(Foto Sherdog.com) Znamy dwie kolejne walki, które będą głównymi wydarzeniami gali UFC on FOX 6, 26 stycznia w Chicago. Jak podało UFC w pojedynku wieczoru niedawno koronowany mistrz UFC w wadze muszej Demetrious Johnson (MMA 16-2-1, UFC 5-2-1) w swojej pierwszej obronie tytułu zmierzy się z Johnem Dodsonem (MMA 14-5, UFC 3-0).

Johnson wygrał pas po dwóch pojedynkach Ian McCallem, w których najpierw zremisował z Kalifornijczykiem po błędzie sędziów punktowych, a następnie pewnie wygrał na punkty. W finale turnieju w wadze muszej Mighty Mouse pokonał w pełnym wymiarze czasu Josepha Benavideza. Dodson dostał się do UFC dzięki wygraniu Ultimate Fightera w wadze koguciej. Następnie podopieczny Grega Jacksona, już w kategorii niżej, wygrał decyzją z Timem Elliotem oraz zastopował Jussiera Da Silvą.

Kolejnym starciem na głównej karcie styczniowej gali będzie rywalizacja byłego mistrza UFC Quintona Jacksona (MMA 32-10, UFC 7-4) z Gloverem Teixeirą (MMA 19-2, UFC 2-0). Rampage sam ogłosił ten pojedynek na twitterze.

Obaj zawodnicy mieli się zmierzyć na październikowej UFC 153, jednak wtedy Amerykanin doznał kontuzji. Jackson po raz ostatni pojawił się w Octagonie w lutym, kiedy nieoczekiwanie nie sprostał Ryanowi Baderowi. Jego rywal przebojem wdarł się do największej organizacji na świecie pokonując po efektownych występach Kyle’a Kingsbury’ego i Fabio Maldonado.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.