Jackson
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Niedawno pisaliśmy, że Quinton „Rampage” Jackson ponownie stał się zawodnikiem Bellatora. Organizacja Scotta Cokera doszła do porozumienia z Jacksonem w ramach którego „Rampage” ma stoczyć jeszcze dwie walki w Bellatorze. To wszystko efekt toczonego od ponad roku sporu na linii UFC – Bellator.

„Rampage” rozstał się z UFC i przeszedł do Bellatora w 2013 roku. Jacksonowi szybko się jednak odwidziało i zapragnął wrócić do UFC. Największa na świecie organizacja MMA, zakontraktowała go ponownie w grudniu 2014 roku i zestawiła z Fabio Maldonado na kwiecień przyszłego roku. Bellator jednak zaskarżył ten ruch argumentując, że „Rampage” stoczył u nich tylko trzy z sześciu pojedynków, na które się zobowiązał. Sąd przyznał Bellatorowi rację i efektem tej decyzji było odwołanie starcia z Maldonado. Wkrótce potem okazało się jednak, że decyzja sądu pierwszej instancji została cofnięta i pojedynek z Brazylijczykiem odbył się w terminie („Rampage” wygrał wtedy przez decyzję). Od tego czasu nie widzieliśmy Jacksona w oktagonie UFC.

Teraz Quinton wraca ponownie do Bellatora by stoczyć walkę z Satoshim Ishiim. Ten 29 letni złoty medalista olimpijski w judo, do MMA przeszedł w 2009 roku. Większość zawodowych walk stoczył w Japonii i występ na Bellatorze 157, będzie jego debiutem w Stanach Zjednoczonych. W ostatniej walce przegrał przez KO z Jirim Prochazką.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.