Karta walk oraz godziny transmisji gali RIZIN 42. Walką wieczoru będzie pojedynek jednej z największych gwiazd japońskiej sceny MMA Kaia Askaury z prawdziwym weteranem klatek i ringów Yukim Motoyą.

Asakura (MMA 19-4) powraca po ponad rocznym rozbracie z ringiem RIZIN. Podczas sylwestrowej gali w 2021 roku uległ Hiromasie Ougikubo w finale turnieju o mistrzostwo kategorii -61 kg. Do tej pory miał okazję stoczyć 14 pojedynków pod banderą największej japońskiej organizacji, a jego rekord opiewa w 11 zwycięstw i 3 porażki. Podczas 19 wygranych pojedynków, tylko 5 razy pozostawiał decyzję w rękach sędziów. Do jego najcenniejszych zwycięstw można zaliczyć takie persony jak Kyoji Horiguchi czy Ulka Sasaki.

Motoya (MMA 33-10) ma w swoim dorobku 16 pojedynków w organizacji Nobuyukiego Sakakibary. 33-latek to prawdziwy ekspert w płaszczyźnie zapaśniczo-parterowej. 12 z jego 33 zwycięstw zakończyło się właśnie za pomocą poddań. Obecnie znajduje się na fali 5 zwycięstw z rzędu. W ostatnim pojedynku na sylwestrowym wydarzeniu RIZIN w efektowny sposób rozprawił się z byłym zawodnikiem UFC Rogério Bontorinem, nokautując go brutalnym kolanem.

Gala: RIZIN 42

Data: sobota, 06 maja 2023, 07:00

Miejsce: Tokyo Ariake Arena w Tokio, Japonia

Transmisja gali RIZIN 42:

  • Transmisja wydarzenia odbędzie się na platformie FITE.TV w cenie 19.99 $

Walka wieczoru

61 kg: Kai Asakura (MMA 19-4-0) vs. Yuki Motoya (MMA 33-10-0)

Karta główna

61 kg: Naoki Inoue (MMA 16-3-0) vs. Juan Archuleta (MMA 27-4-0)
71 kg: Roberto de Souza (MMA 14-2-0) vs. Spike Carlyle (MMA 14-4-0)
70 kg: Buakaw Banchamek vs. Rukiya Anpo – kickboxing
66 kg: Kota Miura (MMA 2-0-0) vs. YA-MAN (12-4) – specjalne zasady MMA (2×3 min.)
57 kg: John Dodson (MMA 23-13-0) vs. Tatsuki Saomoto (MMA 18-2-0)
66 kg: Takahiro Ashida (MMA 26-12-2) vs. Kazumasa Majima (MMA 14-4-0)
66 kg: Ulka Sasaki (MMA 23-10-2) vs. Boyd Allen (MMA 16-5-1)
71 kg: Atsushi Kishimoto (MMA 9-6-2) vs. Viktor Kolesnik (MMA 23-6-1)
57 kg: Yuki Ito (MMA 13-4-0) vs. Erson Yamamoto (MMA 3-5-0)
66 kg: Takuya Yamamoto (MMA 8-2-1) vs. Takeji Yokoyama (MMA 4-0-0)
57,5 kg: Yuta Hamamoto (MMA 5-2-0) vs. Ramazan Temurov (MMA 15-2-0)
69 kg: Yasuhiro Kido vs. Sota Kimura – kickboxing

 

Moim zdaniem to najciekawszy pojedynek na karcie RIZIN 42. Naoki Inoue (MMA 16-3) to jeden z najlepszych zawodników wagi koguciej poza organizacją UFC. Dokładnie to samo można powiedzieć o zawodniku Bellatora, Juanie Archuleta (MMA 27-4). Japończyk do tej pory miał okazję stoczyć 7 pojedynków dla organizacji RIZIN, z których wychodził zwycięsko 6 razy. W ostatniej walce na sylwestrowym wydarzeniu rozprawił się przed czasem z Kentą Takizawą, poddając go w drugiej odsłonie starcia. Inoue ma za sobą również epizod w największej organizacji na świecie, z którą przygodę zakończył z rekordem 1 zwycięstwa i 1 porażki. 10 z jego dotychczasowych 16 zwycięstw zakończyło się przed wybrzmieniem ostataniego gongu.

