Gala KSW 65: Khalidov vs Soldić

– typowanie redakcyjne

Już dziś gala Gala KSW 65: Khalidov vs Soldić! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Mamed Khalidov vs Roberto Soldić

Rafał Grabosz: Jedna z największych – o ile nie największa – walka w historii KSW. Broniący tytułu mistrzowskiego kategorii średniej wirtuoz okrągłej klatki podejmie bałkańskiego „Robocopa”, który postara się sięgnąć po drugi pas. Zapowiada się iście ciekawie! Dla reprezentanta klubu UFD Gym, który słynie z ogromnej siły ciosu, batalia w wyższym limicie wagowym nie powinna być problemem, co pokazał już z Michałem Materlą. Jestem głęboko przekonany, że młodszy z zawodników od pierwszego gongu będzie dążył do jak najszybszego zakończenia konfrontacji przed czasem. Natomiast weteran europejskiej sceny MMA z pewnością będzie bazował na swojej szybkości, zwinności i nieprzewidywalności, szukając luk na precyzyjne kontrataki. W mojej opinii Soldić już w premierowej odsłonie wywrze na Khalidovie ogromną presję, przytłaczając go morderczymi kombinacjami, pod naporem których 41-latek w końcu się ugnie. Umarł król, niech żyje król!

Jakub Madej: Podejrzewam, że mało kto będzie typował wygraną Mameda Khalidova, jednak ja idę właśnie w tym kierunku. Aktualny mistrz KSW w wadze średniej wciąż potrafi zaskakiwać i nie zdziwię się, jeśli również tym razem zobaczymy coś, po czym każdy będzie w szoku. Oczywiście zakładam również scenariusz, w którym spokojny i metodyczny Soldic rozbija sukcesywnie Khalidova i ostatecznie wygrywa z nim przed czasem, jednak liczę na kolejny pokaz stójkowego (lub parterowego) instynktu w wykonaniu 41-latka. Nie chciałbym, żeby starcie to zakończyło się szybko, bo wiele mówi się o tym pojedynku, jest określane jako największa walka w historii KSW i chciałbym, aby obaj pokazali prawdziwą ucztę dla fanów mieszanych sztuk walki.

Jacek Łosak: O tym pojedynku można napisać wiele. Można zwrócić uwagę na różnicę wieku i doświadczenia. Można pokazać, że Mamed to prawdziwy magik MMA potrafiący znikąd wyczarować jakąś technikę kończącą lub zaatakować w stójce. Można też pisać o tym, jakim taranem jest Soldić i jego pięści. Można również wskazać, że Mamed tylko raz w całej karierze przegrał przez TKO, a Soldić nigdy nie był poddany. Jest wiele aspektów tego boju, na które można zwrócić uwagę i właśnie to powoduje, że tak trudno wytypować zwycięzcę. Podejmując decyzję o tym kto ma większe szanse na zwycięstwo odniosę się jednak do historii bojów, w których mistrz niższej kategorii wagowej KSW atakował czempiona z kategorii wyższej. Żaden taki pojedynek nie skończył się dobrze dla mniejszego zawodnika. W tym przypadku nawet „magiczne” umiejętności Khalidova się nie sprawdziły – Mamed dwa razy przegrał z Tomkiem Narkunem. Zamiast więc silić się na dogłębne analizy, wyciągnę wnioski z historii i postawię na Mameda, a ponieważ słynie on ze swojej nieprzewidywalności, dodatkowo postawię na nokaut w drugiej rundzie.

Redaktorzy typujący Mameda: Jakub, Jacek, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Soldicia: Krzysztof, Rafał

Daniel Torres vs Salahdine Parnasse

Krzysztof Kordys: Salahdine Parnasse do czasu pierwszej walki z Torresem prezentował się fenomenalnie w klatce KSW. Młody Francuz uchodził za czołowy talent europejskiej sceny MMA, przed którym drzwi do wielkiej kariery stoją otworem. W styczniu tego roku przyszła jednak niespodziewana porażka z Danielem, który znokautował Salahdine’a w pierwszej rundzie, odbierając mu pas mistrzowski kategorii piórkowej. Od tej pory Torres nie zawalczył ani razu, natomiast Parnasse odkuł się kilka miesięcy później i po poddaniu Filipa Pejicia doszedł do wyczekiwanego rewanżu. Obaj mają wiele do udowodnienia w walce na gali KSW 65. Torres będzie chciał pokazać, że jego poprzedni triumf nie był przypadkowy, a Parnasse wręcz przeciwnie, a tamta potyczka była tylko wypadkiem przy pracy. W ocenie większości bardziej realnym scenariuszem jest wersja Francuza, stąd też właśnie on jest dużym faworytem u bukmachera. Nie chcę odbierać Torresowi zasług i umiejętności, uważam go za świetnego zawodnika, ale moim zdaniem tym razem to ręka Parnasse’a powędruje do góry. 24-latek jest wszechstronny, jest w stanie prowadzić ten pojedynek w każdej płaszczyźnie. Typuję, że żądny rewanżu Francuz podejdzie mimo wszystko spokojnie do tego starcia i unikając popełnienia błędu, triumfuje przez decyzję. Typ: Salahdine Parnasse przez jednogłośną decyzję

