Robert Whittaker zareagował na przegraną oraz poważną kontuzję, jakiej doznał w walce z Khamzatem Chimaevem na UFC 308 w Abu Dhabi w ten weekend. The Reaper został poddany przez Borza w pierwszej rundzie starcia.
Robert Whittaker to były mistrz kategorii średniej UFC, który do walki z Khamzatem Chimaevem wchodził jako numer 3. rankingu tej dywizji. The Reaper musiał jednak uznać wyższość niżej plasowanego w zestawieniu rywala, który poddał go w pierwszej rundzie starcia. Whittaker szybko odklepał naciskówkę na szczękę, bo ta spowodowała niespotykaną, poważną kontuzję – jego zęby zostały wyłamane. Na swoim profilu na Instagramie, Australijczyk wypowiedział się na temat przegranej.
Dziękuję wszystkim za miłość i wsparcie. To czasem ciężka robota, ale taki jest to biznes. Gratulacje dla Khamzata, był lepszy tego wieczoru i tak czasem po prostu jest. Czułem się świetne, czułem, że jestem gotowy. Z moją szczęką wszystko dobrze, ale moje zęby zostały wyłamane – to dobra wymówka, żeby je teraz całkowicie naprawić (śmiech). Jestem rozczarowany, ale wrócę z tej przegranej, tak jak robiłem to zawsze – niczym się to nie różni. Chcę podziękować swoim trenerom i kibicom. Teraz jest moment, żeby spędzić czas z rodziną. Do zobaczenia już niedługo.
Dla 33-letniego Whittakera (26-8 MMA) była to pierwsza porażka od czasu przegranej z Dricusem Du Plessisem. Do walki z Chimaevem wchodził po wygranej z Ikramem Aliskerovem przez nokaut. The Reaper to były mistrz kategorii średniej UFC, który na swoim koncie ma wygrane z m.in. Yoelem Romero czy Marvinem Vettorim. 15 z 26 zwycięstw w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Teraz czeka go prawdopodobnie dłuższa przerwa od startów spowodowana wcześniej wspomnianą kontuzją.
13 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
EFC Africa Heavyweight
Maximum FC Bantamweight
Roshi
UFC Featherweight
Vale Tudo Championship
EFC Africa Heavyweight
EFC Africa Heavyweight
Oplot Challenge Welterweight
WSOF Featherweight
EFC Africa Heavyweight
Roshi
EFC Africa Heavyweight
WSOF Welterweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/76556/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>