Naprzeciw niego stanie bardzo doświadczony Juan Archuleta. Amerykanin miał już okazję wystąpić na wydarzeniu z pod szyldu organizacji RIZIN. Na gali będącej zwieńczeniem ubiegłego roku pokonał niejednogłośnym werdyktem sędziów Soo Chul Kima. 35-latek jest byłym mistrzem kategorii koguciej, drugiej siły amerykańskiego MMA. 12 swoich pojedynków zakończył przed czasem, z czego aż 11 za pomocą nokautów. Jest jedynym zawodnikiem, któremu udało zwyciężyć się z obecnym finalistą turnieju wagi koguciej Patchym Mixem. Do innych cennych zwycięstw Archulety można zaliczyć Enrique Barzole oraz Henry’ego Corralesa.

Roberto „Satoshi” Souza (MMA 14-2) to obecny mistrz wagi lekkiej RIZIN. Brazylijczyk ma na swoim koncie 7 zwycięstw w organizacji oraz dwie porażki. Jedną z nich odniósł podczas sylwestrowego meczu RIZIN vs Bellator. Uległ wówczas po bardzo bliskim starciu byłemu mistrzowi drugiej siły amerykańskiego MMA, Aj’owi McKee. „Satoshi” to prawdziwy artysta poddań. Aż 10 z jego 14 wygranych pojedynków zakończył właśnie w ten sposób. Co ciekawe, do tej pory jeszcze nigdy nie wygrał walki przez werdykt sędziów, ponieważ pozostałe 4 zwycięstwa zakończyły się nokautem. Najciekawszym skalpem w rekordzie Souzy jest obecny zawodnik Bellatora, Tofiq Musayev.

Jego rywalem na wydarzeniu z numerem 42 będzie inny zawodnik, który swoje ostatnie starcia toczył pod banderą organizacji Scotta Cookera – Spike Carlyle (MMA 14-4). Amerykanin ma na swoim koncie występ dla największej japońskiej organizacji. W kwietniu 2022 roku poddał Koji’ego Takedę w drugiej odsłonie starcia. Popularny „The Alpha Ginger” to prawdziwy obieżyświat. W jego rekordzie widnieją pojedynki pod banderą takich organizacji jak UFC, Bellator, LFA oraz RIZIN. W żadnej z wymienionych nie zagrzał jednak miejsca na dłuższą chwilę. Przygodę z największą organizacją na świecie zakończył z rekordem opiewającym w 1 zwycięstwo oraz 2 porażki. Carlyle 13 z 14 wygranych walk rozstrzygał przed upływem 15 minut (6 KO, 7 Sub).

Jedyne starcie na karcie posiadające specjalne zasady. Pewny jest limit czasowy zmieniony na 2 rundy po 3 minuty. Prawdopodobnie zawodnicy również będą pozbawieni możliwości wyprowadzania łokci i stompów. Naprzeciw siebie staną: jedna z największych gwiazd japońskiego kickboxingu – YA-MAN, oraz wschodząca gwiazda japońskiej sceny sztuk walki – Kota Miura. Kickboxerski rekord YA-MAN’a opiewa w 12 zwycięstw i 4 porażki. 26-latek charakteryzuje się bardzo efektownym, agresywnym stylem walki. Większość swoich zawodowych pojedynków stoczył pod banderą organizacji RISE. Do najcenniejszych skalpów Japończyka można zaliczyć zwycięstwa nad Kanem Nakamurą oraz Ryuseiem Ashizawą. Starcie z drugim z wymienionych miało miejsce na największym nowożytnym wydarzeniu kickboxingu, gali THE MATCH 2022. Jego nadchodzące starcie będzie debiutem w formule MMA.

Po drugiej stronie ringu stanie Kota Miura (MMA 2-0). Miura stał się rozpoznawalny głównie dzięki jego konotacją rodzinnym. 20-latek jest synem lokalnej legendy piłki nożnej, Kazuyoshiego Miury. Jego ojciec strzelił 55 bramek dla reprezentacji Japonii i jest jednym z najlepszych zawodników w historii azjatyckiego futbolu. W MMA zadebiutował na gali RIZIN 33 i zwyciężył, jakże by inaczej, przez nokaut soccer kickiem. Następnie 20-latek został zaproszony do zmierzenia się z tajską legendą sztuk walki, Buakawem w pokazowym starciu mającym miejsce w Bangkoku. Miura przegrał ów pojedynek przez nokaut. W ostatnim występie na gali Super RIZIN rozprawił się z Bunchuaiem Phonsungnoen przez poddanie w pierwszej rundzie.

