W pierwszej aktualizacji Rankingu PL w 2019 roku odnotowaliśmy ponad 50 zmian. Zestawienie opuściło pięciu zawodników i dwie zawodniczki. Poznaliśmy także nowego lidera w wadze piórkowej, którym został Mateusz Gamrot. Pełny ranking możecie zobaczyć klikając TUTAJ.

W czołówce kategorii ciężkiej bez zmian. Awans od dwie pozycje zalicza #13 Łukasz Brzeski, który na gali Babilon MMA 6 pokonał przed czasem #14 Michała Orkowskiego. Zestawienie przez brak aktywności opuszcza Denis Górniak, a zestawienie najlepszych piętnastu ciężkich w Polsce zamyka powracający do rankingu #15 Kevin Szaflarski.

Ogromny awans w wadze półciężkiej zalicza #5 Rafał Kijańczuk, który na M-1 Challenge 100 w świetny sposób przypieczętował rok odprawiając Gigę Kukhalashviliego. „Kijana” korzysta także na wypadnięciu Michała Oleksiejczuka, który przez zawieszenie nie walczył już ponad rok. Po przegranej na gali WWFC 13 spadek o jedną pozycję odnotował #9 Michał Pasternak, który znalazł się pod #8 Adamem Kowalskim. Na wypadnięciu Oleksiejczuka korzystają także #11 Łukasz Jurkowski, #12 Marcin Zontek, #13 Paweł Brandys i #14 Alan Jachimowski, którzy awansują o jedną pozycję. Czołową piętnastkę zamyka #15 Mateusz Symoczko.

W kategorii średniej awans o jedną pozycję zaliczył #6 Rafał Haratyk, który po pokonaniu #13 Macieja Różańskiego, przeskoczył #7 Andrzeja Grzebyka. Zestawienie opuszcza Antoni Chmielewski, na czym korzysta #14 Bartosz Leśko przesuwający się o jedno „oczko” do góry. Ranking w wadze do 84 kilogramów zamyka powracający do czołowej piętnastki w kraju #15 Filip Tomczak.

Po kolejnym nokaucie awans zalicza #8 Krystian Kaszubowski, który znajduje się już tylko pod między innymi Salimem Touahrim czy Davidem Zawadą. W rankingu spadają #9 Paweł Pawlak, #10 Michał Michalski, #11 Marcin Bandel, #13 Michał Wiencek i #14 Kamil Gniadek. Z zestawienia wypada Paweł Kiełek, który odnotował przegraną na gali Brave CF 19. Na miejscu dwunastym w najlepszej piętnastce pojawia się natomiast #12 Tomasz Jakubiec, który wrócił do MMA po półtorarocznej przerwie, pokonując Johna Palaiologosa decyzją sędziów.

Awans o pięć miejsc w wadze lekkiej zalicza #3 Marian Ziółkowski, który na KSW 46 pokonał decyzją sędziów #4 Grzegorza Szulakowskiego. Na wysokiej, szóstej pozycji debiutuje #6 Artur Sowiński, który na tym samym wydarzeniu pokonał #7 Kamila Szymuszowskiego. Ośmiu zawodników w rankingu spadło o jedno miejsce, natomiast Szymuszowski, #8 Mateusz Rębecki i #9 Gracjan Szadziński odnotowali spadek o dwie pozycje. Zestawienie opuścił Łukasz Sajewski.

Na tronie rankingu kategorii piórkowej zasiadł nowy król – #1 Mateusz Gamrot, który od gali KSW 46 zajmuje pierwsze miejsce w wadze lekkiej i piórkowej. „Gamer” zepchnął z pierwszego miejsca dotychczasowego lidera, #2 Marcina Wrzoska. Na zmianie kategorii „Kornika” i wypadnięciu Sebastiana Romanowskiego korzysta sześciu zawodników – #9 Krzysztof Klaczek, #10 Łukasz Rajewski, #11 Daniel Rutkowski, #12 Aleksander Georgas, #13 Krzysztof Gutowski i #14 Maciej Szczepaniak, którzy przesuwają się o jedno miejsce do góry. Na ostatniej pozycji rankingu wagi piórkowej debiutuje #15 Marcin Czyżowski.

Zestawienie wagi koguciej opuszcza Piotr Wróblewski, na czym korzystają #6 Patryk Surdyn, #7 Sylwester Miller, #8 Igor Wojtas i #9 Rafał Statkiewicz. Na ostatnie miejsce w zestawieniu powraca #10 Dawid Pasternak.

W rankingu bez podziału na kategorie wagowe doszło do jednej zmiany – #3 Mateusz Gamrot po kolejnym zwycięstwie w swojej karierze wskoczył na najniższy stopień podium, spychając z niego #4 Mamed Khalidova który na KSW 46 przegrał z Tomaszem Narkunem.

Zestawienie dziesięciu najlepszych kobiet w Polsce opuściła Agnieszka Niedźwiedź i Katarzyna Lubońska, na czym korzystają awansujące o jedno miejsce #3 Sylwia Juśkiewicz i #4 Marta Waliczek oraz awansujące o dwa miejsca #7 Katarzyna Sadura i #8 Izabela Badurek. Awans o dwie pozycje zaliczyła również #5 Karolina Wójcik, która na gali EFC Worldwide 76 pokonał Chiarę Penco zdobywając pas mistrzowski organizacji. Dziesiątkę zamykają dwie nowe zawodniczki – #9 Aleksandra Rola po drugiej wygranej w zawodowej karierze oraz #10 Justyna Haba po świetnym występie na sylwestrowej gali RIZIN 14.

1 KOMENTARZ

  1. Jakim cudem Rębecki jest wg tyle pozycji za Marianem? Zero logiki…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.