24 lutego w Gliwicach odbędzie się gala KSW EPIC, podczas której kibice zobaczą dziesięć pojedynków. W najważniejszym z nich Mamed Khalidov skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem w starciu bokserskim. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się kursom wystawionym przez naszego partnera TOTALbet.

>>> SPRAWDŹ AKTUALNE KURSY NA GALĘ KSW EPIC

Aktualne kursy na galę KSW EPIC (stan na 23.02.2024, 17:14):

 • Mamed Khalidov 2.30 – 1.55 Tomasz Adamek
 • Michał Królik 2.70 – 1.40 Vaclav Sivak
 • Darko Stosic 1.35 – 2.95 Matheus Scheffel
 • Phil De Fries 1.70 – 3.55 – 4.50 Josh Barnett
 • Rafał Haratyk 2.00 – 1.72 Marcin Wójcik
 • Kleber Silva 2.30 – 1.55 Damian Piwowarczyk
 • Ivan Erslan 2.00 – 1.72 Bogdan Gnidko
 • Konrad Rusiński 1.52 – 2.25 Muslin Tulshaev
 • Piotr Kacprzak 1.55 – 2.30 Adam Brysz

Galę rozpocznie starcie na zasadach w MMA, ale toczone w specjalnych strojach do BJJ i Judo. Oprócz tego specjalnego dodatku, nie powinno się to jednak niczym różnić od klasycznego starcia. Piotr Kacprzak (MMA 9-4-0) bez wątpienia będzie postawiony w lepszej pozycji, bo w ostatnich latach był bardzo aktywnym zawodnikiem, walcząc między innymi pod szyldem KSW czy Babilon MMA, gdzie zdobył też pas. Adam Brycz (MMA 2-0-0) to bardzo dobry zawodnik, jednak w ostatnich latach niezbyt aktywny – jedyne walki w MMA stoczył w 2014 roku wygrywając z Michałem Zającem oraz 2023 roku pokonując na punkty Oleksandra Moisę. Starcie z ubiegłego roku pokazało jednak, że Brysz walcząc z debiutującym w zawodowym MMA zawodnikiem (a wywodzącym się wyłącznie ze sportów stójkowych), wygrał dopiero decyzją sędziów i nie był w stanie wcześniej skończyć starcia. Mając na uwadze przede wszystkim aktywność Kacprzaka w ostatnich latach, ale też jego doświadczenie i mocne wygrane w ostatnich latach, warto typować jego zwycięstwo.

Darko Stosic (MMA 19-6-0) wejdzie do klatki KSW po podpisaniu nowego kontraktu i bez wątpienia będzie chciał on mocno przypieczętować to wygrywając w dobrym stylu. Z pewnością będzie miał ku temu okazję. Serb przyzwyczaił już kibiców, że najczęściej kończy swoje pojedynki przed czasem, wyczekując na odpowiedni moment w walce. Ostatnie dwa starcia Stosic kończył w trzeciej i pierwszej rundzie i niewykluczone, że podobnie stanie się też tak tym razem. Matheus Scheffel (MMA 17-10-0) to zawodnik mocno podatny na ciosy, co pokazują między innymi jego ostatnie walki – Brazylijczyk w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy był nokautowany trzykrotnie w pierwszych rundach, kolejno przez Ante Deliję, Bruno Cappelozzę (wynik zmieniony później na „no contest”) oraz Renana Ferreirę. Sprawia to, że dla Stosica może to być idealne zestawienie, dlatego też jego wygrana przed czasem wydaje się być bardzo prawdopodobna.

Ciekawie zapowiada się turniej kategorii półciężkiej. W walkach półfinałowych faworytami są Marcin Wójcik (MMA 19-8-0) i Damian Piwowarczyk (MMA 7-2-0), jednak w żadnym stopniu nie powinno się skreślać ich rywali. Rafał Haratyk (MMA 17-5-2) debiutem pod koniec ubiegłego roku pokazał, że będzie bardzo mocnym wzmocnieniem kategorii półciężkiej, a poprzednie walki w ACA pokazały, że „Polish Tank” dobrze radzi sobie z mocnymi rywalami. Tak samo Kleber Silva (MMA 22-11-0) pokazał nokautując Łukasza Sudolskiego i Rafała Kijańczuka, że bardzo dobre radzi sobie pod szyldem KSW i jego różnica doświadczenia w walce z 10 lat młodszym Piwowarczykiem może być kluczowa.

Faworytem w walce wieczoru jest Tomasz Adamek (BOKS 53-6-0), jednak trzeba pamietać, że ostatnią walkę stoczył od ponad pięć lat temu. „Góral” długi czas był nieaktywny, podczas gdy jego rywal przez cały czas przygotowywał się kolejnych starć. W starciu tym może wydarzyć się wiele, jednak najbardziej prawdopodobna wydaje się tu być decyzja sędziów, a wiele osób spodziewa się nawet dość spokojnego przebiegu pojedynku i brak szalonych wymian. Mamed Khalidov (MMA 37-8-2) z pewnością będzie chciał tu postawić na szybkość, co między innymi pokazała jego waga podczas ważenia wynosząca około 90 kilogramów (mniej niż przed walką z Mariuszem Pudzianowskim, gdzie wolał skupić się na sile). Starcie ciekawe, które dobrze będzie obejrzeć na spokojnie, bo zakończenie starcia jest tu trudno przewidzieć.

