Już 4 marca mocno wyczekiwana gala UFC 285 w Las Vegas, podczas której zobaczymy czternaście pojedynków. Najciekawiej zapowiadającymi się starciami dla kibiców w Polsce bez wątpienia będą Jon Jones vs Ciryl Gane oraz Mateusz Gamrot vs Jalin Turner. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się bliżej kursom bukmacherskim wystawionym przez naszego partnera Superbet.

⇒ Oferta powitalna dla nowych graczy! Odbierz do 3754 PLN na start z kodem MMAROCKS

Potężnych faworytów można wyróżnić w czterech starciach:

1.07Bo Nickal pokona Jamiego Picketta – niezwykle zapowiadający się 27-latek, który w czerwcu 2022 roku udanie zadebiutował w zawodowym MMA pokonując rywala w 33 sekundy, a kolejnymi występami dał o sobie znać wszystkim – pod szyldem DWCS najpierw w 62 sekundy poddał Zacka Borrego, a następnie w 52 sekundy zmusił do klepania Donovana Bearda
1.12Valentina Shevchenko pokona Alexę Grasso – ósma obrona tytułu mistrzowskiego w kategorii muszej. Wcześniej Shevchenko dominowała nad rywalkami, dopiero w ostatniej walce Taila Santos postawiła jej opór, wielokrotnie zagrażając. Jedna z najlepszych serii w kobiecych kategoriach w UFC
1.14Ian Machado Garry pokona Songa Kenana – niepokonany Irlandczyk, który trafił do UFC po świetnych występach pod szyldem Cage Warriors. W UFC ma już trzy wygrane, jedną przez zwycięstwo, dwie decyzjami sędziów
1.18Shavkat Rakhmonov pokona Geofreeya Neala – niepokonany w zawodowym MMA, niesamowita seria zwycięstw, jeden z kandydatów do zostania w przyszłości pretendentem do tytułu mistrzowskiego

Tak małe kursy rzadko kiedy się zdarzają. Dla porównania, ostatnio na KSW 79 kurs na wygraną Phila De Friesa wynosił 1.15. Większymi faworytami od niego są więc Garry, Shevchenko i Nickal.

Ciekawie prezentują się kursy na zakończenia w starciu Esteban Ribovics vs Loik Radzhabov. Zawodnik z Argentyny uwielbia swoje walki kończyć przed czasem (11/11, 100%). Rywal co prawda tą statystyką trochę odstaje (12/21, 57%), jednak większość decyzji miała miejsce w organizacji PFL. W pozostałych występach zawodnik z Tadżykistanu prezentował niemal zbliżoną formę do najbliższego rywala. Biorąc pod uwagę eksplozywność Ribovicsa i jego chęć do kończenia walk przed czasem, a także brak sprawdzenia się z rywalem o takim doświadczeniu na wysokim poziomie, można spróbować zakładów na skończenia.

Najciekawsze kursy:

Walka Potrwa Pełen Dystans – Nie @ 1.60
Liczba Rund – Poniżej 2.5 @ 1.70

W karcie wstępnej czeka nas starcie pomiędzy dobrze znanym polskim kibicom Dricusem Du Plessisem a Derekiem Brunsonem. Były mistrz KSW kolejnymi występami zachwyca, a pod szyldem UFC jest wciąż niepokonanym zawodnikiem. Ostatnie zwycięstwa, decyzja z Tavaresem i poddanie Tilla, były niezwykle wyjątkowe dla Du Plessisa i pokazały, że może on porządnie namieszać. Derek Brunson będzie bardzo trudnym rywalem – jest on bardzo ukształtowany, często w swoich walkach skupia się na obaleniach. Mimo, iż wcześniej starcia z udziałem Brunsona kończyły się często w pierwszych odsłonach, to ostatnio zawodnik ten prowadzi starcia do ostatnich minut. Du Plessisowi będzie trudno skończyć rywala (w pierwszych rundach udało się to dwukrotnie Souzie, raz Adesanyi i Whittakerowi), a nie powinno nikogo zdziwić, jeśli wyjdzie do niego z ostrożną taktyką – stawka jest ogromna, czołówka kategorii coraz bliżej. Wobec tego ciekawie przedstawiają się więc kursy na dłuższy dystans w tym starciu.

