Wczoraj w azjatyckiej części Rosji, w odległym Chabarowsku odbyła się dość atrakcyjnie obsadzona gala Pankration: Battle Of Empires 2. Organizatorzy corocznego Pucharu Mera zadbali o znanych zawodników z zagranicy (pojedynki Valentijna Overeema i Rameau Thierry Sokoudjou post niżej), jak zwykle zapewnili dużą, przyzwoitą klatkę, jednak same walki w Platinum Arenie odbywały się na dystansie dwóch pięciominutowych rund, a praca sędziów pozostawiała wiele do życzenia. Krótka relacja i komplet rezultatów:

Doświadczony Holender Valentijn Overeem (MMA 30-28) nie sprostał stawiającemu pierwsze kroki w mieszanych sztukach walki miejscowemu Evgeniy’owi Erokhinowi (MMA 4-1). Zawodnicy walczyli zachowawczo i przez większość pojedynku stać ich było jedynie na wymianę niskich kopnięć oraz cepeliady w powietrze. Erokhin wybił nieco z rytmu Pythona dwa razy wychwytując mu nogę i sprowadzając do parteru. Jednak z uwagi na bierność z obu stron sędzia zaraz przenosił walkę do stójki. Ostatecznie chabarowszczanin kombinacją lewy-prawy prosty ściął z nóg starszego z braci Overeemów i dobił ciosami w parterze.

Natomiast drugi z bywalców ringu KSW, Kameruńczyk Rameau Thierry Sokoudjou (MMA 13-10) w dobrym stylu powrócił po porażce z Jankiem Błachowiczem i rocznej przerwie w występach. W zakontraktowanym w królewskiej kategorii pojedynku wysokim kopnięciem na głowę znokautował petersburskiego sambistę Denisa Komkina (MMA 13-11), wcześniej Afrykański Zabójca przez ok. minutę masakrował nogę Rosjanina siarczystymi low kickami.

Z kolei rosyjskie talenty z Syberii zaliczyły tę galę do udanych. W wadze lekkiej mocno bijący pogromca Jędrzeja Kubskiego – Sergey Tsekunov (MMA 6-1) zdemolował dość często występującego na rosyjskich ringach francuskiego grapplera ze Snake Team – Mamoura Falla (MMA 12-8). Rosjanin sprawiał wrażenie dużo silniejszego fizycznie i do parteru sprowadzał Francuza jak kukłę. W pierwszej rundzie chabarowszczanin polował obszernymi cepami, po drugim gongu przeniósł walkę na dół i dokonywał egzekucji.  W tym samym limicie rewelacyjny 19-latek z Chabarowska Alexey Polpudnikov (MMA 10-2) w 60 sekund odprawił z kwitkiem słabego Litwina Ramunasa Paliunisa (MMA 3-7). Gladiator atomowym prawym, kolanem i podbródkowym posłał na deski zawodnika z Wilna przy okazji jeszcze poprawiając soccerkickiem. Efektownie i przed czasem zakończyli swoje walki miejscowi reprezentanci wagi średniej – władywostoczanin Gennadiy Kovalev (MMA 6-1) już w pierwszej rundzie srogo przywitał ciosami w stójce gościa z Izraela – Jeremiego Knafo (MMA 1-1). Drugi ze średniaków – Mistrz Rosji w Karate Kudo, niepokonany Evgeniy Shalomaev (MMA 3-0) zdegustowany nudnym pierwszym aktem spektaklu, w drugiej odsłonie prawym sierpowym uśpił Czeczena Visampashę Mirzakhanova (MMA 6-3) z rostowskiego klubu Legion FT.

