foto Bellator.com

Wyniki i relacja

Roger Huerta (MMA 21-3-1) i Carey Vanier (MMA 8-2) w wadze lekkiej oraz Joe Warren (MMA 3-1) i Georgi Karakhanyan (MMA 13-1-1) w wadze piórkowej awansowali do półfinałów turniejów Bellatora podczas pierwszej tegorocznej gali organizacji w Hollywood na Florydzie.

Niespodziewanie Chad Hinton (MMA 6-1) sprawił faworyzowanemu Huercie trochę problemów w pierwszej rundzie pojedynku, ale wraz z upływającym czasem to były zawodnik UFC zaczął przeważać i walcząc z góry w parterze zdecydowanie wygrał drugie pięć minut. W trzeciej odsłonie El Matador wykorzystał błąd zmęczonego rywala i poddał go efektowną balachą na kolano. Zastępujący w ostatniej chwili Janne Tulirintę Joe Duarte (MMA 5-2) nie sprostał Careyowi Vanierowi, który wykorzystał jego braki kondycyjne i zastopował na niecałą minutę przed końcem pojedynku.

John Eric Marriott (MMA 17-3) był bardzo bliki sprawienia ogromnej niespodzianki i wyeliminowania z turnieju mistrza świata w zapasach Joe Warrena. Były zawodnik Dream ma cały czas sporo braków w swoich umiejętnościach BJJ i w pierwszej rundzie prawie dał się złapać w balachę, a potem przez 40 sekund bronił się przed trójkątem nogami. Ostatecznie Warren nie dał się poddać i wykorzystując swoje umiejętności zapaśnicze wypunktował rywala. Drugim półfinalistą w piórkowej został Ormianin Georgi Karakhanyan, który po początkowych problemach znokautował kolanem doświadczonego Bao Quacha (MMA 17-9-1). Wyniki:

Walka wieczoru:

155 lbs.: Carey Vanier pok. Joe Duarte przez TKO (uderzenia w parterze), 4:14 runda 3

Główna karta:

155 lbs.: Roger Huerta pok. Chada Hintona przez poddanie (balacha na kolano), 0:56 runda 3
145 lbs.: Joe Warren pok. Johna Erica Marriotta przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
145 lbs.: Georgi Karakhanyan pok. Bao Quacha przez KO (kolano), 4:05 runda 1

Pozostałe:

170 lbs.: Vagner Rocha pok. Francisco Soaresa przez TKO (uderzenia w parterze), 2:07 runda 2
170 lbs.: Edson Diniz pok. Johna Kelly’ego przez poddanie (balacha na kolano), 4:36 runda 1
185 lbs.: Mikey Gomez pok. Moysesa Gabina przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
140 lbs.: Chris Manuel pok. Ralpha Acostę przez poddanie (gilotyna), 0:35 runda 3

2 KOMENTARZE

  1. Jak fajnie, że Bellator znowu ruszył – gala dała nadzieję na kolejny ekscytujący turniej pełen ciekawych walk. W przypadku wygranej turnieju przez Huertę starcie z Eddiem Alvarezem, tak?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.