fen12-mysiala-vs-zontek

Informacja prasowa:

W walce wieczoru, będącej trzecim mistrzowskim pojedynkiem gali FEN 12 Feel The Force, w dniu 20 maja 2016 roku we wrocławskiej Hali Stulecia, w starciu MMA, którego stawką będzie pas FEN wagi półciężkiej, zmierzą się Marcin Zontek z Jeleniej Góry i trenujący w Anglii Przemysław Mysiała.

„Trzeci pojedynek o pas mistrzowski to nasz ukłon w stronę kibiców i dokonań Marcina Zontka, jednej z największych gwiazd naszej organizacji. Marcin odniosł cztery zwycięstwa na naszej arenie i jak nikt zasługuje na walkę o to trofeum. Długo myśleliśmy nad godnym rywalem i postawiliśmy na najlepszego polskiego zawodnika wagi półciężkiej na Wyspach Brytyjskich. Przemek Mysiała ma za sobą bogatą karierę i walki przeciw mistrzom w takich organizacjach jak Bellator. To oczywiste, że wybraliśmy jego” – powiedział prezes FEN Paweł Jóźwiak o tym zestawieniu.

Reprezentujący klub Contender Kamienna Góra 36-letni Marcin Zontek to bezsprzecznie jedna z największych gwiazd polskiego MMA i jeden z największych twardzieli w sportach walki. Zaczynający swoją karierę od karate zawodnik odniósł w MMA szesnaście zwycięstw, a cztery z nich na arenie Fight Exclusive Night. To otworzyło mu drogę do walki o pas mistrzowski. Jeleniogórzanin był pretendentem do tytułu mistrza największej europejskiej organizacji MMA, M-1 Global. W FEN pokonał Krzysztofa Pietraszka, Macieja Browarskiego, Tassilo Lahra i Arunasa Viliusa.

Pochodzący ze Zgierza 33-letni Przemysław „Misiek” Mysiała długo i ciężko pracował na swoją markę, nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale także na wielu europejskich i amerykańskich wydarzeniach MMA. Pierwsze walki w Anglii stoczył jedenaście lat temu po wyjeździe z Polski i przez szereg lat był obecny w brytyjskim i europejskim MMA. Docenieniem jego umiejętności było zaproszenie do organizacji Bellator MMA w 2013 roku, gdzie zmierzył się z Muhammedem Lawalem, zwanym „Kingiem Mo” – mistrzem organizacji Strikeforce i zwycięzcą turnieju Rizin FF, a nade wszystko jedną z największych gwiazd MMA na świecie. Jak Mysiała sam pokreśla, była to najlepsza walka w jego karierze. W swoich trzech ostatnich starciach Polak pokonał dwóch brytyjskich rywali i zremisował z ważącym 120 kg Anatolim Ciumacem na rumuńskiej gali RXF.

Mamy nadzieję, że mistrzowskie pojedynki, jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku przejdą do historii polskich sztuk walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

23 KOMENTARZE

 1. Przemyslaw 'The Polish Bear' Mysiala, uczestnik gal federacji Bellator MMA i jeden z najlepszych fighterów wagi półciężkiej na Wyspach Brytyjskich – oto rywal, któremu w walce o pas na gali FEN 12 Feel The Force będzie musiał stawić czoła Marcin Zontek.

 2. Mysiala trzy walki na przestrzeni trzech lat, przeciwnicy z rekordami kolejno 10-8, 5-8 i 8-9. Z całym szacunkiem, ale staniki nie latają, Darpinyan który był przymierzany do Zontka na dziesiątej edycji był o wiele lepszą opcją.

 3. FEN ewidentnie buduje swoich bohaterów słabszymi przeciwnikami. Ani grama nie jara mnie to starcie. Zobaczymy jak reszta rozpiski. Moim zdaniem na walkę wieczoru jak już zasługuje Gallon – Michalski.

 4. Jak już sięgają po weteranów, to mogliby zainteresować się Przemysławem Biskup i Rafałem Dąbrowskim i bujnąć w końcu wagę ciężką.

 5. Jak już sięgają po weteranów, to mogliby zainteresować się Przemysławem Biskup i Rafałem Dąbrowskim i bujnąć w końcu wagę ciężką.

  Uszol akurat miał swoje pięć minut na początku kariery, ostatnia walka pokazała, że w jego wypadku raczej już nie warto wracać. Lepiej już ściągnąć "Maję" Maciejewskiego, zainteresować się Tomkiem Kowalkowskim czy jego pogromcą, który też z resztą walczył dla FENu. 😉

 6. Uszol akurat miał swoje pięć minut na początku kariery, ostatnia walka pokazała, że w jego wypadku raczej już nie warto wracać. Lepiej już ściągnąć "Maję" Maciejewskiego, zainteresować się Tomkiem Kowalkowskim czy jego pogromcą, który też z resztą walczył dla FENu. 😉

  No tak, mi chodziło ogólnie o ściąganie z emerytury zawodników, bo w wadze półciężkiej mają już poza Zontkiem Janusza i Browarskiego, a w wadze ciężkiej obecnie chyba tylko Tyberiusza.

  A wagę ciężką w FEN zbudowałbym na Jacku Czajczyńskim, Adamie Wieczorku i Bartłomieju Bartnickim, jeżeli nie ściągać starych zawodników

 7. Dla mnie najlepszym obecnie półciężkim Polakiem na wyspach jest Łazarz, ale ja się za bardzo nie znam i umiem tylko krytykować fen :DC:

 8. Dla mnie najlepszym obecnie półciężkim Polakiem na wyspach jest Łazarz, ale ja się za bardzo nie znam i umiem tylko krytykować fen :DC:

  A numerem dwa jest raczej Łukasz Klinger, ale Mysiała na podium jest 😉

 9. może nie jest to najwyższa półka, ale nie jest to też żaden anonim z białorusi czy ukrainy, po za tym nie róbmy z Zontka jakiegoś super mistrza, dla mnie wcale Marcin łatwej przeprawy mieć nie będzie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.