Pierwsza gala organizacji Fight Exclusive Night w 2019 roku przyniosła nam trzy zmiany w Rankingu PL. Od teraz zestawienia najlepszych polskich zawodników będą aktualizowane po każdej z większych gal, które mają miejsce w naszym kraju.

Zdecydowanie najważniejszą zmianą jest powrót #3 Mateusza Rębeckiego (9-1) do ścisłej czołówki wagi lekkiej w Polsce. „Chińczyk” po pokonaniu Dagira Imavova po raz kolejny potwierdził wysoką formę, a seria sześciu zwycięstw z rzędu utwierdza w przekonaniu, że Rębecki na długo zajmie miejsce wśród najlepszych w wadze do 70 kilogramów. Nad reprezentantem Berserker’s Team znajdują się już tylko #2 Marcin Held (25-7) oraz #1 Mateusz Gamrot (15-0).

Debiut w rankingu najlepszych zawodników kategorii ciężkiej zanotował #14 Marcin Sianos (4-3), który brutalnie znokautował Marcina Zontka, debiutującego w nowej dla siebie wadze. Trenujący pod okiem Andrzeja Kościelskiego Sianos uplasował się na miejscu czternastym, przed #15 Michałem Orkowskim (4-3) i za #13 Łukaszem Brzeskim (6-1).

Wspomniany wcześniej Marcin Zontek (17-11) w związku ze zmianą kategorii wagowej opuścił ranking kategorii półciężkiej, w której zajmował dwunaste miejsce. Korzystają na tym #12 Paweł Brandys (8-5-2), #13 Alan Jachimowski (4-1) oraz #14 Mateusz Symoczko (4-1), którzy przesuwają się o jedną pozycję w górę. Na piętnastym miejscu pojawia się natomiast powracający do startów #15 Michał Gutowski (9-8), który w październiku ubiegłego roku rozprawił się przed czasem z Adamem Wiśniewskim. Był to powrót „Gutka” po czterech latach do klatki.

Pełny Ranking PL możecie zobaczyć klikając TUTAJ.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.