Rafał Kijańczuk zadebiutował dla organizacji FEN na 25. gali w Ostródzie. Pierwsza walka dla Fight Exclusive Night nie była jednak udana dla Kijany. Po emocjonujących wymianach w pierwszej rundzie pojedynku ostatecznie został on poddany przez bardziej doświadczonego Adama Kowalskiego, który doskonale wyczekał swój moment i udusił go w parterze. Kijańczuk postanowił napisać kilka słów do swoich fanów na profilu na Facebooku tłumacząc powody przegranej.

To była moja najgorsza walka w życiu bez dwóch zdań. W klatce nie było mnie tylko jakiś wariat bez głowy. Już w momencie wejścia do klatki czułem jakbym był w amoku jakimś, dodając do tego przyjmowane ciosy to praktycznie byłem półprzytomny w walce. Analizujemy w tej chwili powody takiego zachowania. Przy takim sposobie prowadzenia pojedynku zmniejszyłem sobie szansę na zwycięstwo na 50:50 i to przeciwnik zachował więcej zimnej krwi i poddał mnie duszeniem zza pleców. Gratuluję Adamowi tego zwycięstwa, bo umiał wykorzystać to i wygrał zasłużenie. A dla mnie osobiście to dwa ogromne kroki w tył.

Tak naprawdę dopiero po tej walce czuję, że ją naprawdę przegrałem. Przy ostatniej walce dla M-1, którą też przegrałem za dużo słyszałem, że to nie wstyd, że i tak nie byłem faworytem żeby jakoś mocniej odczuć tą porażkę. Teraz jednak czuję ogromny wstyd za taki rezultat walki. Poza tym to druga walka przegrana z tego samego powodu czyli przez chaotyczne ruchy w walce, brak spokoju i bez myślenia. A to oznacza duże zmiany u mnie tym razem, ponieważ kolejna walka będzie bardzo ciężka ze względu na ten „plecak” niepowodzeń, niepochlebnych opinii i komentarzy po walce.

FightExclusiveNight i Paweł Jóźwiak – to była mega gala i szkoda, że zawiodłem Wasze zaufanie co do mojej osoby ale tym razem wziąłem tą porażkę osobiście do siebie i na pewno mnie to nie złamie a zrobi ze mnie kogoś lepszego. Ten sam przekaz kieruję do całego mojego teamu, sponsorów i wszystkich tych którzy mnie wspierają.

Do zobaczenia z Wami ponownie mimo wszystko!

Dla Kijańczuka (7-2 MMA) była to druga z rzędu oraz ogólnie w karierze zawodnika MMA. Pierwsze 7 walk wygrywał on przez KO/TKO.

➡️ To była moja najgorsza walka w życiu bez dwóch zdań. W klatce nie było mnie tylko jakiś wariat bez głowy. Już w…

Publiée par Rafał Kijańczuk sur Lundi 17 juin 2019

14 KOMENTARZE

 1. Jeżeli Kijana sam to pisal i jest odrobine refleksyjny, to może wyciagnie z tej porazki wiele wniosków, które wydadzą owoce w przyszłości. Bedziemy Cie obserwować :watchingyou:

 2. jak najgorsza jak z Ruskiem został poddany jak amator po 10 sekundach i nawet jednego celnego ciosu nie zadał

  Kowalskiego chyba lekko naruszył

 3. jak najgorsza jak z Ruskiem został poddany jak amator po 10 sekundach i nawet jednego celnego ciosu nie zadał

  Kowalskiego chyba lekko naruszył

  Sam sobie odpowiedziałeś Kumplu, w 30 sekund aż tylu błędów nie popełnisz, tutaj było większe pole do popisu.

 4. Sam sobie odpowiedziałeś Kumplu, w 30 sekund aż tylu błędów nie popełnisz, tutaj było większe pole do popisu.

  pokazał, że w parterze jest na poziomie amatora

 5. Mniej cepeliady, wiecej myślenia i bedzie gitez.

  Jeżeli chodzi o plan na walkę, zalecam hot seat z Jankiem w Heroes 3 (strategiczne myślenie wzrośnie):redford:

 6. Kurde, z taką siłą w łapach i bić tylko cepami, dramat. Widać, że to bardziej w głowie mu siedzi. W WCA to tyle gwiazdek jest, że faktycznie idze zgłupieć. Patrzysz tam na kapokowy super parter, to ja mu się nie dziwie że mógł zlekceważyć reszte :juanlaugh:

 7. Może on za dużo z kapokiem robił i to jest efekt ? Kijana powinien iść do Mirasa !

  Coś ty, kapok by się nie dał tak udusić, słyszałem że na prawdę ma niezły ten parter :juanlaugh:

  Ja bym go widział w ankosach, Andrzej by zrobił z niego zabijake.

  :conorwalk:

 8. kapoka by tam powiesili nad klubem, jako ozdobę (przepraszam dawid – tylko mnie nie bij), dodaliby do tego bukiet róż i byłoby dzieło artystyczne

  :waldeklaugh:

 9. Ja się cieszę ze do ufc nie trafil mając rekord 6-0 ,czy 7-0 bo mial taką propozycje jeśli mu wierzyć , pomyslcie sobie jaka wtedy bylaby okrutna weryfikacja :brainoverload:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.