Redaktorzy typujący Torresa: Bartłomiej
Redaktorzy typujący Parnasse’a: Jakub, Jacek, Krzysztof, Rafał

Damian Stasiak vs Lom-Ali Eskijew

Rafał Grabosz: W środowisku MMA panuje takie powiedzenie: gdy spotyka się dwóch grapplerów, walka zazwyczaj toczy się w stójce. Wydaje mi się jednak, że nie sprawdzi się ono w przypadku tych zawodników, którzy są pewni swoich umiejętności i raczej od początku postawią na parter. Obaj świetnie odnajdują się w tej płaszczyźnie, choć uważam, że wybitny Niemiec czeczeńskiego będzie w sobotę przeważał w tym aspekcie, kontrolując przeciwnika z góry i nie oddając pola. Sądzę, iż Eskijew wygra na kartach sędziów punktowych i tym samym zapewni sobie konfrontację o tytuł mistrzowski wagi piórkowej.

Redaktorzy typujący Stasiaka: Jakub, Jacek
Redaktorzy typujący Eskijewa: Krzysztof, Bartłomiej, Rafał

Roman Szymański vs Mateusz Legierski

Jakub Madej: Gdy w lipcu 2020 roku po raz pierwszy miało dojść do tego starcia, to typowałem zwycięstwo Mateusza Legierskiego. Teraz wskazuję jednak wygraną Romana Szymańskiego. Mimo przegranej przed czasem z Marianem Ziółkowskim, zawodnik z Poznania pokazał się z bardzo dobrej strony rozbijając przed czasem Filipa Pejica czy pokonując na punkty Donovana Desmaego. Sposób wygranej Legierskiego nad Francisco Albano Barrio nie można określić jako widowiskowy, bo Polak mocno się z nim męczył. Spodziewam się tu naprawdę ciekawego starcia, jednak decyzją sędziów wygra według mnie Roman Szymański, który będzie w stanie zdobywać przewagę w klinczu czy parterze, dokładając do tego kolejne wygrane wymiany w stójce.

Redaktorzy typujący Szymańskiego: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Legierskiego: Rafał

Damian Piwowarczyk vs Marc Doussis

Bartłomiej Zubkiewicz: Według mnie Damian Piwowarczyk jest jednym z największych talentów młodego pokolenia w polskim MMA. Zawodnik kategorii półciężkiej o niezwykle dobrych warunkach fizycznych jest w stanie mocno zamieszać na polskiej scenie. W następnym pojedynku zmierzy się on z doświadczonym w podobnym stopniu Doussisem. Dla Niemca będzie to debiut w klatce KSW. Dotychczas wszystkie walki wygrywał przed czasem, ale jego rywale nie byli na najwyższym poziomie. W swojej ostatniej walce zawodnik był bardzo bliski przegrania pojedynku przez nokaut z mającym bilans 1-1 Georgiem Bilogreviciem. Myślę, że Piwowarczyk będzie w stanie skończyć Doussisa przed czasem i znokautuje go podczas pojedynku na KSW 65.

Redaktorzy typujący Piwowarczyka: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Doussisa:

Anita Bekus vs Magdaléna Šormová

Jakub Madej: Spodziewam się walki, w której widoczna będzie spora różnica, jeśli chodzi o umiejętności. Sormova to naprawę dobra zawodniczka, która wielokrotnie to udowadniała. Wydaje mi się, że zawodniczka z Czech będzie mogła poprowadzić to starcie w dowolnie wybrany przez siebie sposób. Będę mocno zaskoczony, jeśli Bekus zwycięży, a nawet postawi rywalce opór. Nie wydaje mi się, żebyśmy byli tu świadkami niespodzianki, bo ze spokojem Sormova powinna doprowadzić do swojego zwycięstwa przed czasem.

