Lawler

(Fot. Sherdog.com) Niedawny pretendent do tytułu w wadze półśredniej długo nie odpocznie po bardzo emocjonującej i wyrównanej walce o pas. Dana White poinformował wczoraj, że po raz drugi nie dojdzie do pojedynku pomiędzy Terekiem Saffiedine’em a Jakiem Ellenbergerem (MMA 29-7, 5. w rankingu MMARocks), ponieważ ten pierwszy doznał kontuzji. W miejsce Amerykanina wejdzie właśnie Robbie Lawler (MMA  22-10 1NC, 3. w rankingu MMARocks). Starcie obu panów przesunięto na galę UFC 173, która odbędzie się 24 maja w Las Vegas.

To już drugi raz, kiedy walka Ellenbergera z Saffiedine’em nie dochodzi do skutku. Zawodnicy mieli spotkać się pierwotnie na UFC Fight Night 34, ale wtedy „The Juggernaut” wycofał się z pojedynku, a „Sponge” stoczył niezapomniany bój z Hyun Gyu Limem. Tym razem z zestawienia wypadł Belg. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami 27-latek  uszkodził kręgi szyjne podczas obrony przed sprowadzeniem na sparingu. Były mistrz Strikeforce ma wrócić do treningów za 6 tygodni.

Tymczasem miejsce Saffiedine’a zajmie przeżywający drugą młodość Robbie Lawler. „Ruthless” ostatni raz pojawił się w oktagonie 15 marca w walce wieczoru UFC 171 i minimalnie przegrał z Johnnym Hendricksem w starciu o pas pozostawiony przez Georges’a St. Pierre’a. Wcześniej weteran wielu organizacji był niepokonany w UFC od czasu powrotu pod skrzydła Dany White’a w lutym 2013 roku. W drodze do walki mistrzowskiej reprezentant American Top Team znokautował Josha Koschecka i Bobby’ego Volkera, a następnie wypunktował po trzech rundach Rory’ego MacDonalda.

Jake Ellenberger nie walczył od lipca 2013 roku, kiedy to przegrał przez jednogłośną decyzję z wyżej wspomnianym MacDonaldem. Przed tą porażką zawodnik z Nebraski wygrał przez decyzję z Jayem Hieronem i szybko znokautował Nate’a Marquardta.

UFC 173 dobędzie się 24 maja w MGM Grand Garden Arena, w Las Vegas. W walce wieczoru widzowie zobaczą starcie o prymat w kategorii koguciej pomiędzy Renanem Barao a T.J. Dillashawem. Pełna rozpiska do obejrzenia tutaj.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.