Weteran UFC, John Dodson podejmie niepokonanego jak dotąd pod banderą RIZIN Tatsukiego Saomoto. Amerykanin ma na swoim koncie aż 17 pojedynków dla amerykańskiego giganta. 10 z nich zakończyło się jego zwycięstwem, w 7 musiał uznać wyższość rywali. Podczas długiej przygody z UFC miał okazję mierzyć się z takimi zawodnikami jak Demetrious Johnson, Petr Yan, Merab Dvalishvili, Marlon Moraes czy John Lineker. Dodson (MMA 23-13) miał już okazję wystąpić pod banderą organizacji RIZIN. Podczas ubiegłorocznej, sylwestrowej gali w efektowny sposób znokautował Hideo Tokoro. Do tej pory ma na swoim koncie 13 zwycięstw przed czasem (11 KO, 2 Sub).

Jego rywalem będzie Tatsuki Saomoto (MMA 18-2). W sierpniu 2020 roku Japończyk rozpoczął swoją drogę po pas RIZIN w kategorii muszej. Po dołączeniu do organizacji, zyskał nieskazitelny rekord 4 walk bez żadnej dotychczasowej porażki. Do tej pory pokonywał kolejno Yusaku Nakamurę, Daichiego Kitakatę, Takashiego Matsubę oraz Yuto Udę. Przed dołączeniem do organizacji Nobuyukiego Sakakibary, Saomoto toczył swoje pojedynki pod banderą ZST, w której posiada rekord 8 wygranych pojedynków bez żadnej porażki. Co ciekawe, Japończyk miał okazję zmierzyć się z ostatnim rywalem Dodsona w pojedynku grapplerskim. Jego walka z Hideo Tokoro zakończyła się remisem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of yonigga
yonigga

Weed Master

18,150 komentarzy 32,975 polubień
Avatar of yonigga
yonigga

Weed Master

18,150 komentarzy 32,975 polubień
Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

21,559 komentarzy 35,700 polubień

Żadnego Polaka na rozpisce...

Odpowiedz polub

Avatar of yonigga
yonigga

Weed Master

18,150 komentarzy 32,975 polubień

@Siedem oglądasz jutro?:wink:

Odpowiedz polub

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,564 komentarzy 48,958 polubień

@Siedem oglądasz jutro?:wink:

Zastanawiam się właśnie jak to zrobić, dziś one w nocy, musiałbym od rana siedzieć jutro, a gdzie czas na spanie, i w nocy UFC... Prawdopodobnie rizin opuszczę tym razem,
Albo się prześpię po one i od Ulki zacznę oglądać, albo obejrzę to na co wstanę :D

Odpowiedz 1 Like

Avatar of yonigga
yonigga

Weed Master

18,150 komentarzy 32,975 polubień

Zastanawiam się właśnie jak to zrobić, dziś one w nocy, musiałbym od rana siedzieć jutro, a gdzie czas na spanie, i w nocy UFC... Prawdopodobnie rizin opuszczę tym razem,
Albo się prześpię po one i od Ulki zacznę oglądać, albo obejrzę to na co wstanę :D

czyli pewnie sam będę ogladal:lol: ja tam idę po meczyku szybko spać i rano o 4 wstaje na suns-nuggets a one i wotore od masvidala nadrobię po rizin

Odpowiedz polub

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,564 komentarzy 48,958 polubień

czyli pewnie sam będę ogladal:lol: ja tam idę po meczyku szybko spać i rano o 4 wstaje na suns-nuggets a one i wotore od masvidala nadrobię po rizin

Ja nie mam za bardzo możliwości nadrabiać nic prócz UFC :D

Odpowiedz polub

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

16,512 komentarzy 36,670 polubień

Kilka zestawień tutaj bardzo ładnych :frankapprove:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of yonigga
yonigga

Weed Master

18,150 komentarzy 32,975 polubień
Avatar of yonigga
yonigga

Weed Master

18,150 komentarzy 32,975 polubień