Dwaj mistrzowie EliteXC w kategorii półśredniej Jake Shields (MMA 22-4-1, 4 w rankingu MMARocks) i w kategorii średniej Robbie Lawler (MMA 16-4, 6 w rankingu MMARocks) zmierzą się w umówionym limicie 182 funtów na drugiej tegorocznej gali Strikeforce w maju. Oryginalnie Shields miał walczyć na kwietniowej gali przeciwko Joe Riggsowi, ale organizacja zdecydowała się przesunąć go na walkę wieczoru w maju. Nowym przeciwnikiem Riggsa będzie najprawdopodobniej Phil Baroni (MMA 13-10), ewentualnie Strikeforce zamieni tę walkę starciem Bretta Rogersa (MMA 8-0) z jeszcze niepodanym przeciwnikiem.

Shields walcząc w EliteXC wygrał wszystkie pojedynki przed czasem, stopując kolejno Renato Verissimo, Mike’a Pyle’a, Nicka Thompsona i Paula Daleya. W MMA nie przegrał od ponad czterech lat, wygrywając ostatnich jedenaście pojedynków.

Lawler również był niepokonany w EliteXC, nokautował Murilo Ruę i Scotta Smitha, a jego pierwszy pojedynek ze Smithem został uznany jako nieodbyty. Podopieczny Matta Hughesa ostatni raz przegrał w 2006 w pojedynku z Jasonem Mayhemem Millerem.

Na majowej gali zobaczymy też Renato Sobrala (MMA 32-7), Rafaela Feijao (MMA 7-1), Joey Villasenora (MMA 26-6) i Cyborga Santosa (MMA 16-12)

Rozpiski Strikeforce: Shamrock vs Diaz i Strikeforce: Lawler vs Shields

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.