Informacja organizatora:

Podajemy pełną kartę walk na drugą edycję gali Ring XF, która odbedzie się już w najbliższą niedzielę w Łodzi (start 18.00) w hali CSiR przy ul. Małachowskiego 5/7. Niestety z powodu kontuzji z walk wycofali się: Rafał Czechowski, Daniel Obrzut i Robert Radomski. Zastąpią ich odpowiednio: Rafał Raczyński, Tomasz Głuszyk i Adrian Gaweł.

Rafał Raczyński to  reprezentant klubu MMA Bytom, do tej pory występował tylko raz na zawodowym ringu i niestety przegrał swoją walkę, ale tym razem zapowiada ostrą walkę o wyrównanie rekordu. Tomasz Głuszyk posiada 14 lat doświadczenia w judo i jest wielokrotnym medalistą krajowych zawodów w tej dyscyplinie. MMA szlifuje w klubie Pawła Nastuli, więc możemy być pewni emocjonującego starcia z Darkiem Majewskim z RKT Radom. Wreszcie ostatni „zastępca” – Adrian Gaweł, który swoją przygodę z MMA zaczął 3 lata temu w klubie London Shootfighters. Trenując w UK Adrian stoczył tam 6 walk amatorskich, z których wszystkie zakończyły się jego zwycięstwem. Jak będzie w debiucie zawodowym przeciwko zawodnikowi gospodarzy Łukaszowi Ferencowi, przekonamy się już niebawem.

Niestety nie dojdzie też do pierwszej walki w tym sezonie kobiet w naszym kraju, gdyż z powodu niespodziewanej ciąży, z walki wycofała się przeciwniczka Pauliny Suskiej – Akvile Vitauskaite.

Ostatnia, jak dotychczas nie ogłoszona walka debiutantów: Kamil Szymuszowski (GB Łódź/BB Zgierz) kontra Mieszko Kubiak (Husaria Szczecin). Kamil to wielokrotny medalista amatorskich, krajowych zawodów MMA (rekord 9-3). Mieszko to niebieski pas BJJ oraz posiadacz brązowego pasa Kyokushinkay. Zawodnicy Ci zmierzą się w limicie wagowym – 93 kg w tzw. przed-walkach.

Rozpiska poniżej:

Walka wieczoru:

84 kg.: Adam Zając (3-0) vs. Artur Kadłubek (8-5)

Główna karta:

77 kg.: Kerim Abziałow (5-1) vs. Piotr Hallmann (3-0)
77 kg.: Aslambek Saidov (5-2) vs. Mariusz Radziszewski (4-6-1)
93 kg.: Marcin Elsner (2-2) vs. Krzysztof Gołaszewski (3-1)
84 kg.: Wiktor Sobczyk (5-2) vs. Mateusz Głuch (2-2)
84 kg.: Łukasz Ferenc (2-0) vs. Adrian Gaweł (0-0)

Pozostałe:

70 kg.: Rafał Raczyński (0-1) vs. Maciej Fijałkowski (0-0)
66 kg.: Dariusz Majewski (2-2-1) vs. Tomasz Głuszyk (0-0)
93 kg.: Mieszko Kubiak (0-0) vs. Kamil Szymuszowski (0-0)
84 kg.: Mateusz Pogudz (0-0) vs. Rafał Haratyk (0-0)

18 KOMENTARZE

 1. Jak to??? Zawodowy Mistrz MMA Polski, Chorwacji i Kazachstanu, Prawie Człowiek Roku 2009 i posiadacz umiejętności wykonania bezpiecznego dla sędziego ringowego fikfaka nie jest nawet w głównej karcie??? Szok!

 2. @GLF
  nie wiem czy te debiuty to dobry pomysł… wiadomo doświadczenie trzeba zbierać, ale większość naszych zawodników nawet tych starszych ma kiepskie doświadczenie i małą ilość stoczonych walk.

 3. proponuję, żeby debiutantami byli młodzi zawodnicy i aby organizatorzy unikali sytuacji, gdzie np debiutują zawodnicy ok. 30 roku życia

 4. nie rozumiem, czyli jak ktoś ma 30 lat nie może już debiutować w MMA?

 5. Wnioskuje, ze Blackstar uwaza, ze po 30-tce to juz tylko fotel i kapcie 😀
  No comment.

 6. Jasne, że może:) tego nie powiedziałem, że nie może:) poprostu ja bym postawił na młodzież, taka jest moja opinia, poza tym mamy wielu młodych perspektywicznych zawodników, którzy przy odpowiednim treningu mogą zajść wysoko:) patrzę na to bardziej długofalowo niż chwilowo.

 7. bez walki kobiet, trochę rozpiska dla mnie straciła na mocy ale zapowiada się ciekawie, ja z kolei pomacham Wam z amifteatru na Angels Of Fire :] o ile nas woda nie zaleje :/

 8. pewnie była na wakacjach w Turcji czy gdzieś tam i kąpała się w basenie…

 9. szkoda tylko że taka ciekawe gala nie będzie nigdzie transmitowana jak np amatorskie zawody ALLMMA 9, chyba fani tego sportu najbardziej nad tym ubolewają w naszym kraju :/

 10. @invinciblekamil

  z pewnością pojawi się na tej gali jakaś lokalna stacja tv lub jakaś telewizja internetowa:) zawsze tak jest i pewnie nie będzie relacji live, ale nie wierzę w to, żeby później walk nie było w necie:)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.