Chyba największe kontrowersje miały miejsce w walce otwarcia, limit piórkowy – pochodzący z Jakucji Wicemistrz Świata w Muay Thai Grigoriy Popov (MMA 1-0) stanął naprzeciw omszczanina Abdula Gayirbegova (MMA 2-2) z teamu RusFighters SC. Podopieczny Alexandra Shlemenki, Mistrz Syberii w Grapplingu nie miał kłopotów z obaleniem jakuckiego strikera, co też wielokrotnie czynił, dodatkowo punktował pojedynczymi uderzeniami z góry. Nie wiemy jakim cudem sędziowie przyznali zwycięstwo Popovowi, bez dwóch zdań werdykt powinien przemawiać za zawodnikiem z Omska.

Walka wieczoru:

Open.: Evgeniy Erokhin pok. Valentijna Overeema przez TKO (prawy prosty i uderzenia w parterze), 4:47, runda 1.

Pozostałe:

Open.: Rameau Thierry Sokoudjou pok. Denisa Komkina przez KO (wysokie kopnięcie), 0:58, runda 1.
70 kg.: Sergey Tsekunov pok. Mamoura Falla przez TKO (uderzenie w parterze), 2:46, runda 2.
70 kg.: Alexey Polpudnikov pok. Ramunasa Paliunisa przez TKO (kolano i uderzenia w parterze), 1:00, runda 1.
84 kg.: Gennadiy Kovalev pok. Jeremy’ego Knafo przez TKO (uderzenie w stójce), 1:55, runda 1.
84 kg.: Evgeniy Shalomaev pok. Visampashę Mirzakhanova przez KO (prawy sierpowy), 1:18, runda 2.
84 kg.: Zahar Mikhaylov pok. Pavla Okhotnikova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.
70 kg.: Murad Shakhbanov pok. Mikhaila Volkova przez jednogłośną decyzję po rundzie dodatkowej, 2:00, runda 3.
66 kg.: Grigoriy Popov pok. Abdula Gayirbegova przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

110 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 27. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 28. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 29. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 30. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 31. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 32. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 33. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 34. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 35. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 36. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 40. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 41. Co prawda walki poza KSW nie liczą się w rozgrywce o pas ale ta porażka trochę psuje marcowe zestawienie Bedorf – Overeem.

 42. Może Overeem coś jeszcze zawalczy i pokaże się z lepszej strony przed ewentualną walką o pas z Bedorfem.

 43. Myśle, że Overeem jest za słaby dla Bedorfa. Przecież on był bliski przegranej z Różalem w parterze!. Ale jeszcze jakieś nazwisko ma, więc taka walka przyda się Bedorfowi. Jak Overeem przegra to na pożegnanie zestawią go z Pudzianem.

 44. Bedorf vs Oveerem ,Łatwa wygrana z Pytonem a potem w obronie pasa z Alexem E 😀
  A Pudzian jak wyleci trenować do Stanów to w walce z Holendrem postawiłbym na niego

 45. Soko świetnie się zaprezentował. Nadal coś tam kopieLaughing Chętnie bym go zobaczył ponownie na KSW np. z  Houstonem Alexandrem.

 46. A Pudzian jak wyleci trenować do Stanów to w walce z Holendrem postawiłbym na niego

  A po co ma tam leciec? Jak Ameryka przylatuje do niego.

 47. Up

  Taaa, Do Pudziana wszyscy przylatują tylko nie Wielka Brytania 😀

 48. Tego nie wiem, ale jako były mistrz KSW powinnien dalej dostawać szanse walki.. ale sami wiemy jaka jest sytuacja w kategori 93 kg.

 49. Bardzo bym chciał zobaczyć Soko na KSW. To jeden z najbardziej elektryzujących zawodników zagranicznych w KSW. W półcięzkiej niestety nie ma dla niego rywala bo jest tylko Jano, a wątpie aby chcieli go zestawiać go z innym zagranicznym zawodnikiem, tym bardziej, że podejrzewam, że Kameruńczyk nie bierze mało za walkę.

  Więc może Sokoudjou by spróbować w ciężkiej? Tu już prędzej miałby z kim zawalczyć. Na tej gali walczył w open, więc może byłby chętny na heavyweight na KSW 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.