Rashad Evans zostanie nowym członkiem UFC Hall of Fame. Informację o wprowadzeniu Amerykanina do Galerii Sław organizacji podano w trakcie trwania gali UFC on ESPN+ 10 w Rochester.

Rashad Evans kontrakt z największą organizacją na świecie podpisał po zwycięstwie w 2 sezonie programu The Ultimate Fighter. „Suga” stoczył w oktagonie 23 pojedynki, wygrywając w 14 z nich. Amerykanin jest autorem legendarnych już nokautów na Seanie Salmonie i Chucku Liddellu. Największym sukcesem w karierze Evansa było zdobycie mistrzostwa UFC w kategorii półciężkiej. Tytuł wywalczył w 2008 roku po znokautowaniu Forresta Griffina na gali UFC 92. Oprócz tego, Rashad może pochwalić się zwycięstwami m.in. nad Danem Hendersonem, Quintonem Jacksonem, Tito Ortizem, czy Michaelem Bispingiem. 25 czerwca 2018 roku, Evans oficjalnie ogłosił przejście na emeryturę.

Ceremonia wprowadzenia Evansa do UFC Hall of Fame odbędzie się 5 lipca podczas International Fight Week. Były mistrz kategorii półciężkiej dołączy do „Modern Wing”, gdzie znajdzie się u boku takich zawodników się Forrest Griffin, BJ Penn, Urijah Faber oraz Rounda Rousey.

16 KOMENTARZE

 1. Zasłużenie, lata walk, kilka naprawdę efektowynych zwycięstw i kultowy beef z JJ, śledziłem jak zły,

 2. Zasłużenie, lata walk, kilka naprawdę efektowynych zwycięstw i kultowy beef z JJ, śledziłem jak zły,

  Kultowy beef to raczej z Rampagem.

 3. Należało mu się. Pewnie gdyby nie JJ to by posiedział chwilę dłużej na tronie, ale mimo wszystko w bezpośrednim starciu też miał swoje momenty.

 4. Należało mu się. Pewnie gdyby nie JJ to by posiedział chwilę dłużej na tronie, ale mimo wszystko w bezpośrednim starciu też miał swoje momenty.

  Ale on stracił pas w walce z Machidą..

 5. A ja uważam, że Hall of Fame powinien być bardziej elitarny. Nic do Evansa nie mam, ale UFC ma ponad 20 lat, setki gal, setki zawodników i czy naprawdę zasłużył on żeby być członkiem galerii sław, czyli teoretycznie ścisłego grona najbardziej zasłużonych / najlepszych?

 6. A ja uważam, że Hall of Fame powinien być bardziej elitarny. Nic do Evansa nie mam, ale UFC ma ponad 20 lat, setki gal, setki zawodników i czy naprawdę zasłużył on żeby być członkiem galerii sław, czyli teoretycznie ścisłego grona najbardziej zasłużonych / najlepszych?

  Myślę, że tak !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.