Spore zmiany w obozie EliteXC. Robbie Lawler z powodu kontuzji został pozbawiony pasa mistrzowskiego a organizacja właśnie zatrudniła jednego z najbardziej rozpoznawalnych fighterów MMA na rynku Phila Baroniego.

Oto co powiedział Gary Shaw :

„Wiecie każdy koleś z Jersey taki jak ja lubi „New York Bad Ass” a Phil to na pewno tak zły koleś jak to tylko możliwe. Phil to marzenie promotora (bez złych skojarzeń panowie). Jest ciekawą postacią ale jest również odważnym fighterem. Ale to co naprawdę w nim kocham (jezus Gary tak się nie mówi do Phila) to to że nie przychodzi tylko aby walczyć ale by wygrać i dać świetny show. Jest idealny dla publiczności. To jest świetne wzmocnienie rodziny EliteXC i jesteśmy podekscytowani z tego powodu. Fani mogą oczekiwać szybkiego powrotu Phila do klatki.”

Ostatnia walka Baroniego to porażka z Frankiem Shamrockiem. Porażka…Frank skopał mu tyłek i to w super stylu. Na dodatek po walce okazało się że Phil był na koksie za co komisja zawiesiła go na cały rok po czym skróciła zawieszenie do 6 miesięcy

Baroni tez dodał pare słów od siebie:

To jest świetna umowa i świetna okazja. Doceniam EliteXC za to że wierzy we mnie i podpisała ze mną umowę. Oczekuje powrotu do klatki i skopania paru tyłków. Każdy wie że w walce z Frankiem Shamrockiem wcześnie dostałem kontuzji i nie mogłem pokazać wszystkiego na co mnie stać.Ale teraz jestem w 100 % gotowy, mogę walczyć z każdym. Współczuje kolesiowi który będzie ze mną walczyć, i następnemu też współczuje. Uwierzcie mi, wszystko będzie mi od teraz wychodzić”

Kontrakt Baroniego nie ogranicza go do walk tylko dla Elite XC. Może dalej walczyć w Strikeforce oraz w innych galach współpracujących z ProElite.

Pierwszą walkę pod banderą ProElite Baroni ma już nawet załatwioną. Będzie walczył o tytuł mistrzowski Icon Sport który odebrano Robiemu Lawlerowi z powodu przeciągających się kontuzji. Jego przeciwnikiem będzie artysta knockdownu Kala Kolohe Hose.

TJ Thompson prezydent Icon Sport powiedział :

„Ostatni rok był ciężki. Z powodu różnych dolegliwości i kontuzji Robbie Lawler wycofał się z trzech gal Icon w 2007 roku. To nie jest fer wobec Icon Sport. Nie jest ok wobec Kala Kolohe Hose który czeka prawie rok na walkę o tytuł. I co najważniejsze nie jest to ok wobec fanów”

Robbie Lawler odpowiedział

„Jestem tym zawiedziony i zasmucony. Ale rozumiem czemu tak się dzieje. W 2007 roku szło mi dobrze kiedy byłem zdrowy. Pokonałem Trigga i Ninje. Zgadzam się z decyzją ale obiecuję wszystkim że wróce. I odzyskam mój pas mistrza”

1 KOMENTARZ

  1. nie lubie baroniego koksiarz ktory uwaza sie za niewiadomo kogo ale niunie ma zajeb…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.