lawler-rumcajs-sherwood

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Bleacher Report Jeremy Botter UFC doprowadzi do starcia Robbiego Lawlera (MMA 26-10, UFC 11-4) z Carlosem Conditem (MMA 30-8, UFC 7-4) o pas wagi półśredniej oraz Johny’ego Hendricksa (MMA 17-3, UFC 12-3)  z Tyronem Woodley’m (MMA 15-3, UFC 5-2) prawdopodobnie o status kolejnego pretendenta.

https://twitter.com/jeremybotter/status/624127713331154944

Nie wiadomo póki co kiedy można się spodziewać tych walk i czy będą na tej samej gali. Jedyna podpowiedź co do terminu znajduje się w kolejnym tweecie Bottera gdzie pisze „prawdopodobnie grudzień” pytany o możliwą datę.

Lawler, obecny mistrz wagi półśredniej UFC, jest świeżo po niesamowitej walce z Rorym MacDonaldem na UFC 189 gdzie obronił swój pas przez TKO w piątej rundzie. Zawodnik American Top Team od powrotu do oktagonu z Strikeforce przegrał w ośmiu walkach tylko raz, na punkty po wyrównanym pojedynku, z Hendricksem.

Condit z kolei dostanie szansę walki o pełnoprawny pas UFC po raz drugi w karierze i tylko jedną walkę po tym jak udanie powrócił po poważnej kontuzji więzadeł, które zerwał w walce z Woodley’m w marcu 2014. W wspomnianym powrocie uporał się w dwie rundy z Thiago Alvesem na gali w Brazylii. Condit wygrał tylko dwie z ostatnich pięciu swoich walk ale zajmuje 4 miejsce w rankingu UFC. W swojej pierwszej walce o pas w listopadzie 2012 przegrał na punkty z St-Pierre’m.

Przegranym takich zestawień jest Johny Hendricks, zawodnik, który pokonał Condita i stracił pas na rzecz Lawlera ale stan rywalizacji między tymi fighterami wynosi 1-1. 31-latek odbił się po porażce zwycięstwem nad Mattem Brownem w marcu ale teraz po raz kolejny musi walczyć w pojedynku, którego stawką nie będzie pas.

33-letni Woodley wygrał cztery z ostatnich pięciu pojedynków trzy razy kończąc rywali przez uderzenia. Ostatnio w oktagonie oglądaliśmy go w styczniu kiedy niejednogłośnie na punkty pokonał Kelvina Gasteluma.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

5 KOMENTARZE

  1. Swietna wiadomosc obie walki mega ciekawe,mam nadzieje ze Woodley porobi Hendricksa

  2. Ale wyrównana ta kategoria się stała po odejściu gsp. Chyba najbardziej równa kategoria ze wszystkich.

  3. A mi się podoba.Dwa zajebiste zestawienia i pewna bitka Carlosa z Robbie.Jeszcze tylko niech McDonald jak się wykuruje zawalczy z Brown i mamy kolejną świetną walkę.Na chwile obecną to półśrednia jest najciekawszą i najbardziej wyrównaną kategorią.

  4. Obawiam się, że walka będzie podobna jak ta Condita z Diazem- Robbie będzie rwał do przodu 5 rund, a Carlos na wstecznym kontrując prostymi. No ale Condit jest medialny, wygadany, ma żonę z dużymi cyckami, będzie co pokazać w countdownie :))

  5. A co z nieśmiertelnym Mattem??? Chcą żeby stał się niedołężnym dziadkiem i wtedy dadzą mu szansę? Boją się go wszyscy 😀 Myślałem, że dojdzie do walki z Conditem i zwycięzca dostanie szansę walki o pas. Lawler powinien walczyć teraz z Hendricksem o ostateczne rozstrzygnięcie. A Woodley? Woodley jest w moim rankingu co najwyżej na 6 pozycji. Przed nim na pewno jeszcze Rory. Dawać mi Browna z Conditem!!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.