Rafał Haratyk jest mistrzem wagi półciężkiej organizacji KSW. Czempion nie kryje, że być może w tym roku zejdzie do swojej dawnej wagi. Jednym z potencjalnych rywali w kategorii średniej mógłby być Piotr Kuberski.
Podczas gali XTB KSW 100, która odbyła się 16 listopada 2024 roku, Rafał Haratyk po raz drugi zmierzył się z Marcinem Wójcikiem, z którym wygrał podczas gali XTB KSW Epic, i po raz drugi go pokonał. Dla Rafała była to pierwsza obrona tytułu. Zanim Haratyk trafił do kategorii półciężkiej, rywalizował w wadze średniej. Teraz planuje kolejną obronę pasa i myśli o podboju drugiej kategorii. W programie MMA Studio Rafał powiedział, że w roku 2024 chciałby stoczyć dwa pojedynki. Pierwszym na pewno byłaby obrona pasa, a drugi mógłby się odbyć w kategorii średniej. W programie Rafał został zapytany o to, co sądzi na temat potencjalnego zestawienia z Piotrem Kuberskim.
Na pewno ta walka byłaby fajnym smaczkiem. Dwa stare konie, z fajnym, wyrobionym stylem, z petardą w ręce i twardą głową. No, wióry by się sypały.
Piotr Kuberski zapowiedział, że w kolejnym pojedynku ma zmierzyć się w walce o tymczasowy pas wagi średniej KSW.
Rafał wygrał 20 zawodowych pojedynków. Siedem razy zwyciężał posyłając rywali na deski, a pięć razy tryumfował przez poddania. Popularny „Polski Czołg” zbierał doświadczenie walcząc nie tylko w Polsce, ale również w RPA, Francji, Kazachstanie, Rosji czy na Białorusi. Rywalizował między innymi pod banderą organizacji EFC, Babilon MMA, ACA, FEN i Ares, gdzie był pretendentem do tytuł mistrzowskiego wagi średniej.
6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
Maximum FC Bantamweight
PRIDE FC Heavyweight
KSW Featherweight
Roshi
EFC Africa Flyweight
ONE FC Welterweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/77824/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>