Najciekawsze kursy:

Liczba Rund – Powyżej 1.5 @ 1.65
Walka Potrwa Pełen Dystans – Tak @ 2.55

Stawianie tak ogromnych faworytów, jak Bo Nickal, jest tak naprawdę zbyt ryzykowne, jednak zestawienie z Jamiem Pickettem może być dla niego idealne. 27-latek w swoich starciach będzie chciał szybko sprowadzać rywali do parteru, aby tam ekspresowo przechodzić do poddań. Na ten moment trudno wyobrazić sobie inny scenariusz. Tak kończył poprzednich rywali – w 62 sekundy poddał Zacharego Borrego (w tym czasie 2 uderzenia, 2 sprowadzenia i 53 sekundy kontroli przy zerowych statystykach rywala) oraz w 52 sekundy poddał Donovana Bearda (w tym czasie 5 uderzeń, 1 sprowadzenie i 13 sekund kontroli przy niemal zerowych statystykach przeciwnika). Jamie Pickett może być niebezpieczny dla Nickala w stójce, dlatego też 27-latek nie będzie ryzykował i będzie chciał to zakończyć jak najszybciej – a w grze parterowej Pickett ma spore luki (pokazał to między innymi Kyle Daukaus, który w jedną rundę trzy razy sprowadził go do parteru i ostatecznie poddał). Taki scenariusz wydaje się być niemal pewny i oczywiście Jamie Pickett jest w stanie postawić rywalowi opór, jednak wszystko przemawia na korzyść Bo Nickala.

Najciekawsze kursy:

Wygra Walkę W Rundzie – Bo Nickal wygra w rundzie 1 @ 1.40
Metoda Zwycięstwa – Bo Nickal przez poddanie @ 1.70

W najważniejszych starciach sobotniej gali zobaczymy również Mateusza Gamrota i Jalina Turnera. Polak przyjął to starcie na krótki czas przed galą. Rywal niebezpieczny, bo dysponujący świetnymi warunkami. Pojedynek niezwykle trudny do wytypowania – mając pod uwagą krótkie przygotowania, Gamrot może wyjść do walki bardzo bezpiecznie, jednak z drugiej strony przyzwyczaił nas w UFC do kończenia walk przed czasem. Kurs na wygraną Polaka wynoszący 1.47 może kusić, jednak trzeba mieć na uwadze niezwykłą formę Turnera w ostatnich starciach i krótki okres przygotowawczy „Gamera”. Nowi gracze Superbet mogą sprawdzić ofertę specjalną, w której po postawieniu 2 PLN na wygraną Gamrota, można zgarnąć aż 200 PLN bonusu.

Najgłośniejsze starcie to jednak walka wieczoru sobotniej gali. Jon Jones powraca i zobaczymy, jak poradzi sobie w starciu z Cirylem Gane. Patrząc na postać „Bonesa”, ma on naprawdę małe szanse na wygraną – wraca po trzech latach, przechodzi do dużo trudniejszej kategorii, a występy sprzed przerwy nie napawają optymizmem. Amerykanin jest jednak niesamowitym zawodnikiem i ciekawe będzie to, jak naturalny ciężki poradzi sobie w klatce z Francuzem. Wszyscy mówią o sprowadzeniach ze strony Jonesa. Braki zapaśnicze obnażył w pewien sposób Ngannou. Jeśli „Bones” zdoła to powtórzyć, to może być w stanie sprowadzać rywala przez pełne pięć rund i tam kontrolować, nie ryzykując zbyt wiele na wymiany w stójce. W tym starciu może wydarzyć się naprawdę wszystko i żaden scenariusz nie powinien nikogo mocno zdziwić.

Najciekawsze kursy:

Walka Potrwa Pełen Dystans – Nie @ 1.95
Liczba Rund – Poniżej 3.5 @ 2.40 / Poniżej 4.5 @ 2.20
Metoda Zwycięstwa – Jon Jones przed czasem @ 3.15 / Ciryl Gane przed czasem @ 4.25

⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!

Propozycje kuponów na najbliższą galę:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Solaris
Solaris

UFC
Middleweight

11,046 komentarzy 14,063 polubień

Gamrot przejebie, nie dajcie się ogłupić masonerii i iluminatom

Odpowiedz polub

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

32,473 komentarzy 110,738 polubień

Gamrot przejebie, nie dajcie się ogłupić masonerii i iluminatom

Jakoś tak patrzę przez pryzmat walki z Frevola

Odpowiedz polub

Avatar of aptekarzovereema
aptekarzovereema

WSOF
Light Heavyweight

3,433 komentarzy 14,649 polubień

Jones Gane walka skończy się przed czasem
Radzhabov Ribovics walka skończy się przed czasem

To mój dubel główny na tę galę

Odpowiedz 1 Like