Drysdale

(Foto Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Jeden z najlepszych grapplerów na świecie Robert Drysdale (MMA 6-0) kontynuuje serię błyskawicznych zwycięstw przez poddanie. Na wczorajszej gali Legacy Fighting Championship 19  w Dallas mistrz świata ADCC 2007 potrzebował jedynie 108. sekund na odklepanie mistrza Cage Warriors w wadze ciężkiej D.J. Lindermana (MMA 13-5). Była to szósta kolejna wygrana Drysdale’a, a żadna z jego walk nie trwała jeszcze dłużej niż pół rundy. Wydaję się, że Amerykanin o brazylijskich korzeniach jest już o krok od występów w UFC.

22 KOMENTARZE

 1. Zobaczyłem kiedyś 1 jego walkę i zostałem fanem. Tak efektownego parteru nie widziałem do tamtej pory, widoczna praca od sprowadzenia, przez przechodzenie pozycji, wykluczenie ręki i poddanie – absolutny TOP.

 2. Nie wierzyłem, że kiedykolwiek to napiszę… Ronda Rousey męskiego MMA 😀

 3. Drysdale vs Gracie taka walka mi się marzy:)

  E:Sorry Roger walczy w 84 więc raczej do takiej walki nie dojdzie.

 4. Kukul

  Walczyli ze sobą 3 razy w BJJ. I 3 razy Roger poddawał Roberta. Jednak mimo wszystko też bardzo chciałbym zobaczyć tę walkę w MMA, bo mogłaby mieć całkiem inny przebieg.

 5. Co Konowalski pierdoli, że Robert teraz robi wszystko dla kasy, a ambicji sportowych już nie ma. 

  Gdyby nie miał już ambicji sportowych to nigdy by nie wszedł do MMA. W BJJ osiągnął absolutny TOP i kasy może mieć bez liku bez MMA. Robert jak dla mnie walczy w MMA tylko i wyłącznie w celu sprawdzenia się.

  Polecam obejrzeć rolled up z Robertem jak ktoś jest zainteresowany.

 6. faktycznie mega się ogląda jego parter. Gorąco polecam zobaczyć. Dynamika, technika, non stop zmiana pozycji itp.

 7. @up <- dokładnie, a pomysleć, że przed tą walką był #71 w rankingu…32 lata więc absolutnie widzę go w UFC i nie można wykluczyć, że będzie tam objawieniem

 8. Już się tak nie jarajcie Drysdalem w UFC. Już niejeden jednopłaszczyznowiec został tam szybko zweryfikowany. Trafi na zawodnika z dobrym TDD i może być po ptokach. Oczywiście kilku mógłby tam odprawić, ale do topu będzie bardzo ciężko mu się dobić. Tak czy inaczej chętnie bym oglądał jego walki w największej organizacji MMA na świecie. Co do Janka – przy poziomie jego zapasów, Robert byłby mega niewygodnym przeciwnikiem i mogłoby się to skończyć szybko na niekorzyść Polaka.

 9. 2/3-cie wpisów o Robercie w UFC, a przecież Michał wyraźnie powiedział we wstawionym przez booyaka filmie, dlaczego Drysdala nie ma jeszcze w ufc i jakie warunki musza zostać spełnione…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.