FAME MMA 11 już w najbliższą sobotę, 2 października. Ofertę kursów przed tym wydarzeniem oferuje Betclic, jako bukmacher posiadający wyłączność na gale tej organizacji.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Przed najbliższą galą przygotowaliśmy podsumowanie dostępnych zakładów i wybraliśmy najciekawsze z nich.

Jednym z pierwszym pojedynków FAME MMA 11 będzie starcie Aleksander „Sasha” Muzheiko vs Krystian „Krycha” Wilczak, czyli debiutant kontra doświadczony na galach tej organizacji zawodnik. Wilczak po raz piąty wejdzie do klatki i będzie to dla niego ogromna przewaga. O jego rywalu nie wiemy tak naprawdę nic. Pierwszy występ w FAME MMA pokaże na co go stać i czy jest w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić Wilczakowi. Granie „Krychy” po kursie 1.28 to spore ryzyko biorąc pod uwagę fakt, jaką zagadką jest tak naprawdę „Sasha”. Również kurs na skończenie przed czasem, na co jest ogromna szansa, wydaje się być ryzykowny (wynosi 1.35). W ostatnich tygodniach „Krycha” zmienił także klub, w którym się przygotowuje, co jest kolejnym czynnikiem doprowadzającym do tego, że to starcie odpuścimy w tym typowaniu.

W walce Marcin Malczyński vs Arkadiusz Tańcula, mimo konkretnych wskazań kursów, trudno wskazać faworyta. Jeśli były mistrz wagi średniej pokaże się w tej sam sposób, co na FAME MMA 9 z „Kubańczykiem” (przegrana w 56 sekund przez kopnięcia), to może to być jednostronna walka. Zmiana kategorii wagowej może jednak pozytywnie wpłynąć na Marcina, dla którego może to być bardzo ważne starcie w kontekście dalszego kontraktu z FAME MMA. Tańculę każdy z pewnością zapamiętał po ostatniej walce z Mateuszem Murańskim. Największym zagrożeniem dla niego może być więc kondycja i jeśli Malczyński będzie chciał poprowadzić starcie na pełnym dystansie, to z każdą minutą jego szanse mogą rosnąć. W zaledwie niecałe 4 miesiące trudno jest przygotować wydolność tlenową, aby znacząco odróżniała się od ostatniego starcia, a na FAME MMA 10 wyglądało to bardzo źle w ostatnich minutach walki (która trwa przecież trzy rundy po trzy minuty). Trudno wskazać tu pewnego faworyta, a ciekawych kursów można upatrywać jedynie w kontekście trwania walki – wygrana na punkty za 1.60 czy powyżej 1.5 rundy za 1.28. Nie są to jednak kursy, na które zaryzykujemy w tym przeglądzie kursów.

Kolejnym starciem, podczas którego kursy są już bardzo ukształtowane, jest Patrycja Wieja vs Karolina „Way Of Blonde” Brzuszczyńska. Po raz kolejny mamy debiutantkę z zawodniczką, która wcześniej walczyła już na zasadach MMA. Kurs na wygraną Brzuszczyńskiej wynosi zaledwie 1.12 i tak naprawdę odzwierciedla jej szanse na wygraną. Jest ona zdecydowaną faworytką, która w ostatnich dwóch walkach pokazała, że w mieszanych sztukach walki będzie chciała zagościć na dłużej. Ciekawym kursem wydawałoby się skończenie starcie przed czasem za 1.60, jednak „Way Of Blonde” w poprzednich pojedynkach pokonywała rywalki na punkty. Tak też oczywiście może być i tym razem bo mimo, iż Wieja będzie debiutować w klatce, to do walki przygotowuje się już dłuższy czas, a sporo walk kobiet na FAME MMA kończyło się decyzjami sędziów. Wygranej Brzuszczyńskiej za 1.12 nie decydujemy się postawić, dlatego też starcie to również odpuszczamy.

Krzysztof „Fericze” Ferenc vs Piotr „Szeli” Szeliga
Zwycięzca walki: Krzysztof „Fericze” Ference
Kurs: 1.82

Pierwszym typem w przeglądzie kursów Betclic będzie wygrana Krzysztofa Ferencego z Piotrem Szeligą. „Szeli” pokazał się w klatce na FEN 28 pokonując Krystiana Pudzianowskiego oraz na FAME MMA 8 przegrywając przez poddanie z Piotrem Piechowiakiem. Mimo dwóch walk na koncie, doświadczenie nie powinno tu odgrywać większej roli. O wygranej zdecyduje między innymi przede wszystkim opanowanie, spokój i poradzenie sobie z chaosem, który z pewnością tutaj wystąpi. Mimo, iż to starcie można porównywać do wróżenia z fusów, bo o zwycięstwie oprócz wyżej wymienionych czynników zadecydować może też jeden, potężny cios, to zdecydowaliśmy się postawić na „Fericze”. Ferenc przygotowuje się od wielu miesięcy i sporo znaków, również zakulisowych, wskazuje na to, że będzie to osoba niezwykle przygotowana do swojego debiutu, która dyspozycją może bardzo zaskoczyć. „Fericze” w ostatnich miesiącach nie próżnował, bo wystąpił nawet na charytatywnej gali boksu, a takie doświadczenia również kształtują przed debiutem w klatce. Tak, jak wcześniej było to już zaznaczone, starcie można wytypować również za pomocą rzutu monetą (na co też wskazują kursy 1.82 zarówno z jednej, jak i drugiej strony), jednak my ostatecznie kierujemy się w stronę wygranej Krzysztofa Ferencego, który ma ogromne szanse zaskoczyć podczas sobotniej gali.

Piotr „MiłyPan” Kołaczyński vs Norbert „Smolasty” Smoliński
Wygrana na punkty: Nie
Kurs: 1.95

Walka osób, o których nie wiemy nic. Przygotowania Kołaczyńskiego i Smolińskiego stoją pod ogromnym znakiem zapytania. W takich walkach najczęściej pojawia się sporo chaosu, a najbardziej prawdopodobnym scenariuszem może być zejście do parteru, a tam założenie dźwigni przez jednego z nich. W żaden sposób nie pokuszę się tutaj o wytypowanie wygranego starcia, a typem, z którego skorzystamy, jest zakończenie walki przed czasem po kursie 1.95. Obaj w klatce spędzić mogą tak naprawdę kilka minut, jednak pojedynki osób, które spędziły na przygotowania prawdopodobnie tylko kilka miesięcy, najczęściej kończą się bardzo szybko. Kurs 1.95 wydaje się więc atrakcyjny i na takie zakończenie walki też będziemy liczyć.

Podsumowanie ostatnich Przeglądów Kursów Betclic na portalu MMARocks.pl:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Evo

M-1 Global
Middleweight

3,794 komentarzy 5,208 polubień

@Jakub Madej
Szkoda, że uciekłeś z odpowiedniego działu i zająłeś się typowaniem zagadek ;)

Odpowiedz 1 Like

c
chudykuba

BAMMA
Lightweight

879 komentarzy 323 polubień

Muszę przyznać że fajne kursy są wyłapywane

Odpowiedz polub

L
Lam

Oplot Challenge
Welterweight

65 komentarzy 53 polubień