cormier.belt.lin

(fot. Esther Lin / MMAFighting.com)

W pierwszym tygodniu czerwca przedstawiamy najnowsze uaktualnienie Światowych Rankingów MMA.

W wadze ciężkiej #3 Andrej Arłouski wspina się na najwyższe miejsce od walki z Fiodorem sprzed sześciu lat dzięki wygranej nad #6 Travisem Browne’m, który traci dwie pozycje. Do grona rozdających karty w tej dywizji dołączył również #5 Stipe Miocic, awansując o sześć oczek dzięki wygranej z #9 Markiem Huntem, który spada o cztery pozycje. Przegrana w M-1 ze Stephanem Puetzem kosztowała #22 Marcina Tyburę spadek cztery lokaty w dół listy.

W wadze półciężkiej nowy mistrz UFC pod nieobecność Jonesa, #2 Daniel Cormier, zajmuję drugie miejsce w dywizji. Pokonany przez olimpijczyka #3 Anthony Johnson spada na najniższy stopień podium. W dolnych strefach zestawienia debiutują wspomniany #20 Stephan Puetz, nowy mistrz KSW #21 Goran Reljic, a także nowy zawodnik Bellatora, przechodzący z wagi średniej #22 Francis Carmont. Po porażce w Australii z listy znikają Attila Vegh i Anthony Perosh.

W wadze średniej #1 Chris Weidman przekonywującym zwycięstwem nad #6 Vitorem Belfortem umacnia się na szczycie. Notowania Brazylijczyka też pozostają bez zmian mimo porażki. W podobnym bezruchu pozostaje #8 Gegard Mousasi choć zwyciężył spadającego o trzy oczka #17 Costasa Philippou. Wygrana nad Grove’m dała #19 Brenadnowi Halsey’mu awans o dwa miejsca choć nie zrobił wagi i kosztowało go to tytuł Bellatora. Na liście debiutuje #22 Robert Whittaker po błyskawicznym nokaucie #25 Brada Tavaresa, który zatrzymuje się na ostatnim miejscu rankingu. Nieco wyżej debiutuje #23 Ramazan Emiejew dzięki zwycięstwie nad Wiaczesławem Wasilewskim oraz #24 Rafael Natal, dzięki zwycięstwie nad opuszczającym ranking Uriah Hallem.

W wadze półśredniej powracający do akcji #7 Carlos Condit utrzymuje swoją pozycję w rankingu podczas gdy #17 Thiago Alves traci trzy miejsca. Również nie drgnęła pozycja #13 Dong-Hyun Kima choć zwycięstwem wyrzucił z notowania Josha Burkmana. Seryjnie wygrywający #16 Neil Magny awansuje aż o dziewięć oczek. Nieco niżej debiutuje #20 Colby Covington, który uporał się z opuszczającym ranking Mike’m Pyle’m. Na samym dole wakaty uzupełnia czołowy zawodnik Bellatora #25 Douglas Lima.

W wadze lekkiej na miejsce drugie przesuwa się walczący w oszałamiającym tempie #2 Donald Cerrone i jest to jedyna zmiana w tej kategorii.

W wadze piórkowej miejsca na podium utrzymali #2 Chad Mendes i #3 Frank Edgar po swoich zwycięstwach. Do pierwszej dziesiątki awansuje #8 Charles Oliveira dzięki zwycięstwie nad spadającym o dwa oczka #10 Nikiem Lentzem.

W wadze koguciej też nie uległa zmianie pozycja #3 Urijah Fabera po porażce z Edgarem a niżej na liście w bezruchu pozostają pomimo wygranych #14 Eduardo Dantas oraz #23 Jimmie Rivera.

W wadze muszej podobnie jak w dwóch poprzednich pomimo walk zawodnicy pozostają dobrze okopani na swoich pozycjach. Zwycięstwa odnosili #2 Joseph Benavidez, #3 John Dodson oraz #4 Jussier da Silva podczas gdy z przegranych, odpowiednio #8 Johna Moragi, #7 Zacha Makovskyego i #6 Wilsona Reisa tylko ten ostatni stracił jedną pozycję.

Rankingi kobiet nie ulegały zmianom.

W zestawieniu pound-4-pound #3 Chris Weidman nie zdołał awansować na drugie miejsce po udanej obronie pasa. O dwie pozycje awansuje nowy numer dwa wagi lekkiej #10 Donald Cerrone. Wreszcie, na ostatnie miejsce wraca były mistrz wagi lekkiej #15 Frank Edgar.

Światowy ranking MMA.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.