Przygotowania do UFC 249 nie należą do najłatwiejszych dla uczestników pierwszej majowej gali po przerwie. Epidemia koronawirusa w znaczny sposób utrudniła treningi zawodnikom MMA, którzy teraz muszą radzić sobie w wyjątkowych czasach, aby zrobić formę do walki w oktagonie. Jednym z uczestników nadchodzącej gali jest Jacare Souza, który 9 maja zmierzy się z Uriah Hallem. W wywiadzie dla MMA Junkie opowiedział z uśmiechem na ustach o wyjątkowych przygotowaniach i pomocy jego „tajnej broni” – żony.

Ciężko mi się przygotowywać, bo muszę używać ciężarów swojej żony. Ma sporo sprzętu do crossfitu i muszę go od niej pożyczać! To naprawdę wyzwanie. Kiedy trenowałem jak ona, byłem cały obolały! Moja żona jest bardzo silna, bardzo mi pomogła w treningach.

Jacare opowiedział także o powrocie do kategorii średniej i krótkiej przygodzie w kategorii półciężkiej, gdzie zawalczył z naszym rodakiem, Janem Błachowiczem.

Przeszedłem do wyższej dywizji wagowej, bo to była dla mnie dobra walka. Błachowicz jest wielkim mistrzem, jest w absolutnej czołówce kategorii półciężkiej. Dlatego właśnie zgodziłem się na ten pojedynek. Nie mam problemu z przejściem tam ponownie.

Kategoria średnia jest jednak dla mnie lepsza, bo w półciężkiej zawodnicy są dużo więksi. Kiedy walczyłem z Błachowiczem to mnie trochę wystraszył, bo jest naprawdę duży – jak zawodnik z dywizji ciężkiej! Trenowałem z takimi przed walką z nim, ale on był jeszcze większy od nich! Wolę walki w dywizji do 84 kilogramów, bo to moja kategoria wagowa.

Mam dużo szacunku do Halla. To świetny zawodnik, jest niesamowity – to mistrz nokautu. Jestem gotowy na użycie swoich umiejętności i pokonanie go. Miałem naprawdę dobre przygotowania do tego pojedynku i chcę udowodnić, że jestem od niego lepszy.

Jacare opowiedział także o swoich potencjalnych walkach w przyszłości.

Chciałbym dostać rewanż z Romero. Wierzę, że to byłaby świetna walka. Tak samo z Kelvinem Gastelumem. Chciałbym udowodnić, że jestem królem rewanżów, bo nigdy w nich jeszcze nie przegrałem.

Rozpiska UFC 249

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.