaldo zawita w Temeculi.

  3. nie wiem czy widzieliscie zajefajny highlight jacara produkcji polaka plugawego polecam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.