Proponowany kupon:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,101 komentarzy 3,187 polubień

24 lutego w Gliwicach odbędzie się gala KSW EPIC, podczas której kibice zobaczą dziesięć pojedynków. W najważniejszym z nich Mamed Khalidov skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem w starciu bokserskim. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się kursom wystawionym przez naszego partnera TOTALbet.

>>> SPRAWDŹ AKTUALNE KURSY NA GALĘ KSW EPIC

Aktualne kursy na galę KSW EPIC (stan na 23.02.2024, 17:14):

 • Mamed Khalidov 2.30 - 1.55 Tomasz Adamek
 • Michał Królik 2.70 - 1.40 Vaclav Sivak
 • Darko Stosic 1.35 - 2.95 Matheus Scheffel
 • Phil De Fries 1.70 - 3.55 - 4.50 Josh Barnett
 • Rafał Haratyk 2.00 - 1.72 Marcin Wójcik
 • Kleber Silva 2.30 - 1.55 Damian Piwowarczyk
 • Ivan Erslan 2.00 - 1.72 Bogdan Gnidko
 • Konrad Rusiński 1.52 - 2.25 Muslin Tulshaev
 • Piotr Kacprzak 1.55 - 2.30 Adam Brysz

Galę rozpocznie starcie na zasadach w MMA, ale toczone w specjalnych strojach do BJJ i Judo. Oprócz tego specjalnego dodatku, nie powinno się to jednak niczym różnić od klasycznego starcia. Piotr Kacprzak (MMA 9-4-0) bez wątpienia będzie postawiony w lepszej pozycji, bo w ostatnich latach był bardzo aktywnym zawodnikiem, walcząc między innymi pod szyldem KSW czy Babilon MMA, gdzie zdobył też pas. Adam Brycz (MMA 2-0-0) to bardzo dobry zawodnik, jednak w ostatnich latach niezbyt aktywny - jedyne walki w MMA stoczył w 2014 roku wygrywając z Michałem Zającem oraz 2023 roku pokonując na punkty Oleksandra Moisę. Starcie z ubiegłego roku pokazało jednak, że Brysz walcząc z debiutującym w zawodowym MMA zawodnikiem (a wywodzącym się wyłącznie ze sportów stójkowych), wygrał dopiero decyzją sędziów i nie był w stanie wcześniej skończyć starcia. Mając na uwadze przede wszystkim aktywność Kacprzaka w ostatnich latach, ale też jego doświadczenie i mocne wygrane w ostatnich latach, warto typować jego zwycięstwo.

Darko Stosic (MMA 19-6-0) wejdzie do klatki KSW po podpisaniu nowego kontraktu i bez wątpienia będzie chciał on mocno przypieczętować to wygrywając w dobrym stylu. Z pewnością będzie miał ku temu okazję. Serb przyzwyczaił już kibiców, że najczęściej kończy swoje pojedynki przed czasem, wyczekując na odpowiedni moment w walce. Ostatnie dwa starcia Stosic kończył w trzeciej i pierwszej rundzie i niewykluczone, że podobnie stanie się też tak tym razem. Matheus Scheffel (MMA 17-10-0) to zawodnik mocno podatny na ciosy, co pokazują między innymi jego ostatnie walki - Brazylijczyk w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy był nokautowany trzykrotnie w pierwszych rundach, kolejno przez Ante Deliję, Bruno Cappelozzę (wynik zmieniony później na „no contest”) oraz Renana Ferreirę. Sprawia to, że dla Stosica może to być idealne zestawienie, dlatego też jego wygrana przed czasem wydaje się być bardzo prawdopodobna.

Ciekawie zapowiada się turniej kategorii półciężkiej. W walkach półfinałowych faworytami są Marcin Wójcik (MMA 19-8-0) i Damian Piwowarczyk (MMA 7-2-0), jednak w żadnym stopniu nie powinno się skreślać ich rywali. Rafał Haratyk (MMA 17-5-2) debiutem pod koniec ubiegłego roku pokazał, że będzie bardzo mocnym wzmocnieniem kategorii półciężkiej, a poprzednie walki w ACA pokazały, że „Polish Tank” dobrze radzi sobie z mocnymi rywalami. Tak samo Kleber Silva (MMA 22-11-0) pokazał nokautując Łukasza Sudolskiego i Rafała Kijańczuka, że bardzo dobre radzi sobie pod szyldem KSW i jego różnica doświadczenia w walce z 10 lat młodszym Piwowarczykiem może być kluczowa.

Faworytem w walce wieczoru jest Tomasz Adamek (BOKS 53-6-0), jednak trzeba pamietać, że ostatnią walkę stoczył od ponad pięć lat temu. „Góral” długi czas był nieaktywny, podczas gdy jego rywal przez cały czas przygotowywał się kolejnych starć. W starciu tym może wydarzyć się wiele, jednak najbardziej prawdopodobna wydaje się tu być decyzja sędziów, a wiele osób spodziewa się nawet dość spokojnego przebiegu pojedynku i brak szalonych wymian. Mamed Khalidov (MMA 37-8-2) z pewnością będzie chciał tu postawić na szybkość, co między innymi pokazała jego waga podczas ważenia wynosząca około 90 kilogramów (mniej niż przed walką z Mariuszem Pudzianowskim, gdzie wolał skupić się na sile). Starcie ciekawe, które dobrze będzie obejrzeć na spokojnie, bo zakończenie starcia jest tu trudno przewidzieć.

Proponowany kupon:

Odpowiedz polub

click to expand...