jon-jones-po-ufc182

Po czterech tygodniach stycznia karuzela UFC znów wyhamowała na tydzień, więc tradycyjnie my ruszamy z uaktualnieniem światowego rankingu MMA, które uwzględnia wydarzenia ze stycznia.
W wadze ciężkiej jedynym aktywnym zawodnikiem był #21 Shawn Jordan, który szybko rozprawił się z Cannonierem na UFC 182 i awansował o dwa miejsca.

W wadze półciężkiej spore przetasowania w pierwszej dziesiątce. #1 Jon Jones nadal przewodzi stawce po pokonaniu spadającego o dwie lokaty #6 Daniela Cormiera. Na pozycję pierwszego pretendenta awansuje #2 Anthony Johnson po kolejnym brutalnym pokazie swojej siły ciosu. Amerykanin pokonał spadającego na najniższy stopień podium #3 Alexandra Gustafssona. Do pierwszej piątki, po trzecim zwycięstwie w karierze nad zawodnikiem z Top 10, awansuje #5 Ryan Bader, który spycha #7 Phila Davisa o jedno oczko. Zestawienie w wadze półciężkiej opuszcza również Dan Henderson, a na wolne miejsce awansuje #25 Vinny Magalhaes.

W wadze średniej – póki werdykt nie zostanie anulowany – #3 Anderson Silva pozostaje na swoim dotychczasowym miejscu. Po nokaucie Hendersona na dzień dobry w nowej wadze #8 Gegard Mousasi nie zdołał poprawić swojej lokaty. Awans o jedno miejsce notuje natomiast odrodzony #9 Thales Leites, który poddał Tima Boetscha. Wspomniany #17 Dan Henderson pojawia się w notowaniu tejże kategorii. Tuż za nim plasuje się #18 Derek Brunson po szybkim nokaucie Hermana. Wygrana nad Nate’em Marquardtem daje #20 Bradowi Tavaresowi awans o dwie lokaty, a #21 Tim Boetsch traci trzy pozycje po porażce. Poprzednio dwudziesty Nate Marquardt znika z listy.

W wadze półśredniej wygrane nie zdołały poprawić notowań #4 Tyrona Woodleya ani #5 Hectora Lombarda. Ich rywale, #9 Kelvin Gastelum i #21 Josh Burkman, tracą odpowiednio jedno i cztery miejsca. Nadrabiamy zaległość z poprzedniego miesiąca i po odklepaniu wypadającego poza listę Jona Fitcha, #11 Rousimar Palhares zostaje najwyżej notowanym zawodnikiem spoza UFC. Niedaleko za nim wraca do rankingu weteran #13 Thiago Alves po dramatycznym boju i zwycięstwie ze spadającym o cztery oczka #19 Jordanem Meinem.

W wadze lekkiej po dwóch walkach w styczniu #2 Donald Cerrone zajmuje drugi stopień na podium. Na niespełna dwa tygodnie przed swoją wycieczką wagę wyżej #6 Benson Henderson, mimo porażki z Cerrone, nie traci pozycji. Druga z ofiar „Kobwoja”, #10 Myles Jury, spada o jedno oczko. O cztery pozycje awansuje podopieczny Matta Serry #14 Al Iaquinta, który spycha #19 Joe Lauzona o cztery pozycje. Zwycięstwo nad Parkiem daje #18 Gleisonowi Tibau awans o trzy lokaty.

W wadze piórkowej ulubieniec Dany White’a #6 Conor McGregor wskakuje o jedno miejsce wyżej po rozbiciu wypadającego z listy Dennisa Sivera. Po udanej obronie mistrz Bellatora #7 Patricio Freire awansuje o trzy oczka, a pokonany #16 Daniel Straus traci ich pięć. Zwolnione przez Sivera miejsce zajmuje inny Niemiec, #25 Daniel Weichel.

W wadze koguciej nie było zmian w rankingu.

W wadze muszej do swojej następnej walki wagę wyżej #5 John Lineker przedziera się do pierwszej piątki. Chimeryczny #9 Ian McCall spada na swoją najniższą pozycję od czasów sprzed bycia mistrzem Tachi Palace Fights.

Dodatowo wraz z nowym rokiem wystartowaliśmy z rankingami Top 10 w dwóch kategoriach kobiet, które są obecne w UFC. W wadze koguciej na szczycie oczywiście jest #1 Ronda Rousey, w wadze słomkowej miejsce pierwsze należy do #1 Jessiki Aguilar, a niżej na liście notowane są #3 Joanna Jędrzejczyk i #8 Karolina Kowalkiewicz.

Światowy ranking MMA.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.