Redaktorzy typujący Bekus: Tomasz
Redaktorzy typujący Sormovą: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał

Michał Kita vs Marek Samociuk

Jacek Łosak: Chociaż Michał Kita przegrał ostatnie dwie walki, warto zauważyć, że jego rywale byli przeciwnikami z najwyższej półki. Tym razem myślę, że „Masakra” wróci na drogę zwycięstw. W zderzeniu z młodszym Markiem Samociukiem Michał będzie miał ogromną przewagę doświadczenia. Marek wprawdzie wygrał debiutanckie starcie w KSW, ale w pierwszej rundzie walki z Izu Ugonohem przeżywał poważne problemy. Nie sądzę, aby w podobnej sytuacji z Michałem Kitą Marek miał szansę na wyjście do drugiej rundy i odwrócenie losów pojedynku. Samociuk przed walką wydaje się być bardzo spokojny, wręcz obojętny. Michał natomiast sprawia wrażenie podwójnie zdeterminowanego, chce bowiem nie tylko wygrać, ale też nie pozwolić dać się zagryźć przez młodego wilka. „Masakra” obiecuje, że starcie zakończy się przed czasem i chociaż Marek to twardy i wytrzymały zawodnik, spodziewam się, iż Kita faktycznie rozbije go przed kończącym gongiem. Być może już w drugiej rundzie.

Redaktorzy typujący Kitę: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Samociuka: Rafał

Adam Niedźwiedź vs Miroslav Brož

Krzysztof Kordys: Adam Niedźwiedź do tej pory dwukrotnie wystąpił w klatce KSW. W swoim debiucie Polak został pokonany przez Kacpra Koziorzębskiego, ale w swoim poprzednim występie okazał się lepszy od Jakuba Kamieniarza. Miroslav Broz zastąpił w tym zestawieniu kontuzjowanego Iona Surdu, więc do nadchodzącego pojedynku będzie podchodził bez pełnego obozu przygotowawczego. Pomimo dość znaczącej różnicy w kursach bukmacherskich, nie jest łatwo wskazać tutaj zdecydowanego faworyta. Obaj są solidnymi zawodnikami, ale lepsze występy mieszają z gorszymi. Broz lubi przenosić akcję do parteru, jednak w tym starciu może to się okazać niebezpieczne, ponieważ Adam jest specjalistą od walki w tej płaszczyźnie. Jeśli Czech utrzyma walkę w stójce lub zdecyduje się na kontrolę pod siatką, może znaleźć drogę do zwycięstwa. Bliżej mi jednak do scenariusza, w którym zawodnicy prędzej czy później wylądują na macie, a tam Niedźwiedź udowodni swoją przewagę i znajdzie drogę do poddania. Typ: Adam Niedźwiedź przez poddanie, runda 2

Redaktorzy typujący Niedźwiedzia: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Broza: Jakub

Bartosz Rewera vs Shamad Erzanukaev

Redaktorzy typujący Rewerę:
Redaktorzy typujący Erzanukaeva: Jakub, Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

25 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

b
baju

NoLife FC

30,702 komentarzy 51,613 polubień

Kto nie ze mno ten przeciwko!!!

Odpowiedz 2 polubień

Miskatonic

Vale Tudo
Open

21,775 komentarzy 88,557 polubień

Kto nie ze mno ten przeciwko!!!

W jakiej sprawie?

Aha, no i sto lat bo dzisiaj masz chyba urodziny?

Odpowiedz polub

Evo

Bellator
Bantamweight

3,983 komentarzy 5,856 polubień

Kolejny raz redakcja pokazuje, że typy MMA powinien wstawiać ktoś inny. Soldic na miękko.

P.S. @Jakub Madej takiego typu po Tobie akurat bym się nie spodziewał. Betclic Cię opłacił? :putinlaugh:

Odpowiedz polub

Miskatonic

Vale Tudo
Open

21,775 komentarzy 88,557 polubień

Kolejny raz redakcja pokazuje, że typy MMA powinien wstawiać ktoś inny. Soldic na miękko.

Na miękko to się zesra jak mu Naszpolak giczoła naprostuje :tysoncoffe:

Odpowiedz 2 polubień

Evo

Bellator
Bantamweight

3,983 komentarzy 5,856 polubień

Na miękko to się zesra jak mu Naszpolak giczoła naprostuje :tysoncoffe:

Andrzejku, ja już specjalne miejsce w barku na nową butelkę przyszykowałem.
:watchingyou:

Odpowiedz 2 polubień

Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,629 komentarzy 19,953 polubień

Redaktorzy typujący Soldicia: Krzysztof, Rafał

::clintdis::

Odpowiedz 1 Like

jd0490

UFC
Middleweight

10,029 komentarzy 21,635 polubień

W jakiej sprawie?

Aha, no i sto lat bo dzisiaj masz chyba urodziny?

A czas więc na piosenkę...
Stolec stolec niechaj żyje nam
Stolec stolec niechaj zyje nam
Wszyscy razem
Hej !

