Organizacja Rizin FF ogłosiła pierwsze nazwiska z karty walk gali RIZIN 15, która odbędzie 21 kwietnia w Jokohamie.

Mistrz wagi koguciej Kyoji Horiguchi (MMA 26-2) zawalczy z Benem Nguyenem (MMA 16-5) w umownym limicie do 60 kilogramów. O pas w kategorii półciężkiej zmierzą się Muhammed Lawal (MMA 21-8) i Jiri Prochazka (MMA 23-3-1). Oprócz tego na RIZIN 15 będziemy mogli obejrzeć pojedynki Kai Asakura vs Ulka Sasaki oraz Mikuru Asakura vs Luiz Gustavo. Koji Takeda również wystąpi na kwietniowej gali, jednak jego przeciwnik nie został jeszcze ujawniony.

Horiguchi po odejściu z UFC trafił do Rizin, a jego dotychczasowy rekord w japońskiej organizacji wynosi 8-0. W 2017 roku zwyciężył w Grand Prix wagi koguciej, a w swojej ostatniej walce na RIZIN 14 zdobył inauguracyjny tytuł mistrzowski w tej kategorii. Jego rywal, Ben Nguyen, przez ostatnie 3 lata występował w UFC, skąd został zwolniony po porażce z Wilsonem Reisem na UFC Fight Night 142.

Lawal jest zawodnikiem Bellator MMA i po raz kolejny przyjdzie mu reprezentować amerykańską organizację w ringu Rizin. W 2015 roku wziął udział w Grand Prix Rizin w wadze ciężkiej, gdzie w finale pokonał właśnie Jiriego Prochazkę. Walka na RIZIN 15 będzie szansą dla Czecha na zrewanżowanie się Lawalowi za porażkę sprzed kilku lat. Prochazka od momentu przegranej z „King Mo” jest niepokonany, udało mu się wygrać siedem starć z rzędu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.