Organizacja Bellator MMA ma zamiar odnowić jedną z najbardziej kultowych rywalizacji w MMA. Jak potwierdził prezydent organizacji Scott Coker dla MMAjunkie.com, federacja planuje czwarty już pojedynek Wanderleia Silvy z Rampagem Jacksonem.

Zawodnicy zmierzyli się ze sobą trzy razy w dwóch innych organizacjach. Dwie pierwsze walki w Pride FC wygrał Brazylijczyk. Rampage zdobył wygraną nad Silvą w UFC.

Nie wiadomo jeszcze w jakiej dywizji wagowej odbędzie się ten pojedynek oraz na której gali. Mówi się, że Bellator może zorganizować wydarzenie w Brazylii, gdzie Wanderlei Silva jest oczywiście legendą.

Jackson (37-13 MMA, 4-2 BMMA) to były mistrz kategorii półciężkiej UFC. Nie tak dawno Rampage odpadł z turnieju w królewskiej dywizji Bellator MMA po przegranej z Chaelem Sonnenem.

Silva (35-13-1 MMA, 0-1 BMMA) wrócił po dłuższej przerwie od startów na gali Bellator NYC, gdzie również przegrał z Chaelem Sonnenem.

 

21 KOMENTARZE

  1. Bellator powinien poważnie zastanowić się nad zmianą nazwy dla organizacji.

    Muszę opatentować nazwę Geriator i potem wycyckać Coker do zera z hajsu :v

  2. Jezu, proszę żeby ta walka się odbyła na dystansie 1 rundy 🙂 Przecież obaj są już w fatalnej formie i zdychają kondycyjnie po pierwszej wymianie ciosów.

  3. dajcie spokoj, w ogole nie grzeje mnie ten pojedynek mimo tego, ze jestem fanem obu. Niech te stare gwiazdy Pride'a odejda juz na emeryture bo to sie robi straszna zenada i zwykly skok na kase. Minelo tyle czasu od ich primow, ze oni to juz nawet nie tyle, ze nie sa tymi samymi zawodnikami a ludzmi.

  4. Kiedyś Silve pamiętałem z tego jakim rzeźnikiem był w Pride, wychodził do walki ze spojrzeniem zabójcy i chęcią zamordowania przeciwnika w ringu. Teraz łatwiej zapamiętać go jako walczącego emeryta który raz po raz zbiera bęcki. No kur.. nie lubię jak zawodnicy starej gwardii Pride obecnie wychodzą tylko po wypłatę, szkoda.

  5. Jak sobie przypomnę, te cepy zamachowe Walka Silvy i jak potrafił nimi zdobywać mistrzostwa, to łezka się w oku kręci. Ale też cieszę się, że mma poszło do przodu i nie ma już miejsca dla takich Waldków spod curitibańskiej dyskoteki.

  6. Ja zawsze lubiłem klasyki, ale po Gracie-Shamrock w której poszedł tak gruby wałek, że nawet kot kolegi to zauważył, odechciało mi się w znacznej mierze…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.