Odpowiedz polub

Cyklop Schabowy

PRIDE FC
Heavyweight

7,071 komentarzy 15,091 polubień

W przypadku walki Mameda z Soldiciem to nie będę zdziwiony zwycięstwem kogokolwiek, bo tutaj naprawdę nie jest łatwo wytypować

Odpowiedz 1 Like

jeffrey_

WSOF
Bantamweight

3,148 komentarzy 4,270 polubień

Redaktorzy typujący Bekus: Tomasz

:beczka:

Odpowiedz polub

Evo

Bellator
Bantamweight

3,983 komentarzy 5,856 polubień

W przypadku walki Mameda z Soldiciem to nie będę zdziwiony zwycięstwem kogokolwiek, bo tutaj naprawdę nie jest łatwo wytypować

Nie no zdecydowanie nie jest łatwo. Jest wręcz bardzo łatwo. Każde inne rozstrzygnięcie jak wygrana Soldica, to będzie sensacja.

Odpowiedz 1 Like

Cyklop Schabowy

PRIDE FC
Heavyweight

7,071 komentarzy 15,091 polubień

Nie no zdecydowanie nie jest łatwo. Jest wręcz bardzo łatwo. Każde inne rozstrzygnięcie jak wygrana Soldica, to będzie sensacja.

Dla mnie nie będzie sensacją wygrana Mameda, ale dobra. Każdy z nas może być innego zdania

Odpowiedz 1 Like

Evo

Bellator
Bantamweight

3,983 komentarzy 5,856 polubień

Dla mnie nie będzie sensacją wygrana Mameda, ale dobra. Każdy z nas może być innego zdania

Odpowiedz 2 polubień

murphyMc

1

2,897 komentarzy 8,875 polubień

Chociaż Michał Kita przegrał ostatnie dwie walki, warto zauważyć, że jego rywale byli przeciwnikami z najwyższej półki.

:mjsmile:

Odpowiedz polub

P
PT89

Brutaal
Light Heavyweight

602 komentarzy 903 polubień

Kolejny raz redakcja pokazuje, że typy MMA powinien wstawiać ktoś inny. Soldic na miękko.

P.S. @Jakub Madej takiego typu po Tobie akurat bym się nie spodziewał. Betclic Cię opłacił? :putinlaugh:

No niby racja, tylko jest jedno ale...Scott też go miał robić na miękko...

Odpowiedz polub

P
PT89

Brutaal
Light Heavyweight

602 komentarzy 903 polubień

:mjsmile:

Najwyższej półki do której mógł sięgnąć Stosič chyba...

Odpowiedz polub

Evo

Bellator
Bantamweight

3,983 komentarzy 5,856 polubień

No niby racja, tylko jest jedno ale...Scott też go miał robić na miękko...

I go robił. Lucky "kick" w drugiej walce tego nie zmienia. A Soldic to półka wyżej.

Odpowiedz 1 Like

P
PT89

Brutaal
Light Heavyweight

602 komentarzy 903 polubień

I go robił. Lucky "kick" w drugiej walce tego nie zmienia. A Soldic to półka wyżej.

Jak możesz stwierdzić, że go robił jak po kilkudziesięciu sekundach leżał półprzytomny? Wiadomo Roberto sporym faworytem w tej walce, ale jednak po tym co zobaczyłem w tamtej walce jest oczywiste, że nie można skreślać Mameda na wstępie.

Odpowiedz polub

majkelo89

UFC
Middleweight

12,631 komentarzy 45,757 polubień

Kto nie ze mno ten przeciwko!!!

Kto zje ze mną naprzeciwko?

Odpowiedz polub

Cyklop Schabowy

PRIDE FC
Heavyweight

7,071 komentarzy 15,091 polubień

Jak możesz stwierdzić, że go robił jak po kilkudziesięciu sekundach leżał półprzytomny? Wiadomo Roberto sporym faworytem w tej walce, ale jednak po tym co zobaczyłem w tamtej walce jest oczywiste, że nie można skreślać Mameda na wstępie.

W pierwszej walce to Scott dominował nad Mamedem, w drugiej to wszyscy widzieli co się stało

Odpowiedz polub

KaczFC

ONE FC
Flyweight

2,242 komentarzy 2,521 polubień
majkelo89

UFC
Middleweight

12,631 komentarzy 45,757 polubień

Ktoś kupuje ppv ?

KSW nie jest już w PPV

Odpowiedz 1 Like

Cloud

UFC
Light Heavyweight

15,236 komentarzy 28,543 polubień
jeffrey_

WSOF
Bantamweight

3,148 komentarzy 4,270 polubień

Cześć.

:neildegrassewhoa:

Odpowiedz polub

K
KrulAlbanii

Oplot Challenge
Lightweight

20 komentarzy 30 polubień

Mamed przegra przez kondycje

Odpowiedz polub

ninja

UFC
Light Heavyweight

14,935 komentarzy 30,671 polubień

:beczka:

łyso ci?
:lesnarhappy:

edit: najbardziej łyso to pewnie mądralom typującym tego ogóra zawsze bez cardio niedźwiedzia
:waldeklaugh:
1639903043084.png

Odpowiedz 1 Like